Zavrieť

Porady

huby-bedľa

Poraďte, ako sa dá bedľa chutne pripraviť. Ja to len vyprážam v trojobale, ale to sme už mali a bedle mi doniesli zase.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Vysmážané bedle sú síce dobré,ale dosť mastné.Ja som ich poukladala na plech,rebierkami na vrch.Zarobila som si takú čemegu /olivový olej vegeta,sol podľa potreby,sojovú omáčku,drvenú rascu a s tým som každú bedľu perkadlom potrela.Piekla som asi na 200C.Boli šťavnaté a dobré.Jedli sme ich s chlebíkom.Takto isto pripravujem papriku,keď je už trošku načervenalá,ale s tým rozdielom,že najprv ju upečiem,počas pečenia ju obraciam, až je zvädnutá a šťava ktorú pustí takmer vypečená a potom ju natriem s tým maglajzom a nechám už len 5 - 10 min.Tiež jeme s chlebíkom.Veľmi,veľmi je to dobré.Paprika by mala byť podlhovastá a hrubostenná.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    maja
    Poraďte, ako sa dá bedľa chutne pripraviť. Ja to len vyprážam v trojobale, ale to sme už mali a bedle mi doniesli zase.
    Ďakujem
    Pozri sa na stránku www.nahuby.sk , tam sú aj recepty.
    http://www.nahuby.sk/sources/kucharka.php

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    maja
    Poraďte, ako sa dá bedľa chutne pripraviť. Ja to len vyprážam v trojobale, ale to sme už mali a bedle mi doniesli zase.
    Ďakujem
    Panvicu vymazať kvalitným olejom, klobúky bedle opláchnuť, osušiť, posoliť
    a okmínovať. Z oboch strán opiecť na horúcej panvici.
    Dobrú chuť!

    magdush je offline (nepripojený) magdush

    magdush
    Mladé klobúčiky naplniť plnkou - postrúhaný syr,pokrájaná šunka alebo saláma ,
    k tomu kúsky na drobno pokrájanej bedle alebo iných hríbov spojené so surovým vajíčkom a petržlenovou vňaťou. Klobúčiky uložiť do vymasteného pekáčika, zaliať smotanou,osoliť a okoreniť podľa chuti, upiecť do zlata. Výborné!!!

    Dnes som vyskúšala na kontaktnom grile - veľké bedle som obalila v cestíčku,
    na každú som dala kúsok oravskej slaniny a šup na rozohriaty gril. Bolo to skvelé!!!
    Dík za www stránku o hubách, nevedela som,že aj také existuje.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Trošku od veci. Nemám bedle ale vatovce (u nás sa to volá gule).
    Čo sa dá z nich okrem vysmážania spraviť? Keď som ich vysmažila a trošku vychladli, boli ako žuvačka.
    Prosím, prosím, poraďte niečo zaujímavé!
    Ď, Ď, Ď, Ď, Ď...........

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Bedle zvyknem zamraziť (pokrájané na kúsky trochu obvariť a ochladiť). Potom ich používam aj do kyslej zemiakovej polievky, urobím z nich rizoto alebo ich podusím s cibuľkou a príchuťami (ako gulášik) a zapčiem ich s predvarenou cestovinou (navrch trochu syra).

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Robili ste už z bedlí aj polievku? Mne sa marí, že keď som bola malá, tak ju mama varila, ale nie som si istá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.