Zavrieť

Porady

ukoncenie RD a opat nastup na MD

dobry den,

viete mi niekto poradit ako mam riesit tuto situaciu, ako dostat matersku a prilepsit si ju? Momentalne som na rodicovskej dovolenke, ktora mi konci v januari 2010, ked moja dcera bude mat tri roky. Som zaroven aj tehotna, momentalne v 10.tyzdni a na matersku by som mala nastupit cca 19.aprila. Cize mi vlastne vznikne obdobie od 9.1 do toho 19.4, ktore neviem ako mam najlepsie vykryt, aby som dosiahla max.matersku. Momentalne som stale v evidencii mojho zamestnavatela, u ktoreho som pracovala pred nastupom na matersku dovolenku. Tam som splnala vsetky podmienky vzniku na materske a dostavala som maximalnu. (pozn.som aj spolocnickou a konatelkou v jednej firme, avsak za vykon funkcie nepoberam ziadne prijmy). Mam nastupit opat do zamestnania alebo nastupit do inej firmy?
dakujem za rady
Naposledy upravil jonatanka : 28.10.09 at 13:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    jonatanka Pozri príspevok
    dobry den,

    viete mi niekto poradit ako mam riesit tuto situaciu, ako dostat matersku a prilepsit si ju? Momentalne som na rodicovskej dovolenke, ktora mi konci v januari 2010, ked moja dcera bude mat tri roky. Som zaroven aj tehotna, momentalne v 10.tyzdni a na matersku by som mala nastupit cca 19.aprila. Cize mi vlastne vznikne obdobie od 9.1 do toho 19.4, ktore neviem ako mam najlepsie vykryt, aby som dosiahla max.matersku. Momentalne som stale v evidencii mojho zamestnavatela, u ktoreho som pracovala pred nastupom na matersku dovolenku. Tam som splnala vsetky podmienky vzniku na materske a dostavala som maximalnu. (pozn.som aj spolocnickou a konatelkou v jednej firme, avsak za vykon funkcie nepoberam ziadne prijmy). Mam nastupit opat do zamestnania alebo nastupit do inej firmy?
    dakujem za rady
    No ak nastúpiš do zamestnania kde si predtým bola, tak nárok na materské mať budeš. Materská bude počítaná z pravdepodobného VZ, ktorý by si dosiahla v mesiaci nástupu na MD. Čiže možno o niečo viac ako pri prvej MD.
    Ak by si chcela maximum, tak musíš tento PP ukončiť a zamestnať sa nanovo, alebo v tej istej, alebo v inej firme, so mzdou vo výške maximálneho VZ. Potom by materská bola počítaná z toho nového zamestnania čiže z maxima.
    Z nového zamestnania nesplníš podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch, keď však ukončíš to terajšie zamestnania tak sa Ti dni z neho pripočítajú k dňom trvania nového PP a túto podmienku budeš mať splnenú.

    ukoncenie RD a opat nastup na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.