Zavrieť

Porady

Oprava auta v Maďarsku

Chcela by som opýtať, mám dva doklady z Maďarska. Jeden je za opravu automobilu je vystavený s DPH a druhý je za náhradné diely, ktoré boli použité pri oprave motorového vozidla. Doklad za náhradné diely je bez DPH. Do ktorého riadku DP dám doklad za náhradné diely , do r. 07 alebo 09? Oprava bola vykonaná v Maďarsku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    jued Pozri príspevok
    Chcela by som opýtať, mám dva doklady z Maďarska. Jeden je za opravu automobilu je vystavený s DPH a druhý je za náhradné diely, ktoré boli použité pri oprave motorového vozidla. Doklad za náhradné diely je bez DPH. Do ktorého riadku DP dám doklad za náhradné diely , do r. 07 alebo 09? Oprava bola vykonaná v Maďarsku.
    Automobil je SR? Ak áno, tak mala byť aj faktúra z Maďarska vystavená bez DPH.

    klikni:
    http://www.porada.sk/t30911-fa-za-sl...zahranici.html

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Áno automobil je evidovaný v SR, ale oprava bola vykonaná v Maďarsku, mne sa jedná o tie náhradné diely , tie boli vystavené bez DPH. Či to ide do riadku 07 alebo 09 daňového priznania DPH.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    jued Pozri príspevok
    Áno automobil je evidovaný v SR, ale oprava bola vykonaná v Maďarsku, mne sa jedná o tie náhradné diely , tie boli vystavené bez DPH. Či to ide do riadku 07 alebo 09 daňového priznania DPH.
    ak je automobil evidovany v SR, a Vy ste v SR platcami DPH, tak:
    1. oprava - bez DPH - v nasom DP je to riadok 9,10, 19
    2. diely - bez DPH - v nasom DP je to riadok 7,8,19

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ...a len doplním marinu8, že to či DPH píšeš AJ do riadku 19 musíš vedieť Ty, podľa toho či máš nárok na celý odpočet DPH.

    A faktúru za opravu by si mala dať prerobiť, lebo /podľa mňa/ aj keď tam máš vyčíslenú maďarskú DPH, musíš ju účtovať bez DPH a v priznaní DPH to uviesť, tak ako písala marina8

    Oprava auta v Maďarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.