Zavrieť

Porady

Preddavok nižší ako 100,- Sk?

Ahojte všetci! Prosím Vás ako je to s preddavkom nižším ako 100,- Sk na zdravotné poistenie. Mám zamestnanca, ktorý k nám nastúpil 27.07.2005 a jeho preddavok na zdravotné poistenie je nižší ako 100,- Sk. Je npotrebné tento preddvok odviesť alebo tu platí, ak je preddavok nižší ako 100,-Sk, tak sa neodvádza. Ja mám len odvolávku na §16, ods.8 zákona č. 580/2004, ale nikde tento zákon neviem nájsť.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Hronská Iveta
    inge57
    Ahojte všetci! Prosím Vás ako je to s preddavkom nižším ako 100,- Sk na zdravotné poistenie. Mám zamestnanca, ktorý k nám nastúpil 27.07.2005 a jeho preddavok na zdravotné poistenie je nižší ako 100,- Sk. Je npotrebné tento preddvok odviesť alebo tu platí, ak je preddavok nižší ako 100,-Sk, tak sa neodvádza. Ja mám len odvolávku na §16, ods.8 zákona č. 580/2004, ale nikde tento zákon neviem nájsť.Ďakujem.
    § 16 ods. 8 sa dopĺňa novelou zákona o ZP (č.718/2004 Z.z.), ktorý znie:
    „(8) Preddavok na poistné sa neodvádza, ak jeho výška nedosahuje najmenej 100 Sk.“.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Hronská Iveta
    § 16 ods. 8 sa dopĺňa novelou zákona o ZP (č.718/2004 Z.z.), ktorý znie:
    „(8) Preddavok na poistné sa neodvádza, ak jeho výška nedosahuje najmenej 100 Sk.“.
    ZP vrátila výkaz preddavkov za 6/05 s odôvodnením: Vraciame....nakoľko v riadku 8 nie je uvedená výška poistného (4%), čím sa mení celková suma preddavku na verejné zdravotné poistenie.
    Jedná sa o zamestnanca, ktorý mal neplatené voľno od 3.6. do 30.6.05 Prerušenie ZP bolo oznámené už od 3.6.05, nakoľko sa nevedelo, dokedy potrvá. VZ za 6/05 je 2.194,- Sk, 4% nedosahujú výšku 100,- Sk, preto je na výkaze nula. Mal byť vypočítaný odvod z min.VZ, alebo namiesto 4% malo byť na výkaze uvedených 0%? Počet dní mi jeden postarší soft (neveľmi mu verím)zadal 30. Ďakujem za radu .

    Preddavok nižší ako 100,- Sk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.