Zavrieť

Porady

Seminár "Odvody komplexne"

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi informovať Vás o programe seminárov na mesiace september až december 2009.

Na jeseň 2009 organizujem tri rôzne akcie.

Prvou akciou je jednodňový seminár "Odvody komplexne" .

V programe seminára je rozbor podstatných ustanovení zákonov o sociálnom a zdravotnom poistení. Priblížime si zmeny pripravované od 1.1.2010, ktoré vás budú určite zaujímať. V ďalšej časti si ukážeme, aké možnosti má zamestnávateľ, respektíve SZČO, ak chce znížiť v súlade so zákonmi svoje náklady na platenie odvodov. Blíži sa koniec roka a preto sa na seminári budeme zaoberať aj zamestnaneckou prémiou - novo zavedenou úľavou v zákone o dani z príjmov. Záver seminára je vyhradený informáciám o materskej a dobrovoľnom nemocenskom poistení.

Od minulého roka sme začali organizovať viacdenné mzdárske semináre, máme za sebou tri úspešné akcie a preto vám s radosťou ponúkam akciu tohto typu aj teraz. Tentoraz to bude dvojdňový seminár v termíne 10.-11. novembra 2009 v hoteli PATRIA na brehu Štrbského Plesa.

Novinkou na jeseň 2009 však bude trojdňový seminár v hoteli Kaskády (Sielnica pri Sliači) v termíne 27.-29. októbra 2009. Pozor, tentoraz nebude tematicky zameraný na mzdové účtovníctvo ale jeho témou bude podvojné účtovníctvo, daň z príjmu PO a DPH. Lektorom bude skúsená auditorka Jana Acsová, ktorú poznáte aj z publikácií "Poradca" a z www.porada.sk. Ak sa vás účtovníctvo a DPH netýka, prosím informujte o tomto výnimočnom seminári svoje kolegyne, resp. kolegov. Pripravte sa včas na koniec roka 2009, bude to - aj kvôli prechodu na euro - náročnejšie ako po iné roky.

Ku všetkým trom seminárom nájdete v prílohe prihlášky, kde sa dočítate podrobnejšie informácie o programe, miestach a časoch konania, cene atď.

Všetky semináre starostlivo pripravujeme. Tak ako ste zvyknutí, budete zahrnutí množstvom zaujímavých a vysoko aktuálnych informácií, problémy budú vysvetlené na príkladoch, k dispozícií budú rozsiahle materiály. Na seminároch v hoteloch Kaskády a Patria si súčasne dobijete batérie počas krátkeho ale intenzívneho pobytu v krásnom prostredí.

Vaše prípadne otázky k jesennému programu nám prosím napíšte emailom na reliaba(Z)gmail.com, prípadne volajte na číslo 0907 135442.

Pozor, každý účastník seminárov 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostane dva darčeky:

1. Knižku "Daňové a odvodové tipy"

2. O jeden 45-stranový materiál k semináru naviac pre svojich známych

Knižku ako mikulášsky darček dostanú aj všetci účastníci seminára 3.12.2009 v Košiciach

Program seminára Odvody komplexne

  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Zmeny pripravované v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2010: zmeny v definíciách poistencov, zjednocovanie vymeriavacích základov, nové maximálne vymeriavacie základy, zavedenie odvodovej odpočítateľnej položky.
  • Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2010
  • Tabuľka odvodov pre prvý polrok 2010: Fondy, sadzby, minimálne a maximálne vymeriavacie základy, výnimky
  • Porovnanie nákladov na odvody pri rôznych formách príjmov – zamestnanci, SZČO, spoločníci s.r.o., konatelia a pod.
  • Legálne možnosti ako znížiť náklady zamestnávateľa alebo živnostníka na odvody
  • Zamestnanecká prémia: Kto má nárok, ako sa vypočíta suma zamestnaneckej prémie, tipy a triky
  • Materské: Kedy je nárok na materské, ako sa vypočíta suma materského, spôsoby ako získať čo najvyššie materské v rôznych životných situáciách.
  • Rodičovský príspevok - ako je to teraz, ako to bude od 1.1.2010
TERMÍNY SEMINÁROV

(tučným písmom sú zvýraznené semináre organizované mojou s.r.o.RELIA)


22.9.2009 BA (prihláška v prílohe)
24.9.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk

29.9.2009 Nitra (prihláška v prílohe)
30.9.2009 Trnava (prihláška v prílohe) + materské

6.10.2009 Košice, org. SOPK, www.sopk.sk + materské

14.10.2009 BA, org. CUS, http://www.cus.sk/main.php?AIDBA=41
16.10.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk

