Zavrieť

Porady

Dovolenka

Milí poraďáci,

viem, že o dovolenkách tu bolo veľa popísaného. Ale vedel by sa mi niekto vyjadriť k môjmu konkrétnemu prípadu?
Zamestnanec nastúpil do zamestnania 22.08.2005. Má nárok dovolenky aj za časť augusta, alebo len od septembra?
Keď mi dokladujú nárok na vyššiu výmeru dovolenky (zápočtovými listami) - stačí mi len doklad o zamestnaní - ak je to nad 15 rokov? Alebo mám od nich vyžadovať aj potvrdenia z úradu práce, prípadne dobu na materskej?
Nie som si istá, či je okrem nároku na dovolenku nevyhnutné vyžadovať zápočtové listy od všetkých zamestnancov /aj mladších ako 33 rokov/.
Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď.

lenkav
Usporiadat
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Nárok na dovolenku za časť augusta nemá-len za celý odpracovaný mesiac (nárok vzniká po 60 odpracovaných dňoch). Stačí zápočtový list. Ja zápočtové listy pýtam od všetkých, lebo v nich pokračuješ v odpracovaných rokoch. A keď nemajú myslím, že je to ich problém, vtedy vystavujem len s dobou odpracovanou u nás.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Má nárok na dovolenku až od septembra. Ak zamestnanec predloží zápočtový list od posldného zamestnávateľa a má v dobe započítanej pre nárok na dovolenku nad 15 rokov, tak nevyžadujem od neho zdokladovanie predchádzajúcich zamestnaní. Robím to iba v prípade, že by mohli mať už vyšší nárok na dovolenku a na zápočtovom liste majú uvedený menší počet rokov.
Pekný deň.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Súhlasím s predchádzajúcimi odpoveďami. Pozri si § 102 Zákonník práce.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

lenkav
Milí poraďáci,


Zamestnanec nastúpil do zamestnania 22.08.2005. Má nárok dovolenky aj za časť augusta, alebo len od septembra?

lenkav
Ak odpracuje 60 dní v kalednárnom roku, tak za každý celý kalendárny mesiac jedna dvanástina, čiže august nerátaš, ale ak neodpracuje 60 dní, tak za každých 22 odpracovaných dní 1/12 a tam rátaš aj dni odpracované za august.
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

Ja by som sa chcela spýtať, či zamestnanec, ktorý pracoval vo firme A (kde mu zostala nevyčerpaná dovolenka 10 dní) môže si, keĎ sa zamestná vo firme B, preniesť tú dovolenku (10 dní) z predošlej firmy??? Ďakujem
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Keď sa dohodnú, tak áno. SPP je dôvodom na preplatenie nevyčerpanej dovolenky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronix
Ja by som sa chcela spýtať, či zamestnanec, ktorý pracoval vo firme A (kde mu zostala nevyčerpaná dovolenka 10 dní) môže si, keĎ sa zamestná vo firme B, preniesť tú dovolenku (10 dní) z predošlej firmy??? Ďakujem
Može si ju preniesť, ale medzi zamestnávateľmi musí byť dohoda o preplatení
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný preplatiť nevyčerpanú dovolenku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jura
Keď sa dohodnú, tak áno. SPP je dôvodom na preplatenie nevyčerpanej dovolenky.
No toto, myšlienkové pochody v rovnaký čas!!!!
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

To sme ale šikulky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Ako je to teraz s nevyčerpanou dovolenkou? Čo ak si zamestnanec (z jeho neviem akých dôvodov) nevyčerpá do konca roka dovolenku?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Podľa zákonníka práce si ju môže vyčerpať do konca budúceho roka. Potom stratí na ňu nárok. Preplatiť sa môže len pri skončení pracovného pomeru.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janka6685
Ahojte.

Ako je to teraz s nevyčerpanou dovolenkou? Čo ak si zamestnanec (z jeho neviem akých dôvodov) nevyčerpá do konca roka dovolenku?
Ešte je čas na dočerpanie dovolenky za tento rok. Ak si ju nevyčerpá celú tento rok, ostáva na čerpanie ešte rok budúci.

Mária M
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem obom za odpovede skoro v rovnakom čase .


Viem, že je ešte dosť času. To bola len hypotetická otázka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Ďakujem obom za odpovede skoro v rovnakom čase .


Viem, že je ešte dosť času. To bola len hypotetická otázka.
Janka žartuješ?.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2
Janka žartuješ?.....
Určite a skúša nás, či vieme riešiť aj prípady ktoré sa ešte nestali, čo keď raz?
Mária M
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Janka žartuješ?.....
Nechápem, prečo by som mala žartovať .

Zamestnávateľ sa ma na to pýtal a ja som sa len snažila nájsť odpoveď. A poznám ľudí, ktorí u neho pracujú a viem, že minimálne dvaja si do konca tohto roka dovolenku nevyberú. Nie že by to nechcel zamestnávateľ, ale ako som už spomínala, poznám ich.

Mimochodom, tu je trestné pýtať sa na veci, ktoré sa ešte nestali? Ja som skôr za to, že je potrebné mať všetky informácie a nie riešiť situáciu až na poslednú chvíľu.

Ďakujem Zite a Márii za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janka6685
Nechápem, prečo by som mala žartovať .

Zamestnávateľ sa ma na to pýtal a ja som sa len snažila nájsť odpoveď. Mimochodom, tu je trestné pýtať sa na veci, ktoré sa ešte nestali? Ja som skôr za to, že je potrebné mať všetky informácie a nie riešiť situáciu až na poslednú chvíľu.

Ďakujem Zite a Márii za odpoveď.
Samozrejmé, že sa občas zamýšľame nad vecami, ktoré sa môžu stať, to človek, ktorý chce byť na nich pripravený neraz robí. Janka netráp sa zbytočne, určite Ja som ten príspevok písala v duchu odľahčenia témy. Niekedy sa dá z príspevku vycítiť, že to bolo len tak, aby bola sranda.
Ahoj a kľudne sa pýtaj ďalej
Mária M
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Tweety
Samozrejmé, že sa občas zamýšľame nad vecami, ktoré sa môžu stať, to človek, ktorý chce byť na nich pripravený neraz robí. Janka netráp sa zbytočne, určite Ja som ten príspevok písala v duchu odľahčenia témy. Niekedy sa dá z príspevku vycítiť, že to bolo len tak, aby bola sranda.
Ahoj a kľudne sa pýtaj ďalej
Mária M
Asi som to len zle napísala, ale ozaj som to potrebovala vedieť, lebo sa ma na to pýtal zamestnávateľ.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím Vás koľko má zamestnanec nárok na dovolenku , ak je u nás zamestnaný od 13.09.2005 ? Má odpracovaných 15 rokov. Potrebujem vedieť konkrétne číslo. Ďakujem Vám za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať