Zavrieť

Porady

Ytong multpor- skúseosti a názory

Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Dobrý deń. Zaujal ma stavebný materiál ytong a samozrejme popri tom aj preklady ytong, schody atd. Chcel by som sa spýtať na Váš názor na dosky ytong multipor ako zateplovaciu zložku stavby- je pravda, čo výrobca proklamuje? Zdá sa byť výhodnejšie stavať z jedného typu materiálu a hlavne úplne kompatibilného, čím sa odstráni fenomén tepelných mostov, alebo aspon minimalizuje- čili: je výodnejšie stavať z jedného typu mat., využiť aj také veci ako prefabrik. preklady a hlavne izolačn. dosky? ev. aj pod strechu? ďakujem za Vaše názory edo
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tie preklady sme minuly tyzden ukladali, clovece ma to 200kil jeden kus na 2m rozpatia, rucne to dat hore je makacka na zaplakanie. Ale inak ako skladacka sa mi to paci. Ten multipor je strasne drahy,to uz sa musis sam rozhodnut, kolko mas na to penazi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podľa mňa sú lepšie keramické preklady, ako Ytongové.Aj tepelne sa dajú lepšie upraviť.A tiež sú pekelne drahé.
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Ja len uvažujem svojpomocne a kedže sa to len lepí na stenu, viacej vecí to nepotrebuje, cena je potom porovnatelná min. vlne, alebo som si to zle spočítal? Len neviem odhadnúť iol. vlastnosti, ev akú hrúbku napr. na Ytong 300mm, ev. 375mm. dikes
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Asi by som riešil 300 stenu a aspoň 100 multipor. Tiež sa mi to pozdáva, je to pevné, čiže fasádu nepoškodím napr. opretím rebríka, je to nehorľavé a má vlastnosti porovnateľné s nobasilom. Preklady, pokiaľ ideš zatepľovať daj keramické, sú lacnejšie. Aj keď som zástanca klasických žb. prekladov – kvalita na 100%.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Teoreticky Ytong Lambda 300+10cm Multipor da tepelny odpor 5,7, Ytong Lambda 300+10cm Nobasil da tepelny odpor 6,2.
Cena multiporu na stvrec cca 480SKK, Nobasil fasadny cca 700SKK, zavisi kde to kupis.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

z akeho ytongu stavas ten dom ty? Cital som tu ze ytong 375 lambda je hlupost..ale nejaky dovod preco, som sa nedozvedel.
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

ŽB preklad ako klasika je dlhodobo overená, súhlasím. Len uvažujem o stavbe svojpomocne a akurát som dokončil garáž, pričom mi ušiel žb preklad, čo som musel dotahovať, preto by sa mi viac páčilo presné ukladanie na mieru, len som si nie istý nosnosťou a stálosťou. Malo by to byť ale dostatočné, perdpokladám. Vzhladom na ďalšie roboty je to jenoduchšie. A stojí to menej nervov.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Edo1 Pozri príspevok
ŽB preklad ako klasika je dlhodobo overená, súhlasím. Len uvažujem o stavbe svojpomocne a akurát som dokončil garáž, pričom mi ušiel žb preklad, čo som musel dotahovať, preto by sa mi viac páčilo presné ukladanie na mieru, len som si nie istý nosnosťou a stálosťou. Malo by to byť ale dostatočné, perdpokladám. Vzhladom na ďalšie roboty je to jenoduchšie. A stojí to menej nervov.
ved aj ten ytong preklad je zelezobetonovy.. akurat obaleny ytongom. A urcite ich testuju na pevnost apod. Ale slovaci radi stavaju predimenzovane bunkre
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ne ne ten ytong preklad je porobetonovy, vystuzeny. ten porobeton je dost "hutnejsi" ako ten z ktoreho su tvarnice na murovanie.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

alltracboy Pozri príspevok
z akeho ytongu stavas ten dom ty? Cital som tu ze ytong 375 lambda je hlupost..ale nejaky dovod preco, som sa nedozvedel.
Pretoze YTONG 375 (navyse LAMBDA) ma napriklad oproti 200 YTONG + 10-15 cm EPS daleko horsie izolacne vlastnosti a vyjde drahsie