20.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
21.10.2009 Zvolen, org. AkadémiaPlus, www.akademiaplus.sk
22.10.2009 Piešťany, org. TSÚ, www.tsu.sk + materské
23.10.2009 BA, org. SOPK, www.sopk.sk

26.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
28.10.2009 Banská Bystrica (prihláška v prílohe) + materské

27.-29.10.2009 Kaskády - téma "Podvojné účtovníctvo, dane z príjmu právnických osôb a DPH"

10.-11.11.2009 Patria Štrbské pleso (dvojdňový seminár, pozor zľava pri prihlásení sa do 30.9.2009)

12.11.2009 Považská Bystrica, org. p. Mancová, ageinfosa(Z)centrum.sk + materské

16.11.2009 BA, org. KONZEK
18.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
19.11.2009 Košice, org. Ing. Kováčik, tic.kovacik(Z)mail.t-com.sk + materské
20.11.2009 Galanta, org. Akadémia Uni, www.akademiauni.sk + materské

23.11.2009 Topoľčany, org. TopAcademy, www.topacademy.sk + materské
24.11.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk
25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské
26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské
27.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské

30.11.2009 Košice, org. TEMPO, www.tempo.sk
ZRUŠENÉ

1.12.2009 Žilina (prihláška v prílohe) - počet miest obmedzený na 30 + materské

2.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ

3.12.2009 Košice, org. Compservice, http://www.compservice.sk/i.php?web=...kolenie312.htm + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

10.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

15.12.2009 Žilina ...doplňujúci termín (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ
16.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

***
Semináre označené "+ materské" sú približne od 13.00 voľne prístupné pre záujemkyne, ktoré si chcú vypočuť info o tom, ako získať čo najvyššie materské.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.11.09 at 11:03
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Sa teším na seminár v Považskej Bystrici .
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

Dobrý deň všetkým,
Chystám sa na seminár odvody komplexne, ale neviem či voľačo z toho budem mať kedže som v tomto viac-menej laik a som zamestnanec nie zamestnávateľ. Rada by som si rozšírila vedomosti ohľadom miez a personalistiky. Zatial som sa venovala iba materskej a DNP tak poradte ako to tam prebieha. Ako účastníčka semináru by som tam nemala nič rozprávať??
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak nie ste mzdárka a nie ste ani majiteľ firmy alebo ekonóm a podobne, tak tento seminár bude pre Vás ťažká téma - predpokladá sa základná znalosť problematiky odvodov.

Prebieha to tam tak, že lektor podáva výklad postupne k jednotlivým témam a vždy na konci témy dá účastníkom priestor na ich otázky - či na dovysvetlenie toho, čomu nerozumeli alebo na spýtanie sa na "svoj" prípad. Na úplnom konci je voľná diskusia k čomukoľvek, čo sa týka mzdového účtovníctva.

Takže rozprávať môžete v čase, kedy sa kladú otázky a vedie sa diskusia. Počas výkladu lektora musíte počúvať ako päť peňazí, inak je lektor neuveriteľne zlostný.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Upozornenie. Okrem seminárov s mzdovou problematikou sa uskutoční trojdňový seminár v hoteli Kaskády v dňoch 27.-29. októbra 2009, ktorého náplňou bude DPH a podvojné účtovníctvo. Prihlášku na tento seminár nájdete v prílohe prvého príspevku tejto témy.
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak nie ste mzdárka a nie ste ani majiteľ firmy alebo ekonóm a podobne, tak tento seminár bude pre Vás ťažká téma - predpokladá sa základná znalosť problematiky odvodov.

Prebieha to tam tak, že lektor podáva výklad postupne k jednotlivým témam a vždy na konci témy dá účastníkom priestor na ich otázky - či na dovysvetlenie toho, čomu nerozumeli alebo na spýtanie sa na "svoj" prípad. Na úplnom konci je voľná diskusia k čomukoľvek, čo sa týka mzdového účtovníctva.
Takže rozprávať môžete v čase, kedy sa kladú otázky a vedie sa diskusia. Počas výkladu lektora musíte počúvať ako päť peňazí, inak je lektor neuveriteľne zlostný.
Neľakajte sa, lektor nie je taký zlostný ako o sebe píše. Svedčí o tom obrovská účasť na jeho školeniach a môžem potvrdiť aj ja, že sú naozaj super! Žiadne suché čítanie zákona, ale prehľadný a ľahko pochopiteľný výklad s konkrétnymi príkladmi.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ďakujem, tak sa teda prídite presvedčiť sami, kým lektor ešte lektoruje.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Jozef Mihál Pozri príspevok
kým lektor ešte lektoruje.
...želám mu aby už aj pripravoval a rozhodoval o zákonoch, ktoré by nám boli všetkým jasné...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
Pridávam dva termíny pre Prešov:

