Zavrieť

Porady

Projekt rodinneho domu

Mate skusenosti s individualnym alebo katalogovym projektom rodinneho domu? Co sa vam osvedcilo? Ako najst dobreho projektanta pri individualnom projekte RD? Ako sa pohybuju ceny individualnych projektov?
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tych 350eur je vela,ale bavime sa o celom projekte. Murar zaraba viac ako arch ci statik, taky je trh. Mas na to opravnenie,aby si si kreslil elektro,vodu sam? Lebo to nie je len tak, na to treba mat papiere. Ked sa bavime o celom projekte,tam 1300eur je malo. Jednoducho si to spocitaj sam, bez toho,aby som ta ja ovplyvnoval. Architek-mesiac prace, statika 2tyzdne prace, voda+kanal 3dni prace, elektro 2dni prace, plyn+kurenie 3dni prace. Okrem prace si zhran priamu vecnu zodpovednost,za ktoru si tito ludia vacsinou platia seriozne poisenie. Kolko das za 51dni prace tychto ludi? 1300eur? V tom bola moja prva poznamka,ze len idiot to spravi za 1300eur.
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Mne sa páči, ako sú tu niektorý ľudia múdri... Pár krát som sa stretol s tým, že som robil projekt pre známych a architektov, ktorý jediné čo spravili – predebatovali štúdie s investorom a ja ako projektant som ich komplet vypracoval. Samozrejme zapýtali 2x viac za projekt ako ja. Takže potom si v duchu hovorím, Slováci sú stále nepoučiteľný. Taktiež, známemu robil projekt jeden nemenovaný architekt, vypýtal 300 eur. Dotyčnému postupne, keďže za mnou prišiel s prosbou, dorábam výkaz krovu, strechy, stropu atď. Takže prosím nesúdiť podľa ceny, ale kvality jeho prác – pár zrealizovaných diel, taktiež informácie od bývalých klientov. Posledná vec: zrejme asi patrím medzi tých takzvaných idiotov, ako to tu niekto nazval.
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Pardón nie 300 ale 3000 eur
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Plamen, ja by som ta urcite nerad nazval idiotom, to bolo pisane skor tak vseobecne, aby aj ostatni chapali,ze nemozu chciet,aby vsetky tie profesie na tom robili takmer zadarmo. V tom je cely vtip. Ludia, co s tym denne nepracuju nemaju predstavu,ako to funguje, myslia si, ze kupuju papier od architekta, nie pracu nejakeho timu ludi.
Sam vies,kolko je s tym roboty, tolko RD sa nestavia, aby sme to chrlili za 1300eur,co moze byt pri stravenom case 4eura na hodinu. Kolko RD by si musel mesacne spravit,aby si vyzil? A ked to este zdanis a poctivo odvedies,nepisme tu predsa o danovych unikoch Osobne si myslim a vyznie to mozno dost kruto,ze pre projektanta trochu ineho zamerania ako su RD su rodinne domy na pritaz, akurat tak nepokazit si meno, z toho sa neda vyzit.
V mnohych krajinach EU nieco take ako katalogovy dom neexistuje, skor mi to pripada ako prezitok komunizmu,kde sa dostaval projekt centralne spracovany. Inde sa za pracu architektov pekne cvaka a tu pracu si ludia vedia vazit a aj financne ohodnotit.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Inak tema projekt je fantasticka reklama. Je tu kopa inych tem a niektorych poradakov (nebudem menovat) som este nevidel dat radu na inu temu,ako projekt,kde sa sam opise,ako lacno a dobre projektuje. A potom si tu pisme,kto,co je ochotny zadarmo.....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

KEJKA Pozri príspevok
Dnes viem, že tú robotu odflákol, napr. na terasu na poschodí mám ako izoláciu IPU, v projekte nebola zakreslená kvalitná hydroizolácia a ja som si to pri realizácii neustrážila. Takže mi terasa zateká. Tiež by sa zišla aj tepelná izolácia, lebo v časti domu pod terasou je to hrozné - v zime sa nevykúri, v lete beží klíma naplno.
nedat na strechu tepelnu izolaciu nie je odflaknuty projekt, ale absolutne diletantstvo.

samozrejme nie vsetko drahe je ja zakonite dobre. ale ked je nieco hlboko pod cenu tak to kvalitne byt nemoze. napr. topanky za 500 sk existuju. ale cakat od nich pohodlie a kvalitu je dost naivne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Budem trošku , a zúčastnení architekti mi to snáď prepáčia. Hlavne keď ide o obhajobu ceny práce. Rád by som vypočul názor na to, keď účtovník obhajuje cenu svojej práce pred klientom. A samozrejme klienti by to chceli najlepšie zadarmo, nevynímajúc architektov súkromníkov.

