Zavrieť

Porady

zrazkova dan-softve z CR

chcela by som vas poprosit o radu:

z cr nakupujem licencie na pozitie IT systemu. linencie su kratkodobe a dlhodobe. ma taketo casove hladisko vplyv na zrazkovu dan? alebo bude aplikovana bez ohadu na dobu pouzitia tychto licencii.

dakujem za kazde upresnenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ela.tax je offline (nepripojený) ela.tax

    ela.tax
    tak inak.
    fakturuju nam za obd 06/09 prenajom modulov, na ktore su potebne licenicie. je toto predmetom ZRD or nie.

    prosim, viem ze je to pre vas trivialne. ale ja zacinam a fakt sa mi pari z kecky )

    ela.tax je offline (nepripojený) ela.tax

    ela.tax
    alebo mam pociatocnu platbu za it modely, nakupim licencie. potom kazdy mesiac mi pride faktura za dalsie licencie? co podlieha ZRD?? len ta prvotna fakuracia alebo licencie na kazdy mesiac?

    ela.tax je offline (nepripojený) ela.tax

    ela.tax
    poprosim vas, ak ste sa stretli niekto s podobnym pripadom. velmi by ste mi pomohli. vdaka, vdaka

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Zrážková daň závisí viac-menej od zmluvy, ktorú má SR spoločnosť so spoločnosťou v ČR. My sme v tomto prípade postupovali podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR...

    A zároveň mi dosť pomohlo toto "usmernenie" z DRSR:
    https://www.drsr.sk/drsr/slovak/posk...a/zahr0807.rtf
    Odsek 3

    Nepamätám si presne, ale možno ti pomôže pri hľadaní i takáto informácia:
    Ale raz sme o tom diskutovali a mám pocit, že som niekde našiel pomôcku, kde nešlo o dlhodobosť alebo krátkodobosť licencie. Skôr o to, či ide o OEM, krabicovú alebo inú verziu softu. Ale ako vravím..nie je to overená info.
    Naposledy upravil Martin Mocko : 20.08.09 at 07:03

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    My uplatňujeme zrážkovú daň ak nám príde faktúra za udržovací poplatok (maintenace) alebo užívací poplatok (using viewer). Je to raz ročne.

    zrazkova dan-softve z CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.