Zavrieť

Porady

odpočitatelné alebo nie?

Moja dcéra začala presne od 1.8. podnikať,ale neviem či si môže zarátať tieto položky:

1,profes.fén-4500,-(20.12.2004)
2,nožnice -6500,- (6.4.2005)
3,živnostenská skúška 4500,-(21.4.2005)má len 20r. takže nemala dosť dlhú prax a tak ju nahradila skúškou
4, strojček,žehlička,nátačky... 5770,-(23.6.2005)
Viem že je to na zabezpečenie príjmu, ale ŽL si vybavila od 1.8.2005 a neviem či si to môže započítať ako vklad do podnikania (bloky má) keď to bolo pred vydaním ŽL
A ešte kam mám dať prenájom kadernickeho priestoru do réžie a nožnice sú tiež réžia? Len farby a prípravky sú materiál-je to tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tvoja dcéra je daňovník z príjmami podľa § 6 Zákona o dani z príjmov. Podľa §4 ods.4 tohto zákona si môže dať do výdavkov všetky výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku , ktorý predchádzal roku, kedy začala vykonávať činnosť. Čiže to čo nakúpila v roku 2004 si môže dať do výdavkov roka 2005.O týchto výdavkoch neúčtuje, ale zahŕňa ich do základu dane cez uzávierkové operácie. Musí však tieto výdavky preukázať. O výdavkoch vynaložených v roku 2005 účtuje ako o daňových výdavkoch roka 2005.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Ďakujem, nebola som si istá či si môže zaúčtovať výdavky,KeĎ ešte nemala ŽL a bola zamestnancom.

    odpočitatelné alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.