Zavrieť

Porady

Spol r.o. Čo s tým?

Zdravím Vás.
Rozhodol som sa založiť s r.o -čku. Bol by som rád keby ste mi pomohli s radami. Možno sa zídu aj iným. A možno by sa aj iní na niečo spýtali.
Usporiadat
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Moja prvá otázka je, že mám v návrhu zakladateľskej listiny napísané, že som povinný vytvárať rezervný fond v hodnote 5% zo zisku. Môžem si dať aj menej? Alebo je to najnižšia hranica.? Rozhodol som sa totiž, že si ju vybavím sám.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tu o tom píše Obchodný zákonník :

§ 124


(1) Spoločnosť vytvára rezervný fond (§ 67) v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva; ak sa rezervný fond nevytvorí už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná ho vytvoriť z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného imania.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ďakujem. A môžem si niekde overiť či moje navrhované meno už neexistuje?
0 0
lenkage lenkage

lenkage je offline (nepripojený) lenkage

skús www.orsr.sk
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Over na www.orsr.sk
0 0
zubro85 zubro85

zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

podla mna je lepsie dat to urobit pravnikovi, my sme tak urobili a mali sme ju do tyzdna hotovu, jedine co sme museli bolo ist na zivnostensky urad, a na kataster
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nie si jediny, co polozil tuto otazku, cela tema je spracovana tu: http://www.porada.sk/t63806-zalozeni...-po-novom.html.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Díky. Idem sa na to pozrieť.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Aj tu nájdeš rady:
http://www.podnikam.sk/

ako založiť sro vľavo hore

alebo
http://www.podnikajte.sk/
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Musí byť v názve s.r.o. za menom čiarka? Teda : Meno, s.r.o.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ešte mi celkom nie je jasný ten rezervný fond. Tie peniaze tam musia stále byť? A nemusí sa viesť samostatný účet na RF že?
Naposledy upravil kabatik : 16.08.09 at 05:27
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ak si dáš do zmluvy, že rezervný fond budeš tvoriť až zo zisku, tak ho vytvoríš až po rozdelení zisku. Nemusíš mať účet v banke, bude na svojom účte v účtovnej osnove. Peniaze fyzicky budú len v banke, alebo pokladni. Ostatné máš v majetku, zásobách.
Je na tebe, aký si dáš názov, ale môžeš mať napr. xy, spol. s r.o.
alebo xy s.r.o. alebo xy, s.r.o. čo si zapíšeš do OR, to budeš mať. Potom sa to snaž dodržiavať.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 16.08.09 at 08:11 Dôvod: doplnenie
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Tak mám všetko napísané vytlačené dokumenty z Porady. Zajtra idem notárovi a na živnostenský. Držte mi palce.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Držím...a daj vedieť, ako si dopadol.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Živnostenský v pohode. V stredu idem pre živnostenský.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ďakujem všetkým. S.r.o. založená na prvý pokus.
Chcem sa spýtať na vyúčtovanie nákladov pri založení s.r.o. Môžem si sumu vynaloženú na založenie s.r.o, po zaúčtovaní dokladov, vybrať s pokladne? Môžem to považovať za pôžičku firme, alebo to len zúčtujem a hotovo?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Ďakujem všetkým. S.r.o. založená na prvý pokus.
Chcem sa spýtať na vyúčtovanie nákladov pri založení s.r.o. Môžem si sumu vynaloženú na založenie s.r.o, po zaúčtovaní dokladov, vybrať s pokladne? Môžem to považovať za pôžičku firme, alebo to len zúčtujem a hotovo?
Obstarávacie náklady si jednoducho vyplať z pokladne, ak si si ZI vložil do pokladne. Pôžička v prípade, ak by náklady a iné nákupy boli vyššie ako zostatok v pokladni a na účte by si tiež nemal dosť peňazí.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Dík.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Už Ti len zaželám, nech sa Ti v podnikaní darí.
0 0
andrea55 andrea55

andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

kabatik Pozri príspevok
Dík.
aj ja Ti prajem veľa úspechov v podnikaní a mám jednu prosbu ako to môžu vyplácať spoločníci v priebehu roka financie, keď sami nechcú byť zamestnaný a nechcú ani nikoho zamestnať. Sami sú už jednotlivo ako živnostníci, len niektoré odhady nemôžu jednotlivo robiť, tak vytvorili s.r.o.-ku, nechcú platiť sociálku a zdravotnú poisťovňu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať