Zavrieť

Porady

Fakturácia za služby vykonané v zahraničí

Môžete mi niekto poradiť s fakturáciou za služby ktoré vykonala slovenská firma v zahraničí ( Irsko ) Írskej firme. S akou daňou by som ju mala vystaviť ??? A ako by to bolo keby to nebola firma ale súkromná osoba ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    radkaaaa Pozri príspevok
    Môžete mi niekto poradiť s fakturáciou za služby ktoré vykonala slovenská firma v zahraničí ( Irsko ) Írskej firme. S akou daňou by som ju mala vystaviť ??? A ako by to bolo keby to nebola firma ale súkromná osoba ? Ďakujem.
    treba zadať akú službu robíte. Ale vo všeobecnosti ak poskytujete službu, ktorá má predmet dane v inej krajine EU ako v tuzemsku tak platia dve možnosti:
    a) ak ide o zdaniteľnú osobu tak prenášate daňovú povinnosť a faktúrujete bez DPH bez akýchkoľvek iných povinnosti, len vystaviť faktúru v súlade s § 73
    b) ak ide o súkromnú osobu alebo subjekt tretieho sektora ktorý sa nepovažuje za zdaniteľnú osobu, potom musíte riešiť svoje povinnosti voči krajine kde je predmet dane, t.j. registrovať sa a odviesť daň v tejto krajine. S tuzemskom to nemá nič spoločné

    Podľa otázky ktorú kladiete bude na Vás platiť bod a). Neskôr pri zadávaní otázky lepšie špecifikujte veci...

    Fakturácia za služby vykonané v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.