Zavrieť

Porady

EU

Ahojte , ked faktúrujem rozne bonusy za predaj tovaru do štatu EU prefakturácia za letaky tak to ide do riadku 14.

Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Bonus znamená zľava z ceny tovaru, takže áno vykážeš ich do tých istých riadkov DPH, ako keď si tovar predávala. T.j. pri oslobodení podľa § 43 pri pôvodnom tovare, aj bonus zadáš do r.13 a 14.
    A to aj v prípade, že by si sa týmito bonusmi dostala na tomto riadku v určitom období do mínusu - viď príspevok http://www.porada.sk/1072845-post26.html

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    A ak fa uskladnenie a rozvoz boxov ,alebo marketingové prace do EU to nejde do DP .
    Ja som tam dala aj to . Ked budem mať kontrolu ako sa k tomu stavajú neviete??
    A ked robím súhrnný výkaz zohľadnujem tam aj tieto bonusy,alebo len skutočne vyvezený tovar??
    Dík

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    Ešte som zabudla cele to prebieha tak ,že my nakúpime tovar z EU predavame ho na Slovensku s tým ,že poskytujeme zľavy a ztovaru ktorý sa preda za mesiac prefaktúrovávame napr.10% zľavu dodavatelovi od ktorého sme kúpili tovar. Teda bonus EU

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    alušik Pozri príspevok
    Bonus znamená zľava z ceny tovaru, takže áno vykážeš ich do tých istých riadkov DPH, ako keď si tovar predávala. T.j. pri oslobodení podľa § 43 pri pôvodnom tovare, aj bonus zadáš do r.13 a 14.
    A to aj v prípade, že by si sa týmito bonusmi dostala na tomto riadku v určitom období do mínusu - viď príspevok http://www.porada.sk/1072845-post26.html
    , toto som mala i ja pred 2 rokmi. (vrátenie časti tovaru) Celé DP bolo o mínusoch. Musela som podávať vysvetlenie na DU, nakoniec sa skonštatovalo, že je to OK.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    Ale ja im normálne fa bonus takže pre mna je to fa na výstupe do eu a davam to do riadku 13 .ešte raz zohladnuje sa to aj v súhrnnom výkaze ??? Poradte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.