Zavrieť

Porady

daňové priznanie 2004

Viem, že už je august a pýtať sa na daňové priznanie neskoro,ale

1,ja som z faktúr vystavených v roku 2004 odviedla daň,aj keď mi ich uhradili až v januári 2005- je to v poriadku?
2,môžem si ja uplatňovať paušál,po odčítaní miezd dohodárov-asi nie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    Viem, že už je august a pýtať sa na daňové priznanie neskoro,ale

    1,ja som z faktúr vystavených v roku 2004 odviedla daň,aj keď mi ich uhradili až v januári 2005- je to v poriadku?
    2,môžem si ja uplatňovať paušál,po odčítaní miezd dohodárov-asi nie
    ad 1. V JÚ faktúra uhradená v januári 2005 ide do príjmov 2005

    ad.2. druhej otázke priznám sa nerozumiem celkom. Ak si mala na mysli odvody, tak nie, odpočítavajú sa len vlastné odvody SZČO

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Mala som na mysli výdavky teda:príjem-vyplatené mzdy-25%= daň
    A teraz čo s tými faktúrami,totiž ja som to v januári podala a podla toho čo píšeš bolo to správne,ale naša mzdárka vravela že musím zarátať aj nevyplatené faktúry tak som to opravila a vo februári znova podala (nebolo to dodatočné) a teraz mám čo robiť, podať dodatočné? Koľko mi dá pokutu ?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    Mala som na mysli výdavky teda:príjem-vyplatené mzdy-25%= daň
    A teraz čo s tými faktúrami,totiž ja som to v januári podala a podla toho čo píšeš bolo to správne,ale naša mzdárka vravela že musím zarátať aj nevyplatené faktúry tak som to opravila a vo februári znova podala (nebolo to dodatočné) a teraz mám čo robiť, podať dodatočné? Koľko mi dá pokutu ?
    Áno teraz treba podať dodatočné /vo februári to bolo opravné/. Pokuta nemá byť z čoho, lebo si si priznala v r. 2004 príjmy r. 2005, a teda daň v dodatočnom priznaní bude nižšia.
    Čo sa týka tých miezd, platí ako som vyššie napísala, pri paušali si ich nemôžeš odrátať, odrátavaš si iba vlastné odvody.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Kika, v roku 2004 si bola účtovnou jednotkou a v roku 2005 chceš ísť na paušálne výdavky?
    Ak áno, tak potom si pozri § 17 odst. 10):
    Daňovník, ktorý zmenil spôsob uplatňovania výdavkov podľa § 19 na spôsob podľa § 6 ods. 10 alebo ak začal účtovať po období v ktorom nebol účtovnou jednotkou, upraví základ dane podľa odseku 8 za zdaňovacie obdobie, ktoré predchádalo tejto zmene.

    Tzn., že ak si v roku 2004 viedla účtovníctvo a v roku 2005 chceš ísť na paušálne výdavky tak rok 2004 upravíš základ dane o nespotrebované zásoby, pohľadávky , záväzky atď.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Lenže u mňa sa to aj tak nedá skrz tých dohodárov,lebo by to nevyšlo.Ja som minulý rok platila keš jednej mamičke nech mi to robí a nestarala sa a prišiel koniec roka a zrazu bol zapísaný iba 1.mesiac a ja som šalela-ale je to moja chyba mala som sa aspoň trocha o to zaujímať.
    Poraďte mi ešte dohody čo som vyplatila v januári (za december)idú do výdavkov 04 alebo 05

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Kika prosím Ťa odpovedz najprv na to , čo píše Muška,t.j. bola si účtovnou jednotkou a chceš prejsť na paušál? alebo vedieš JÚ aj ďalej a paušál nebudeš robiť vôbec? alebo si upatňovala paušál a teraz chceš viesť JÚ? alebo stále uplatňuješ paušál?.

    My sme sa včera o tom bavili a nepochopili sme to všetci rovnako, tak sa môže stať, že Ti aj nechtiac zle poradíme.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Notakže:minulý rok " musel" môj druh napísať moju upratovaciu firmu s 13 dohodármi na seba lebo mne to nechcel zamestnávateľ dovoliť,popritom si robil aj reklamnú činnosť a viedlo sa to v JU. Teraz si to rozšíril o prepravu. Od 1.1.05 som si upratovaciu spoločnosť previedla na seba (vybavila som si to s tichým súhlasom).Preto by som ja vlastne mohla, keby to išlo použiť paušál,nakoľko ide vlastne o nove podnikanie od 2005. Chápem,že sa Vám to zdá zamotané a nemôžete to pochopiť,lebo toto by Vás asi ťažko napadlo.
    Naposledy upravil sklenkova : 07.08.05 at 14:56

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Kika,
    tzn. , že príjem za rok 2004 z upratovania mal Tvoj priateľ, v tom prípade urob tak ako píše Evina vyššie , čiže dodatočné DP, nakoľko sa v JÚ zdaňuje iba skutočne prijatý príjem ak viedol účtovníctvo v r.2004 a aj v roku 2005.
    Od 1.1.2005 budeš už mať príjem za upratovanie Ty, takže sa môžeš rozhodnúť , či budeš viesť účtovníctvo, alebo pôjdeš na paušálne výdavky. Tzn. Príjem - výdavky /25 % z príjmu/ - Tvoje odvody do SP a ZP - 12000,- /ak máš DDP, alebo životné poist./ - odpočítateľná položka na Teba = suma , ktorú zdaňuješ

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Nechcem byť otravná,ale mzdy 23000,-vyplatené 11.1.05,treba dať do výdavkov 2005, uviedla som to aj do tých záväzkov-bolo to správne?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    Nechcem byť otravná,ale mzdy 23000,-vyplatené 11.1.05,treba dať do výdavkov 2005, uviedla som to aj do tých záväzkov-bolo to správne?
    Áno pri JÚ je to tak ako píšeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.