Zavrieť

Porady

zle spočítaná DPH

Dobrý deň, veľmi by som vás prosila o radu.
Ide o to, že som v siedmom mesiaci nahodila zle jednu faktúru, kde mala byť DPH 1,30 ale neviem ako sa mi podarilo, je tam DPH 1,61. DPH už mám zaplatené a aj tlačivo odovzdané. Teraz som ale prišla na to,že tá faktúra mi nesedí. Odovzdala som tlačivo, kde mám napísanú sumu 849,76 a toľko som aj zaplatila. Lenže, teraz keď som správne opravila tú FA, na tlačive mám 850,07€. ževraj dodatočné daňové sa nepodáva ak je to menšie ako 16,60€.
Vie mi prosím Vás niekto poradiť ako mám zaúčtovať tých 0,31€, aby mi to dávalo tú starú sumu? Je to nedaňový náklad? nenárovaná DPH? Som z toho mimo. Ďakujem Vám za Váš čas a hlavne za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    nadika Pozri príspevok
    Dobrý deň, veľmi by som vás prosila o radu.
    Ide o to, že som v siedmom mesiaci nahodila zle jednu faktúru, kde mala byť DPH 1,30 ale neviem ako sa mi podarilo, je tam DPH 1,61. DPH už mám zaplatené a aj tlačivo odovzdané. Teraz som ale prišla na to,že tá faktúra mi nesedí. Odovzdala som tlačivo, kde mám napísanú sumu 849,76 a toľko som aj zaplatila. Lenže, teraz keď som správne opravila tú FA, na tlačive mám 850,07€. ževraj dodatočné daňové sa nepodáva ak je to menšie ako 16,60€.
    Vie mi prosím Vás niekto poradiť ako mám zaúčtovať tých 0,31€, aby mi to dávalo tú starú sumu? Je to nedaňový náklad? nenárovaná DPH? Som z toho mimo. Ďakujem Vám za Váš čas a hlavne za ochotu
    Neviem o tom, že by sa nepodávalo DDP pokiaľ je rozdiel 16.60 . Táto výška platí pre vyrubenie dane, t.j. nevyrubí sa do 16,60 Eur /i sankčného úroku/. Tvoja daň je však 850,07 a nakoľko si sa pomýlila v neprospech ŠR si povinná DDP podať a daň doplatiť. Tým, že by si rozdiel preúčtovala napríklad na nedaňový náklad by si len potvrdila, že si o chybe vedela.


    § 39
    Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie

    2/ Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
    Naposledy upravil evina : 26.08.09 at 07:12

    nadika je offline (nepripojený) nadika

    nadika
    evina Pozri príspevok
    Neviem o tom, že by sa nepodávalo DDP pokiaľ je rozdiel 16.60 . Táto výška platí pre vyrubenie dane, t.j. nevyrubí sa do 16,60 Eur /i sankčného úroku/. Tvoja daň je však 850,07 a nakoľko si sa pomýlila v neprospech ŠR si povinná DDP podať a daň doplatiť. Tým, že by si rozdiel preúčtovala napríklad na nedaňový náklad by si len potvrdila, že si o chybe vedela.


    § 39
    Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie

    2/ Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
    Ďakujem za odpoveď. Takže urobiť dodatočné DP? Nie opravné? A to len nanovo vytlačím DP s novou sumou a zaplatím tých 0,31€. Ešte som opravné nerobila, tak som z toho trošku mimo

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    nadika Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Takže urobiť dodatočné DP? Nie opravné? A to len nanovo vytlačím DP s novou sumou a zaplatím tých 0,31€. Ešte som opravné nerobila, tak som z toho trošku mimo
    Áno urobíš dodatočné DP a sumu doplatíš.

    nadika je offline (nepripojený) nadika

    nadika
    tacasina Pozri príspevok
    Áno urobíš dodatočné DP a sumu doplatíš.
    A ešte taká otázočka, ked som v programe mala zaúčtovanú DPH, to len natvrdo opravím, ale vytvorím dodatočne ešte ID, kde bude tých 0,31€ zaúčtovaných?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    nadika Pozri príspevok
    A je za to nejaká pokuta z DU?
    Nie je. Podaj dodatočné daňové priznanie a doplať. Pri takej malej sume pokuta nevyjde.

    nadika je offline (nepripojený) nadika

    nadika
    Mária.K. Pozri príspevok
    Nie je. Podaj dodatočné daňové priznanie a doplať. Pri takej malej sume pokuta nevyjde.
    uff, ako mi odľahlo.
    Takže, v tom DDP dám do riadku 36 sumu +0,31€?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    nadika Pozri príspevok
    uff, ako mi odľahlo.
    Takže, v tom DDP dám do riadku 36 sumu +0,31€?
    Na dodatočnom priznaní vyznačíš na 1. strane, že ide o dodatočné daňové priznanie, celé priznanie vypíšeš tak, ako má byť správne a do riadku 36 napíšeš sumu +0,36 €.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    nadika Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Takže urobiť dodatočné DP? Nie opravné? A to len nanovo vytlačím DP s novou sumou a zaplatím tých 0,31€. Ešte som opravné nerobila, tak som z toho trošku mimo
    Opravné DP sa podáva do lehoty na podanie DP, dodatočné DP sa podáva po lehote na podanie DP.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    nadika Pozri príspevok
    uff, ako mi odľahlo.
    Takže, v tom DDP dám do riadku 36 sumu +0,31€?
    Zabudla som ešte uviesť, že sumu +0,31 € uvedieš aj do riadku 35 daňového priznania - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti.

    nadika je offline (nepripojený) nadika

    nadika
    Mária.K. Pozri príspevok
    Zabudla som ešte uviesť, že sumu +0,31 € uvedieš aj do riadku 35 daňového priznania - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti.
    Ďakujem Vám veľmi, ste tu všetci tak strašne zlatí a ochotní pomôcť. Prajem Vám, nech sa Vám to všetko dobré, čo tu pre náš "nešikovnejších" robíte, vráti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.