Zavrieť

Porady

Súhlas zamestnanca...ochrana osob. údajov

Pri prijatí nového zamestnanca do zamestnania som povinná mu dať podpísať tlačivo - súhlas so spacovávaním jeho osobných údajov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tiež som dala podpísať súhlas a napísala som tam (dúfam) všetky údaje, ktoré sa budú spracovávať. Aj keď sú na účely, kde sa súhlas podpisovať nemusí. Istota je istota...Radšej viac, ako menej.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Áno, treba im ho dať podpísať.

    Mám tu jedno tlačivo z porady a druhé, ktoré som si upravila, tak dúfam, že je dobré.
    Naposledy upravil Janka6685 : 25.08.05 at 14:49
    mackone ja som použil toto tlačivko ako súhlas k spracovaniu osobných údajov a bolo v pohode odporúčam : http://www.eduropa.sk/zobraz-vedomost/153/s%C3%BAhlas-k-sprac%C3%BAvaniu-osobn%C3%BDch-%C3%BAdajov-pod%C4%BEa-z%C3%A1kona-%C4%8D-428-2002-z-z-o-ochrane-osobn%

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ja som súhlas so spracovaním osobných údajov zakomponoval do textu pracovnej zmluvy. Môže to tak byť ?

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Ďakujem za tlačivá. Mám to dať podpísať aj terajším zamestnancom?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    V zmysle ustanovenia § 7 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z.z. v platnom znení, osobné údaje možno spracúvať len so súhlasom dotknutej osoby, ak tento zákon neustanovuje inak. Podľa ods. 3 citovaného ustanovenia, súhlas sa nevyžaduje, ak sa osobnú údaje spracúvajú na základe osobitného zákona, ktorý ustanovuje zoznam osobných údajov, účel ich spracúvania a okruh dotknutých osôb. V personálne a mzdovej oblasti osobitným zákonom je napr. zákon o sociálnom poistení, zákon o zdravotnom poistení, zákon o dani z príjmov, ktoré ustanovujú zoznam osobných údajov, účel ich spracúvania a okruh dotknutých osôb.
    Z uvedeného vyplýva, že na spracúvanie týchto osobných údajov sa súhlas dotknutej osoby nevyžaduje. Súhlas by bol potrebný len vtedy, ak by sa spracúvali osobné údaje, ktoré nie sú uvedené v osobitnom predpise, ale za podmienky, že prevádzkovateľ (zamestnávateľ) pred začatím spracúvania takýchto údajov, jednoznačne a konkrétne vymedzí účel ich spracúvania (účel a zoznam spracúvaných osobných údajov musia byť uvedené v písomnom súhlase).

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    súhlas nie je potrebný, že vraj.......ale ja nakoľko nemám v pracovných zmluvách nič spomenuté ohľadom OOU ....tak som ho radšej dala zamestancom podpísať....istota je gulomet...

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    hmmm, nám na školení povedala teta prednášajúca, že súhlas zamestnancov netreba dávať podpisovať...takže teraz čo?...kto ste tam boli so mnou, zle som počula? prosím vyjadrite sa...

    ydadik je offline (nepripojený) ydadik

    ydadik
    cece Pozri príspevok
    Pri prijatí nového zamestnanca do zamestnania som povinná mu dať podpísať tlačivo - súhlas so spacovávaním jeho osobných údajov?
    ahojte, chcem sa opýtať, či do súhlasu so spracovávaním OÚ zamestnanca spadá aj "súhlas o poukazovaní výplaty na jeho bankový účet" totiž toto potrebujem ako prílohu k projektovej dokumentácii z ESF súhlas zamestnanca a môžem teda zverejniť takouto formou č. jeho BÚ???

    tinusa je offline (nepripojený) tinusa

    tinusa
    ydadik.. naozaj pôjde o zverejnenie čísla bankového účtu?? nejde len o sprístupnenie, prípadne poskytnutie?? ..akým spôsobom potrebuješ číslo účtu zverejniť??

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    Nevedel by sem niekto hodiť nejaky link na kompletné znenie Zákona o ochrane osobných údajov?

    Ivic je offline (nepripojený) Ivic

    Ivic
    Od zamestnancov podpis netreba požadovať, pretože spracovanie ich osobných údajov je nevyhnutné pre plnenie nimi podpísanej zmluvy

    everest je offline (nepripojený) everest

    everest
    Dobry deň, mňa by zaujimal súhlas zamestnanca so spracovaím biometrických údajov pri evidencii dochádzky na bežnom pracovisku. Nedochádza k porušovaniu zákona o ochrane osobných údajov?

    Reny je offline (nepripojený) Reny

    Reny
    Dobré ráno! Veľmi pekne Vás pozdravujem a prosím Vás o radu. Sme príspevkovou organizáciou mesta-verejný záujem.
    Dnes sme dostali od primátora mesta Žiadosť o zaslanie podkladov na personálny audit. Okrem iného od nás požaduje
    vyplnenie tabuľky - zoznam zamestnancov, ktorá vyžaduje vyplnenie týchto údajov:
    Priezvisko a meno,pracovné zaradenie, hrubá mesačná mzda k 31.12.2010,
    vyplatené odmeny za rok 2010, DoVP a DoPČ 2010-vyplatené
    Poznámka* ( pod čiarov tabuľky* V poznámke uviesť: PP na dobu určitú, projekt, ÚPSVaR príp. iný druh PP, invalidný dôchodok, starobný dôchodok)

    uvedené údaje máme doručiť v zapečatenej obálke na sekretariát primátora.

    Nejde o porušenie zákona o osobných údajoch? Môžme uvedené údaje poskytnúť bez súhlasu dotknutých osôb?

    Viem, že že novelizáciou zákona o slobodnom prístupe k informáciám od 2.1.206 je zamestnávateľ - verejný záujem sprístupniť osobné údaje o vedúcich zamestnancoch, v zmysle §9 ods.3, ktorý sa odvoláva na §5 odst. 1 zákona o výkone prác vo verejnom záujme, ale to znamená, že sa to týka u nás len štatutára. A čo ostatní zamestnanci?
    Nejde o porušenie zákona o osobných údajoch? Môžme uvedené údaje poskytnúť bez súhlasu dotknutých osôb?Alebo sme povinný pred odovzdaním uvedených informácii požiadať o súhlas každého zamestnanca?
    Poraďte mi prosím.Ďakujem R.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.