Zavrieť

Porady

Pokladničné doklady o nákupe PHM

Prosím Vás o radu. Je povinnosťou k cestovným príkazom dokladovať pokladničné doklady o nákupe PHM, ak bola vykonaná pracovná cesta v záujmovom združení právnických osôb a vodič použil svoje súkromné vozidlo? Nemôže byť doložený iba doklad stiahnutý z internetu Slovnaftu o cene benzínu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Bloky o nákupe PHM nemusia byť, ale mali by k tomu byť pripnuté nejaké iné doklady, napr.zmluva s jednania alebo niečo podobné, čo by dokazovalo, že sa tej cesty naozaj zúčastnil+ doklad zo Slovnaftu o cene benzínu v tom čase, kedy sa cesta uskutočnila. Len na stránke www.slovnaft.sk to nejako prestali uvádzať, takže neviem kde si to vyhľadáš.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Vážne tam musia byt tie zápisy z jednania? Nestačí súhlas a povolenie cesty od nadradeného? Ináč ja bločky o nákupe pripínam.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    apsgroup
    Vážne tam musia byt tie zápisy z jednania? Nestačí súhlas a povolenie cesty od nadradeného? Ináč ja bločky o nákupe pripínam.
    Mne učiteľ vravel, že čím viac dokladov pripnem ku cesťáku, tým mi to daňovák skôr uverí, že sa tá cesta naozaj uskutočnila. A mal pravdu, ak sme mali nejaký cesťák bez "ničoho", tak nám ho daňováčka nechcela uznať. Ak videla spústu "hlúposti" pripnutých napr. aj doklad, že si kúpil cigarety/samozrejme, že som ich do cesťáku nezarátala/, tak bola spokojná. Proste to bol doklad, že tam naozaj bol. Takže nemusí byť nič, ale ak nieje, tak nemám istotu, že mi ho daňová kontrola nevyhodí von.

    Pokladničné doklady o nákupe PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.