Obhajoba vlastnej ceny to hej, ale keď iná profesia si obhajuje cenu to už nie?!
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

No ved je to uplne jedno kto si obhajuje cenu prace. ci projektant alebo uctovnik. ide skor o to ze ked si niekto zapyta polovicnu cenu ako vsetci ostatni tak je to zvlastne.

nie som si isty, ale myslim ze k tej teme sa nevyjadroval ziadny architekt - to je kapitola sama o sebe
0 0
Harris Harris

Harris je offline (nepripojený) Harris

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Budem trošku , a zúčastnení architekti mi to snáď prepáčia.
Tiež si myslím, že sa danej debaty nezúčastnil žiadny architekt.
Ale na margo cinersovej poznámky, ked už sa bavíme o cene práce. 51dní a odmena 1300 eur. Pochybujem, že niekto z tu prítomných účtovníkov robí za obdobné peniaze. A preto ani projektanti nie.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

presne tak. nikto tu netvrdil ze nie je mozne spravit projekt aj z podobne peniaze. ak su do toho zapojene vyssie uvedene danove podvody a ak investor (pripadne mlada pekna investorka) presne vie co chce, doniesie si skice, projektant mu len par veci zmeni alebo poradi, je to jednoducha konstrukcia. tak sa da hybat z cenou dole, ale vzdy len preto ze je s tym menej prace.

ale ak pride investor ze ma pozemok a chce nejaky dom, este nevie presne aky, tak mu nikto nemoze vybalit cenu 1300euro. pretoze este len zacnu zistovat, ako ma ten dom vyzerat, a investor zacne citat Moj dom a projektant mu bude musiet vysvetlovat, ze nie kazda super technologia v casopise, je naozaj pre neho vhodna atd.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

chandler Pozri príspevok
a investor zacne citat Moj dom a projektant mu bude musiet vysvetlovat, ze nie kazda super technologia v casopise, je naozaj pre neho vhodna atd.
Vravis mi z duse
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

my sme sa tu ale bavili o konkretnom projekte. nieco na sposom zoltanovho bungalovu. Ja viem ze projektanti robia vacsinou v autocade..ale ja teky bungalovom nakreslim v arcone zhruba za pol dna. A keby som s tym programom vedel robit..a ze su aj lepsie, tak mozno aj detailnejsie za den. Tak ako ti murar vytiehnu mur za par dni tak aj oni vedeia ovaladat svoje programy.. a myslim, ze najviac casu zaberie asi nieco vymysliet.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dokonca si trufnem povedat ze aj v autocade by som vedel prekreslit jednoduchy projekt za den keby som mal predlohu a to som amater. samozrejme ze len tak ako su nakreslene v katalogoch
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
dokonca si trufnem povedat ze aj v autocade by som vedel prekreslit jednoduchy projekt za den keby som mal predlohu a to som amater. samozrejme ze len tak ako su nakreslene v katalogoch

Zaklady, podorys, rezy, strecha, odvodnenie strechy, pohlady, osadenie.
Len krov by si kreslil niekolko dni, tomu ver

Inak ja dokazem rozobrat lietadlo za 30sekund. Ale len take male plastove v M1:72, co dostat v modelarstve.A to som v lietadlach fak mater
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
a myslim, ze najviac casu zaberie asi nieco vymysliet.
Presne tak, kreslit sme sa naucili uz v skolke,lebo ci ceruzka,ci Cad, stale je to kreslenie. Ale kreslit svoje myslienky, to sme sa uz v skolke neucili.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok

Zaklady, podorys, rezy, strecha, odvodnenie strechy, pohlady, osadenie.
Len krov by si kreslil niekolko dni, tomu ver

Inak ja dokazem rozobrat lietadlo za 30sekund. Ale len take male plastove v M1:72, co dostat v modelarstve.A to som v lietadlach fak mater
dnes su makra na vsetko.. podla mna zada rozmery + nejake parametre a vypluje mu to hotovy krov.. este raz pisem, ze sa bavime o jednoduchom bungalove.. tam je uplne najbeznejsia A strecha. Obdlznik, niekolko vnutornych stien.. pokial projektant povedal ze by to spravil do 2000E tak nemam dovod neverit.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

jasne 1 RD v pohode nakreslime za den. 1 za 2000eur denne, ked pojdes do BA,tak tie vily pod slavinom su moje a ten sedmickovy bavorak mi prosim neoskri.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
jasne 1 RD v pohode nakreslime za den. 1 za 2000eur denne, ked pojdes do BA,tak tie vily pod slavinom su moje a ten sedmickovy bavorak mi prosim neoskri.
za tie prachy by si mohol mat lepsi vkus na auta
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

alltracboy: musim priznat, ze ti zavidim, lebo ked hovoris, ze za den by si taky projekt nakreslil a zobral za to 1000euro, ale nerobis to. a zivis sa niecim inym tak to ocividne musis zarabat podstatne viac ako ten ubohy litrik denne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať