Zavrieť

Porady

daňové priznanie pri píjmoch v zahraničí

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku teda začne sa riadkom 32 a píše sa tam aj poistné ktoré zaplatil v Irsku teda všetko ako pri slovenských príjmoch? Alebo sú tam zmeny? A má nárok na nezdeniteľnú čiastku? A ako je to s daňou na započítanie? Ak vie niekto poradiť budem vďačná lebo s týmto si zatiaľ fakt neviem rady. Príjemný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirčiak Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku teda začne sa riadkom 32 a píše sa tam aj poistné ktoré zaplatil v Irsku teda všetko ako pri slovenských príjmoch? Alebo sú tam zmeny? A má nárok na nezdeniteľnú čiastku? A ako je to s daňou na započítanie? Ak vie niekto poradiť budem vďačná lebo s týmto si zatiaľ fakt neviem rady. Príjemný deň
    prečo zakladáš novú tému ?

    pokračuj tu
    http://www.porada.sk/t71719-danove-p...j-v-irsku.html

    prečítaj si príspevky od č. 23, máš tam od maríny celý postup vyplnenia daňového priznania z Írska

    mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

    mirčiak
    veronikasad Pozri príspevok
    prečo zakladáš novú tému ?

    pokračuj tu
    http://www.porada.sk/t71719-danove-p...j-v-irsku.html

    prečítaj si príspevky od č. 23, máš tam od maríny celý postup vyplnenia daňového priznania z Írska
    Ospravedlňujem sa za tú tému ale už som v takom chaose že ani neviem čo robím. (( Prečítala som to a ďakujem. Bola som tam ale akosi mi to ušlo pozornosti možno som nechtiac preklikla na inú stránku. Ešte raz ďakujem.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    mirčiak Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku teda začne sa riadkom 32 a píše sa tam aj poistné ktoré zaplatil v Irsku teda všetko ako pri slovenských príjmoch? Riadok 32 = hrubá mzda (PAY), r. 33=poistné zamestnanca (EMPLOYEE´S PRSI) Alebo sú tam zmeny? A má nárok na nezdeniteľnú čiastku? Nárok má, výška záleží od dosiahnutého základu dane (milionárska daň) A ako je to s daňou na započítanie? Ak vie niekto poradiť budem vďačná lebo s týmto si zatiaľ fakt neviem rady. Príjemný deň
    Od r. 45 prejdeš na r. 49= r.36, do r. 50 uvedieš daň zaplatenú v Írsku (TAX), r. 51 ti vyjde 100%, v r. 52 = max. suma uvedená na r. 45. Ak je suma na r. 50 vyššia ako r. 45, nedopláca nič, ak je nižšia, má daňovú povinnosť doplatiť rozdiel riadkov 45-53.

    mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

    mirčiak
    abel Pozri príspevok
    Od r. 45 prejdeš na r. 49= r.36, do r. 50 uvedieš daň zaplatenú v Írsku (TAX), r. 51 ti vyjde 100%, v r. 52 = max. suma uvedená na r. 45. Ak je suma na r. 50 vyššia ako r. 45, nedopláca nič, ak je nižšia, má daňovú povinnosť doplatiť rozdiel riadkov 45-53.

    Ďakujem ste fakt super. )) Najhoršie je niečo robiť keď s tým človek nemá skúsenosti. Ešte raz veľký díík

    daňové priznanie pri píjmoch v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.