Rosny bod uz radsej ani nespominajme
Naposledy upravil jojkoz : 29.10.09 at 13:08
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Zatial ešte len plánujem stavať a rozhodujem sa z akého materiálu. Zvážil som ytong kôli výbornej svojpomocnej práci.
zvažoval som ytong 30+20mm ytong multipor. no ako by to bolo s tým rosným bodom?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

jojkoz Pozri príspevok
Pretoze YTONG 375 (navyse LAMBDA) ma napriklad oproti 200 YTONG + 10-15 cm EPS daleko horsie izolacne vlastnosti a vyjde drahsie

Rosny bod uz radsej ani nespominajme
Tak toto si necham vysvetlit,ak ta mozem poprosit,ako je to s tym rosnym bodom v Ytongu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ciners Pozri príspevok
Tak toto si necham vysvetlit,ak ta mozem poprosit,ako je to s tym rosnym bodom v Ytongu.
tiež som nad tým dlho dumal.Ak dáš na 200 Ytong 10 až 15 cm polystyrén.Len by ma zaujímalo ako dotyčný rieši vence a preklady na 200 -kách múroch............... treba dávať pozor aby prievan nezvalil pol domu.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
Teoreticky Ytong Lambda 300+10cm Multipor da tepelny odpor 5,7, Ytong Lambda 300+10cm Nobasil da tepelny odpor 6,2.
Cena multiporu na stvrec cca 480SKK, Nobasil fasadny cca 700SKK, zavisi kde to kupis.
Ja som počul názor viacerych ľudí že sa Ytong nemože zatepliť , lebo budu plesnivieť steny. Tak ako to vlaste je s Ytongom , nakoľko zvažujem stavať z tohoto materialu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ necháte múry dostatočne vyschnúť cca 1 rok a dodržíte všetky technologické postupy ,tak vám nič nesplesnivie.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pivko Pozri príspevok
Ja som počul názor viacerych ľudí že sa Ytong nemože zatepliť , lebo budu plesnivieť steny. Tak ako to vlaste je s Ytongom , nakoľko zvažujem stavať z tohoto materialu.
Nazoty akych ludi? Stevebnych fyzikov?
V podstate,co si ja myslim o lymfatickych uzlinach nikoho nezaujima, tak teba nemusia zaujimat nazory "tiezodbornikov" na stavebnu fyziku. Ja nie som zastanca polystyrenu, fakt ho nemusim, ale da sa aj Ytong olepit polystyrenom.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
Nazoty akych ludi? Stevebnych fyzikov?
V podstate,co si ja myslim o lymfatickych uzlinach nikoho nezaujima, tak teba nemusia zaujimat nazory "tiezodbornikov" na stavebnu fyziku. Ja nie som zastanca polystyrenu, fakt ho nemusim, ale da sa aj Ytong olepit polystyrenom.
Asi máte pravdu ,aj majiteľ stav.f. ktorá mi robí základy zdieľa Váš názor ,akurát doplnil že by sa nemal lepiť 5cm polystyren na 37,5 Ytong ,ale aspoň 12ku. Mne navrhol stavať z Ytong 30 + 15cm polystyren. Aky máte na to názor?Nestačil by polystyren 12cm? alebo zatepliť radšej minerálnou vlnou?
Viem že sme odbočili od témy ,ale nechcem zakladať novú o zateplení Ytongu.
Naposledy upravil pivko : 30.10.09 at 19:15
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
37,5-ku Ytong.Polystyrén si nalepte aký chcete od 50mm viac.Tento rozmer tvárnic sa najlepšie viaže, je minimum odpadu ,minimum lepidla ,minimum tepelných mostov , minimum doplnkových tehál,najlacnejšia práca na m3. podobne 440-ka.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
preklady z Ytongu sú pórobetonové(500 objemová hmotnosť) a v Ytongovej stavbe sú nenahraditeľné a v konečnom dôsledku lacnejšie ako debnené betónové...Multipor vyžaduje jemné zaobchádzanie(ako naše ženy), ale nezhorí od UV žiarenia ako polystyrén ani nenavlhne dažďom ako kamenná vlna, podľa mňa časom strčí do vrecka všetky zabehnuté izolanty, vyrobil som už druhú paletu hr. 6 cm na drobných zakázkach.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
na Ytong 37,5 cm nepotrebujete žiadne zateplenie ak máte ústredné kúrenie, ak chcete pasívny dom, určite je Multipor lepšia voľba ako vata, nedajbože polystyrén.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať