Zavrieť

Porady

Projekt rodinneho domu

Mate skusenosti s individualnym alebo katalogovym projektom rodinneho domu? Co sa vam osvedcilo? Ako najst dobreho projektanta pri individualnom projekte RD? Ako sa pohybuju ceny individualnych projektov?
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Realne 7percent z ceny domu je PD+IC. Z toho celkovo projet 65percent z tych 7,co si si uz napocital. To je komplet,potom zavisi,ci chces len na stavebko,ci vsetko. Jasne,ze najdes aj lacnejsie, cennika sa nikto nemusi drzat. Len,ked budes hladat pripominam: na projekte bude robit architekt,statik, plyn+kurenie, voda+kanalizacia, elektro a mozno aj poziarna ochrana. CCa 5ludi, zabudni,ze im das 1500eur a vsetko bude. Za 1500eur ti to odflaknu,lebo musia ist robit dalsi projekt,aby sa uzivili a nie sa hrajkat s tvojim. Kdezto pri drahsom projekte sa mozete bavit o optimalizacii a usetrite podstatne viac,ako par eur za lacny projekt.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

okolo 4 tis e. stoji realizacny projekt.
katalog je lv pohode, ak najdes taky co ti vyhovuje je to rychlejsie a lacnejsie. ale ak nemas znameho co by ti potom radil pri stavbe alebo zmenach tak je to horsie.

ak si zaplatis indivitualny projekt tak potom sa spolahnes na svojho pojektanta a nemusis travit vela casu na porade
0 0
rafko31 rafko31

rafko31 je offline (nepripojený) rafko31

mna nedavno oslovil pan čo si kupil typovy projekt.. ze potrebuje riesit oadenie objektu na pozemku , dalej riesit dopravne napojenie, pripojky Inžinierskych sieti a podobne.. tak som mu to upravoval.. lebo ked sa obratil na firmu ktora mu typovy projekt predala neboli zrovna ocohtny to spravit.. cize to je riziko katalogoveho projektu.. ze tak ci onak ho musite dat este upravit.. a dalsia vec.. ze uroven toho projektu bola dosť slaba.. proste bol to projekt pre vydanie povolenia.. ale s realizaciou bude mat investor isto problem ak teda nieje odborne zrucny.. kdezto ked robime projekt na mieru my tak tam ma aj konzultacie aj zapracovane poziadavky, priponienky a je to vzdy na vyssej urovni ako ten katalogovy projekt.. takze je otazne ci sa to da povedat tak ze katalogovy kupim = usetril som lebo asi sa tie peniaze usetria na projekte ale určite s velkou pravdepodobnostou sa neusetri na stavbe a mozno aj ako v tomto pripade si bude musiet dotycny dat projekt upravit do podoby aspon slabej verzie realizacneho projektu.. a teda bude mozno skoro tam cenovo akoby si dal vypracovat projekt presne na mieru a mal by svojim predstavam vyhovujuci domcek, chatu alebo inu stavbu.. a ako tu niekto skor pisal projektova dokumentacia ma niekolko zloziek.. architektura, statika, voda, kanal, elektro, kurenie, plyn.... a vsetky tieto zlozky projektu budu presne prisposobene predstavam investora.. takze vsetko ma svoje plusy aj minusy
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Osobne viac presadzujem individuálny projekt. Samozrejme aj tuná je problém, pretože veľa projektantov ide skôr po peniazoch ako po tvojom projekte. Ja sa vždy snažím s klientom vybudovať akýsi vzťah, kedykoľvek poradiť, predebatovať výhody – nevýhody. Je to fakt na zváženie či projekt katalóg alebo individuál. A cena sa nedá povedať že 1500 eur alebo 4000 eur. To máš ako s autom, projekt by som pripodobnil tomu autu. Vieš mi povedať koľko ma bude stáť auto? Nevieš, pretože nevieš aké má byť, značka, veľkosť výbava atď. Takže aj tú cenu ktorú tu niektorí strieľajú ber z rezervou.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

katologovy projekt podla toho to by mal obsahovat nasledovne... myslis ze tam nieje realizacny projekt? Ja sa v tom moc nevyznam a nechcem sa zasa nachytat na nizku cenu projektu. Viem ze zakreslovat na pozemok si musim doplatit ale pri cene projektu 780eur sa to da zmaknut.

Projekt rodinného domu dodávame v 5 paré.
Zakúpenie jedného projektu v dohodnutom počte paré oprávňuje objednávateľa realizovať stavbu len jedného objektu. Použitie alebo kopírovanie projektovej dokumentácie alebo akejkoľvek jej časti na stavbu viacerých objektov podlieha predchádzajúcemu písomnému súhlasu autora.
Dodacia lehota katalógového projektu je do 12 pravovných dní odo dňa podpisu zmluvu a úhrady zálohy.
Projekty neobsahujú výkaz výmer.
Architektúra


  • sprievodnú správu
  • technickú správu
  • výkresy ( v mierke 1:50)
  • základy
  • pôdorysy
  • rez
  • krov
  • pohľady
  • detaily
  • výpisy podláh
  • okien a dverí

Projekt požiarnej ochrany
Statika


  • technickú správu
  • výkresy skladby stropov
  • vencov a prekladov
  • schodišta
  • výkazy materiálov
  • statický výpočet

Zdravotechnika


  • technickú správu
  • výkresy - vnútorný vodovod
  • domovú kanalizáciu
  • domový plynovod
  • výkazy materiálov

Kúrenie


  • technickú správu
  • výkresy rozvodov ústredného kúrenia
  • schému zapojenia kúrenia a rozmiestnenia
  • dimenzie vykurovacích telies
  • výkazy materiálov

Elektroinštalácia


  • elektrické rozvody celého objektu
  • schému rozvádzača
  • výkazy materiálov
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Čiže so situáciou si niekde na 1000 eur + poštovné. Samozrejme akonáhle niečo zmeníš, musíš žiadať o zmeny a samozrejme platiť, platiť, platiť. Zdá sa Vám to výhodné? Pri individuálnom projekte vieš kto dom projektoval, máš sa na koho obrátiť so zmenami, situáciu máš v cene, proste komunikuješ s projektantom od začiatku po koniec. Taktiež zakreslenie zmien ku kolaudácii aj to je dosť podstatné. Nehovoriac o tom, že máš dom podľa seba a na tvoj pozemok.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ale nikto mi nenakresli individual za mesiac. Mne vyhovuje katalogovy projekt. Chcem tam prehodit dve okna na inu stenu, ale zajtra idem pokecat co to bude cele stat aj so zakreslenim na pozemok. http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zv...=-&garazFind=-

vchod na vychod, izby sever (okna prehodit zo severu na vychod a zapad, obyvacka na juh. O tej cene na kluc by sa dalo polemizovat..
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Individuálny projekt sa dá spraviť za mesiac, bez realizačných výkresov. Na komplet už aj s rozpočtom 2 mesiace.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som tiez za projekt na mieru, lebo mam debilnu zahradu s prijazdom s predu cez zahradu, ale niesu prachy navyse a budem rad ked za dva mega co mam postavim aspon 70% domu. Dam neskor vediet ci som mal s katalogovym projektom problemy. Jak hovoris.. so zakreslenim 1000-1200eur.. to je super cena nie? Ako som uz vravel, ja som za individualny projekt.. ale nasiel som postacujuci katalogovy ktory je lacny a palac by som ani nemohol stavat lebo na to nemam. Dnes planujem ist do projekcnej kancelarie a uvidim co to bude vsetko stat.
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Ty si myslíš, že individuálny projekt takéhoto typu ( veľkosťou ), by stál 4000 eur? Možno by si bol prekvapený. Nestál by ani 3000 ani 2000. Ale je to tvoje rozhodnutie, ak ti sedí na 100% nie je čo váhať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize keby som povedal, ze chcem projet na mieru s osadenim na pozemok zhruba v rozmeroch tej alfy 107 pri bratislave, tak mi to niekto nakresli do dajme tomu 1300 eur? Osobne som nikdy neoslovil architekta, lebo som nevedel co to obnasa.. je jasne ze v dnesnej dobe sa s tebou nikto zadarmo nebavy a rozumy nedava. A su zasa rozni architekti a maju rozny pohlad na dom.. cize jeden ti nacmara skice x domov ktore sa ti ani nepacia a zrejme by za to kazdy tiez nieco chcel, lebo nikto nic nerobi zadara. Ja som mal uz divny pocit ked som chcel od dvoch geodetov cenovu ponuku a vedel som, ze jednen obide naprazdno.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

no ja neviem, sice by ten projekt urcite nestal 4tis. ale na druhej strane.
projekt sa da urobit lacno, dobre a rychlo. akurat ze investor si moze vybrat vzdy iba dve kombinacie

takze tie dva mesiace neviem neviem.

kludne by som zobral ten katalog, nejake velke zmeny v projekte sa tam robit nedaju. ale stavebny dozor by som si vzal dobry.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

alltracboy:
musel by si ich oslovit desiatky, mozno by to za tu cenu niekto zobral, ale o kvalite a rychlosti za aku budes mat projekt si dovolim pochybovat.
ak je to na fakturu, aj z dph tak po zaplateni odvodov z toho ostane tak 20tis cisteho. a ma na tom robit tak 4-5 ludi.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mas zle skusenosti s projektami od firmy wranders? Niesu postacujuce?
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Už som to raz spomínal, nemá význam uvádzať cenu atď. Poslal som ti SS s mailom. Ak chceš odpíš.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
cize keby som povedal, ze chcem projet na mieru s osadenim na pozemok zhruba v rozmeroch tej alfy 107 pri bratislave, tak mi to niekto nakresli do dajme tomu 1300 eur? Osobne som nikdy neoslovil architekta, lebo som nevedel co to obnasa.. je jasne ze v dnesnej dobe sa s tebou nikto zadarmo nebavy a rozumy nedava. A su zasa rozni architekti a maju rozny pohlad na dom.. cize jeden ti nacmara skice x domov ktore sa ti ani nepacia a zrejme by za to kazdy tiez nieco chcel, lebo nikto nic nerobi zadara. Ja som mal uz divny pocit ked som chcel od dvoch geodetov cenovu ponuku a vedel som, ze jednen obide naprazdno.
Hej,za 1300eur ti to spravi dobry idiot, ale na druhej strane sa urcite taky najde.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Hej,za 1300eur ti to spravi dobry idiot, ale na druhej strane sa urcite taky najde.
to je tvoj nazor. Mne raz jeden architekt povedal, ze pokial by niekto postavil jeho dom, ako ho on navrhne (bez uprav.. proste jeho zivotny projekt) tak mu spravi projekt zadarmo.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
to je tvoj nazor. Mne raz jeden architekt povedal, ze pokial by niekto postavil jeho dom, ako ho on navrhne (bez uprav.. proste jeho zivotny projekt) tak mu spravi projekt zadarmo.
Ale to malo skryty vyznam, nie doslovne. Ja to poviem tolko. 5ludi ti bude kreslit mesiac tvoj dom za 1300eur. Elektro+voa+plyn nebude mesiac,ale arch a stat bude. Robil by si mesiac za podiel z 1300eur? A tu uz vidis,ze to nie je moj nazor,ale ludska predstava,ze tych 1300eur je vela.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Ale to malo skryty vyznam, nie doslovne. Ja to poviem tolko. 5ludi ti bude kreslit mesiac tvoj dom za 1300eur. Elektro+voa+plyn nebude mesiac,ale arch a stat bude. Robil by si mesiac za podiel z 1300eur? A tu uz vidis,ze to nie je moj nazor,ale ludska predstava,ze tych 1300eur je vela.
elektriku by som si aj sam nakreslil za jeden den, pokial by som mal v tom nejaku prax. odpady a vodu detto. zalezi od velkosti domu. to ej ako ked niekto chce za osadenie domu na pozemok a inzinieste siete 350 eur.. za to ze tam nakresli par ciar. To si nemyslis, ze je trochu precenene? je to ako s murarmi.. vsetci su v dnesnej dobe drahi, lebo je o nich zaujem.. ale to neznamena ze ich praca ma taku hodnotu. preco by mal murar zarabat viac ako lekar? Lebo fyzicky pracuje? Pochybujem, ze by si detom pred 15 rokmi vravel.. chod za murara. Jedine ze by bolo to decko fakt blbe.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mne vysvetlili,že katalogový projekt je preto neporovnatelne lacnejší, lebo na tom zarobia x-krát. Ked si daš robiť individuálny projetk, tak je to cena len pre teba. Má to logiku. Lebo individuálny projekt sa do 1300 EUR nezmestí.
Moja skúsenosť - pri rekonštrukcii starého domu som sa zlakla ceny za projekt vtedy to vychádzalo cez 50000 Sk, vzala som lacnejší, ktorý mi to nakreslil za 26000 Sk, Slušný rozdiel.
Dnes viem, že tú robotu odflákol, napr. na terasu na poschodí mám ako izoláciu IPU, v projekte nebola zakreslená kvalitná hydroizolácia a ja som si to pri realizácii neustrážila. Takže mi terasa zateká. Tiež by sa zišla aj tepelná izolácia, lebo v časti domu pod terasou je to hrozné - v zime sa nevykúri, v lete beží klíma naplno.
Samozrejme neviem, či by toi takto neodflákal aj ten za týchh 50000 Sk.
Ja ako laik by som architektovi aj tak nevedela vysvetliť, čo chcem, ani ho ustrážiť, či to dobre nakreslí. Prteto som tou cestou ani nešla.
Ja som dlho hľadala katalogový projekt, hlavne aby mi vyhovoval dispozične, rozmerovo, našla somten Wranders a zmeny sú len kvôli mojim výmyslom, ale zásadné nie - teda myslím, že nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať