Zavrieť

Porady

Faktura s ci bez DPH

Dobry den,
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc. Nasa spolocnost uzatvara zmluvu s nemeckou firmou na vystavbu solarneho parku.
Predmet zmluvy je /citujem/: Predmetom tejto zmluvy je technicke planovanie, dodavka a vybudovanie f-parku s instalovanym menovitym vykonom modulu.
Moja otazka je, ci tato faktura z nemeckej firmy /platca DPH/ bude s DPH alebo bez? v pripade, ze bude bez DPH, podlieha samozdaneniu na Slovensku? Miesto dodatnia technologie a stavby je na Slovensku a nie som si ista, ci tu je nejaky iny postup pri DPH, alebo sa samozdani.
Jedna sa o sumu v mil.EUR,takze v pripade odvadzania DPH su to dost vysoke sumy, preto by som to potrebovala vediet.
Velmi pekne vopred dakujem za odpovede a rady.
HATA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    HATA222 Pozri príspevok
    Dobry den,
    obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc. Nasa spolocnost uzatvara zmluvu s nemeckou firmou na vystavbu solarneho parku.
    Predmet zmluvy je /citujem/: Predmetom tejto zmluvy je technicke planovanie, dodavka a vybudovanie f-parku s instalovanym menovitym vykonom modulu.
    Moja otazka je, ci tato faktura z nemeckej firmy /platca DPH/ bude s DPH alebo bez? v pripade, ze bude bez DPH, podlieha samozdaneniu na Slovensku? Miesto dodatnia technologie a stavby je na Slovensku a nie som si ista, ci tu je nejaky iny postup pri DPH, alebo sa samozdani.
    Jedna sa o sumu v mil.EUR,takze v pripade odvadzania DPH su to dost vysoke sumy, preto by som to potrebovala vediet.
    Velmi pekne vopred dakujem za odpovede a rady.
    HATA
    Predpokladám že nemecká spoločnosť je dodávateľ a vy ste odberateľ. Miesto dodania technologie je na území SR, t.j. predmet dane je v tuzemsku. Nemecká spoločnosť vystaví faktúru bez DPH (ak tu nie je registrovaná) a vy vykonáte samozdanenie podľa § 69 ods. 2 zákona o DPH a nárok si uplatníte podľa § 49

    Ide o dodávku tovaru s montážou...

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    HATA222 Pozri príspevok
    a ak by nemecka spolocnost bola zaregistrovana na Slovensku, potom je aky postup?
    potom by mala pridelené IČ DPH - SK... , vystavila by vám faktúru s DPH, vy si uplatníte odpočet, ale aj zaplatíte fa s DPH...

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Chcela by som sa opýtať. Máme dodávateľa z nemecka, ktorý má UST-ID císlo a tvrdí že nie je platca DPH. Ako sa dá overiť či je platca alebo nie, ked vsetci v nemecku maju vraj pridelene čísla typu DE1234567890. Ak nám dodá službu, faktúra je bez DPH.
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    zuzanask Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať. Máme dodávateľa z nemecka, ktorý má UST-ID císlo a tvrdí že nie je platca DPH. Ako sa dá overiť či je platca alebo nie, ked vsetci v nemecku maju vraj pridelene čísla typu DE1234567890. Ak nám dodá službu, faktúra je bez DPH.
    Na stranke www.drsr.sk sa da overit IC v EU. posielam link, kde sa to da overit: http://ec.europa.eu/taxation_customs...tedLanguage=SK

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    no tam ked to císlo nahodim, tak mi ukáže že platí, ale vraj nie je platca dph lebo ma nizke prijmy, len musi vyplnovat nejake papiere na urad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.