Zavrieť

Porady

Leasing uzit.auta-kradez

Este jeden problem. §53 odst. 5 z. o DPH /kradez uzitkoveho vozidla na leasing/

Bola odpocitana DPH zo zalohy / Sk 50 000,- april 2004 - zaciatok LZ/
A mesacne sa odpocitavala DPH vo vyske Sk 4 500,- / do 31.03. 05/

Vobec sa neviem z toho § vymotat. Bolo mi uz podane nejake vysvetlenie, ale nie som si 100% ista, v akej vyske musim vratit DPH štátu.

Volala som aj na DU a bolo mi povedane, ze vsetko co som si za uvedene obdobie uplatnila na vstupe, ze musim vratit. Nezda sa mi to.

Dakujem za kazdu radu
Naposledy upravil All : 10.08.05 at 07:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slimak je offline (nepripojený) slimak

    slimak
    All
    Este jeden problem. §53 odst. 5 z. o DPH /kradez uzitkoveho vozidla na leasing/

    Bola odpocitana DPH zo zalohy / Sk 50 000,- april 2004 - zaciatok LZ/
    A mesacne sa odpocitavala DPH vo vyske Sk 4 500,- / do 31.03. 05/

    Vobec sa neviem z toho § vymotat. Bolo mi uz podane nejake vysvetlenie, ale nie som si 100% ista, v akej vyske musim vratit DPH štátu.

    Volala som aj na DU a bolo mi povedane, ze vsetko co som si za uvedene obdobie uplatnila na vstupe, ze musim vratit. Nezda sa mi to.

    Dakujem za kazdu radu
    Podľa opatrenia MF o postupoch účtovania pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve § 30a ods 8 znie.: majetok obstaraný finančným prenájmom sa v účtovníctve odpisuje podľa § 20. To znamená, že nájmomca zaradí majetok v hodnote, ktorá sa rovná istine na ťarchu príslušného účtu majetku a ten potom odpisuje.
    V § 53 ods. 5 zákona o DPH sa v prevej vete za bodkočiarkou píše, citujem: ak je tovar predmetom odpisovania, zníži platitelľ odovod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Odpisovanie majetku formou finačného leasingu je špecifické tým, že majetok odpisujeme rovnomerne počas doby trvania prenájmu §26 ods.8 zákona o dani z príjmov. V tvojom prípade bude asi potrebné vrátiť časť DPH, ktorá sa viaže na zaplatenú zálohu. Je to rozdiel celkovej odpočítanej dane z majetku mínus daň z odpisov. Podľa môjho názoru, tvrdenie daňového úradu je nepresné.

    Ahoj!

    Milan
    Naposledy upravil slimak : 14.08.05 at 13:47

    Leasing uzit.auta-kradez

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.