24.9.2009 a
26.11.2009
Super, to 26,11 uz budem na materskej, len či tam neporodim hihi ja by aj do tatier sla ale to uz asi neskoro
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
Dovoľujem si upozorniť na možnosť prihlásiť sa na dvojdňový seminár v hoteli PATRIA na Štrbskom Plese. Počet miest na tento seminár je z kapacitných dôvodov ubytovania obmedzený, prihlášku nájdete v prvom príspevku tejto témy (vyššie).
hmmm a super stretko na moje narodky, a ja musim doma trčat
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

spor Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým,
Chystám sa na seminár odvody komplexne, ale neviem či voľačo z toho budem mať kedže som v tomto viac-menej laik a som zamestnanec nie zamestnávateľ. Rada by som si rozšírila vedomosti ohľadom miez a personalistiky. Zatial som sa venovala iba materskej a DNP tak poradte ako to tam prebieha. Ako účastníčka semináru by som tam nemala nič rozprávať??
Určite choď, dozvieš sa veľa užitočných vecí a neboj, rozpravat budes len ak sa budes chcieť niečo opýtať, takze ziadne strachy
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Inak kto sa potrebuje na seminári schuti vyrozprávať, má ideálnu možnosť na viacdenných seminároch. Na ostatnom májovom v Kaskádach si (v dobrom!) pamätám na jednu účastníčku, ktorá mi počas troch dní školenia položila aspoň 30 otázok, naviac sme diškurovali aj v bazéne, no radosti kopec.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ja velmi vazne rozmyslam aspon o seminari v tatrach, len kto vie ako budem na tom v novembri a prihlasit sa treba uz teraz, zlavu som uz prepasla.... hihi
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ešte jedna dôležitá poznámka pre všetkých a hlavne pre tých, čo by sa radi naučili triky smerujúce k čo najvyššej materskej, nemocenskej a pod.

Časť školení (viď príspevok č. 1 témy) bude po skončení oficiálnej časti (cca od 14:00) voľne dostupná každému a preberieme si ako "to" funguje.

Preto ak máte záujem o aktuálne info o DNP, materskej a pod., sledujte program školení, priebežne budem upresňovať, na ktorých akciách to bude tak ako píšem vyššie.
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

dakujem za reakcie tak ešte si to premyslím či sa dostavím nakoľko nezastávam ani jednu funkciu,ktorú ste vymenovali len mám ekonomické vzdelanie v oblasti manažmentu. Dakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Jozef Mihál Pozri príspevok
Dovolím si upozorniť na nové pridané termíny:

29.9.2009 Nitra
30.9.2009 Trnava
12.11.2009 Považská Bystrica
1.12.2009 Žilina
15.12.2009 Žilina
Dátum poznačený, už sa teším!!!
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Jozef Mihál Pozri príspevok
Dovolím si upozorniť na nové pridané termíny:

29.9.2009 Nitra
30.9.2009 Trnava
12.11.2009 Považská Bystrica
1.12.2009 Žilina
15.12.2009 Žilina
v kalendári školení je trojdňové školenie vo Zvolene - Kaskády práve v termíne 28. - 29. - 30. 9. 2009.
a na ten istý termín bude aj Nitra či Trnava? či bude iný prednášajúci, nie vy, p. Mihál?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V kalendári školení tu dole na porada.sk musím urobiť poriadok (cez víkend), platí to, čo je uvedené v tejto téme.

Kaskády sa konajú 27.-29.10.2009, téma "Podvojné účtovníctvo, DPH". Prednáša Janka Acsová.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Jozef Mihál Pozri príspevok
Dovolím si upozorniť na nové pridané termíny:

29.9.2009 Nitra
30.9.2009 Trnava
12.11.2009 Považská Bystrica
1.12.2009 Žilina
15.12.2009 Žilina
Dobrý deň. Chcela by som sa prihlásiť na seminár v Považskej Bystrici (12. 11. 2009), ale neviem ako. V prílohe (prihláške) tento dátum ešte nie je uvedený, teda neviem variabilný symbol. Ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa prihlásiť na seminár v Považskej Bystrici (12. 11. 2009), ale neviem ako. V prílohe (prihláške) tento dátum ešte nie je uvedený, teda neviem variabilný symbol. Ďakujem.
V Považskej Bystrici organizuje školenia AGE Infosa, p. Mancová. T. č. 0908 626 566, 0905 265 769, ageinfosa@centrum.sk, elenamancova@gmail.com

0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

ahojte, ešte mám jednu otázočku. Treba sa vopred niekde ohlásiť ak sa chcem zúčastniť na seminári v PN alebo stačí len na mieste prísť na prezentáciu a zaplatiť??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať