Zavrieť

Porady

reklamácia

Mohli by ste mi poradiť, minulý rok sme nakúpili pneumatiku 321/111,343, dali sme ju na sklad 112/111 a do spotreby 501/112. V tomto roku sme pneumatiku reklamovali a dobropisovali nám určitú sumu, lebo bola už s časti opotrebovaná. Zaúčtujem dobropis zápisom -501,-343/-321 a na konci roka musím sumu základu dodaniť, lebo sú to náklady minulého roka?? Vďaka za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    PBEA Pozri príspevok
    Mohli by ste mi poradiť, minulý rok sme nakúpili pneumatiku 321/111,343, dali sme ju na sklad 112/111 a do spotreby 501/112. V tomto roku sme pneumatiku reklamovali a dobropisovali nám určitú sumu, lebo bola už s časti opotrebovaná. Zaúčtujem dobropis zápisom -501,-343/-321 a na konci roka musím sumu základu dodaniť, lebo sú to náklady minulého roka?? Vďaka za odpoveď
    reklamácia bude súčasťou základu dane roku 2009, kedy tieto skutočnosti nastali...

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Môj šef tvrdí, že účet 321 sa neúčtuje mínusom. Ako to mám potom zaúčtovať. Môj program to totiž automaticky tak zaúčtuje, keď zapíšem došlú faktúru, teda došlý dobropis.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Odkiaľ má Tvoj šéf takú informáciu? To počujem prvý raz. Je vôbec ekonóm? Ako inak chce zaúčtovať prijatý dobropis? Ja účtujem -5xx, -343/ -321.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JarkaL Pozri príspevok
    Odkiaľ má Tvoj šéf takú informáciu? To počujem prvý raz. Je vôbec ekonóm? Ako inak chce zaúčtovať prijatý dobropis? Ja účtujem -5xx, -343/ -321.
    Dá sa zaúčtovať aj cez účet 315- dobropis je vlastne vaša pohľadávka.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    OK, môže byť aj tak, ale ja to evidujem radšej medzi faktúrami, keď predkladám D-O vzťahy, mám to pokope v jednej zostave.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PBEA Pozri príspevok
    Môj šef tvrdí, že účet 321 sa neúčtuje mínusom. Ako to mám potom zaúčtovať. Môj program to totiž automaticky tak zaúčtuje, keď zapíšem došlú faktúru, teda došlý dobropis.
    Môžeš to kľudne zaúčtovať cez 321, nič tým nepokazíš.

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    ďakujem účtovala som cez 321 mínusom, len som sa chcela uistiť, len jemu to nepasovalo

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ahojte, naša firma je v prenájme u súkromnej osoby. Dnes mi doniesla preplatok za plyn za rok 2009 - ale nejde o vyúčtovanie spotreby, ale o reklamáciu faktúry od SPP. Keďže ide o zníženie nákladov roku 2009, musím podať dodatočné DP k dani z príjmov?Alebo to stačí len zaúčtovať do roku 2010?

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Ak nejde o nejakú vysokú sumu, tak myslím, že len zaúčtovať v roku 2010, jedine ak by išlo o významnú položku museli by ste opraviť náklady roku 2009
    Ahojte, prosim Vas, potrebujem informaciu ohladne dobropisu. Nas dodavatel nam dodal tovar, ktory sme nasledne reklamovali. Teraz nam chce vystavit dobropis. Moze byt tento doklad vystaveny s nazvom faktura, v ktorej nam budu fakturovat dalsi objednany tovar a zaroven dobropisovat tovar reklamovany? Alebo musi byt dobropis vystaveny ako samostatny dokument? Dakujem za informaciu

    gokko je offline (nepripojený) gokko

    gokko
    Dobrý deň, dodali sme zákazníkovi materiál, ktorý je nekvalitný a zákazník žiada dobropis. Reklamáciu mu uznáme. Vystavím mu dobropis - bude to pre nás daňový náklad? Prosím o názor. ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gokko Pozri príspevok
    Dobrý deň, dodali sme zákazníkovi materiál, ktorý je nekvalitný a zákazník žiada dobropis. Reklamáciu mu uznáme. Vystavím mu dobropis - bude to pre nás daňový náklad? Prosím o názor. ďakujem
    Vystavíš dobropis k pôvodnej faktúre. Pojem daňový doklad už zákon o dph nepozná. Ak nevieš, či s dph alebo bez, tak s dph. Samozrejme, len ak si jej platiteľom.

    gokko je offline (nepripojený) gokko

    gokko
    asi som sa zle vyjadrila, skôr by som potrebovala vedieť, či ten vydaný tovar zo skladu na účet 502 pri pôvodnej faktúre môže zostať ako daňový náklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.