Zavrieť

Porady

Dodatočné daň.priznanie

Prosím o radu,
zistila som, že bol v JÚ zle vypísaný výkaz o majetku a záväzkoch k daňovému priznaniu za rok 2003. Na daň to vplyv nemá, daňové priznanie je v poriadku. Výkaz opravím, ale je potrebné podať aj dodatočné daňové priznanie s novým opraveným výkazom, alebo netreba a výkaz si len založím do účtovníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak je dan v poriadku, nove danove priznanie by som nepodavala. Poslala by som opravene vykazy.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak nenastali skutočnosti, ktoré si vyžadujú zmenu daňového priznania, tak podľa môjho názoru nemusíš podávať dodatočné DP. Pri predkladaní účtovnej závierky (výkazov - o majetku a záväzkoch, príjmoch a výdavkoch) je umožnené ich opakované predloženie. Ak by si sa rozhodla pre túto možnosť, upozorňujem aj na rok 2004. Ak si ako minulé obdobie uvádzala nesprávne údaje, mala by si podať opakovaný výkaz o majetku a záväzkoch aj za rok 2004.
    Zváž závažnosť zmeny výkazu.
    V praxi som sa nestretla s prísnym pohľadom daniarov na nesprávnosť v účtovnej závierke (nemusí to však byť pravidlo). Hlavné zameranie kontroly je spravidla na príjmy a výdavky, vedenie účtovníctva a pomocných účtovných kníh.
    Ja by som sa rozhodovala podľa závažnosti (uprednostnila by som poznámky pre vlastné potreby). Záleží teda na tom, o akú opravu by sa jednalo.

    sara je offline (nepripojený) sara

    sara
    Ďakujem za odpovede. Jedná sa o to ,že v r. 2003 ostal na sklade tovar za 8.000,-, ale nebol uvedený vo výkaze o majetku a záväzkoch. Tak neviem, či mám ten opravený výkaz poslať na DÚ alebo nie.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak sa chyba stala v roku 2003, potom bude treba asi opravit aj rok 2004 a pociatocny stav k 1.1.2005. Ja by som to pre pokoj duse urobila. Danovaci zvyknu kontrolovat navaznost stavov. Sankcia z toho ziadna nehrozi a pri pripadnej kontrole nebude treba nic zdovodnovat a vysvetlovat.

    Dodatočné daň.priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.