Zavrieť

Porady

Ytong multpor- skúseosti a názory

Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Dobrý deń. Zaujal ma stavebný materiál ytong a samozrejme popri tom aj preklady ytong, schody atd. Chcel by som sa spýtať na Váš názor na dosky ytong multipor ako zateplovaciu zložku stavby- je pravda, čo výrobca proklamuje? Zdá sa byť výhodnejšie stavať z jedného typu materiálu a hlavne úplne kompatibilného, čím sa odstráni fenomén tepelných mostov, alebo aspon minimalizuje- čili: je výodnejšie stavať z jedného typu mat., využiť aj také veci ako prefabrik. preklady a hlavne izolačn. dosky? ev. aj pod strechu? ďakujem za Vaše názory edo
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Zabudni na rosny bod,ano? To sa posudzuje na povrchu steny atd. Vo vnutri konstrukcie, prepocitas si ustalene vedenie tepla a dostanes priebeh teplot v stene. Od teploty v izbe, povrchova teplota,teplota v stene az po teplotu,ktora je vonku. Tato teplota smerom z izby von linearne klesa, resp. s tepelnou izolaciu je to bilinearne, to znamena, ze ta priamka bude zalomena-ludovo povedane. K tymto teplotam prislucha vzdy iny tlak nasytenych vodnych par-zavidi od teploty(to je v podstate ten rosny bod), ale co je dolezite-meni sa aj tlak vodnych par(ludovo povedane vlhkost).Potom tam velmi podstatne vstupuje difuzny odpor, ktory rozhodne vo velkej miere, ci sa para odpari,alebo nakondenzuje. Tento difuzny odpor ma strane velku vahu v tomto celom probleme a ten ma polystyren 40-100. To znamena,ze 40-100krat sa pomalsie siri para polystyrenom ako vzduchom. Hromadi sa a kondenzuje,lebo jej ciastocny tlak sa dostava na uroven tlaku nasytenych vodnych par. Porobeton ma faktor difuzneho odporu cca 8, oproti 40az100 je to rozpravka. Baumitu open pisu 10,Nobasil 1,4.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
S tymi strankami je to ozaj problem. Ja som to uz raz pisal, ze ked niekto chce o tychto zateplovackach vediet viac, treba si kupit normalne knihu. Teoria a fyzikalne zakony nepustia,len sa vo vypoctoch budu menit vlastnosti materialov a clovek ma taky nadhlad.
Alltracboy aka je ta tvoja otazka bez odpovede? Som to nejako asi nepostrehol, neviem, ci si sa pytal mna, ak hej,tak zopakuj
prispevok 70 za siedmej strane
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pre sestru Lambda 375 bez zateplenia stien. Zateplene su zaklady, strop.
Na odporucanie sa ma nepytaj, ja ti nepoviem polystyren, ja som skor za multipor alebo nobasil, este ten baumit open budiz. Posudim aj polystyren,ak niekto velmi chce,ale odporucat ho nebudem.
Napis, cim chces zateplit a potom nieco "odporucim"
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tiez by som isiel do toho ytong 375 bez zateplenia. alebo tensi ytong + mineralna vlna alebo multipor. Podla ceny. a v pripade tehly neviem. v tom projekte mam dokonca napisane drevenne okna s trojsklom..a to som myslel ze si tam dam trojsklo ako bonus. Mne osobne sa velmi paci ytong.. aj praca s nim. Niekto tu vravel ze 375 je predrazeny hlupost ci co, ale mne sa tehli moc nepacia.. hlavne ked som videl tu rozpadnutu alfu.. to sa pri ytongu nestane ze drevo prejde do stredu tehly. co tie preklady nad okna? nemaju o dost horsie izolacne vlastnosti? Ako sa zatepluju okna ked sa osadia do ytongu?
Naposledy upravil alltracboy : 03.11.09 at 20:59
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Viete mi povedat, preco sa na zateplenie suterenu pouziva ten farebny (vraj kvalitnejsi) polystyren? Co by sa stalo, ak by sa dal biely?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

myslis ten extrudovany? Lebo je tak husty ze neprepusta vlhkost a je pevny ked kopnes do normalneho eps tak to prekopnes az na stenu
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

misomiso Pozri príspevok
Viete mi povedat, preco sa na zateplenie suterenu pouziva ten farebny (vraj kvalitnejsi) polystyren? Co by sa stalo, ak by sa dal biely?
je nenasiakavy
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
vladoziak Pozri príspevok
No k Vasmu 40 cm porobetonu min.15 cm EPS,ale ako budu vyzerat okna,ktore su predpokladam osadene v strede,ide o to aby neposobili ako strielne,ale zateplenie nie je len stena ale aj podlaha,strecha,zaklady,ostenia okien,dvere,samotne okna.
Ja idem robit 30 tehla+15 az 20 cm EPS,podlaha 15 cm EPS,strecha min.30 cm vaty,základy 10 cm XPS,okna osadenena vonkajsiu hranu muru a ray prekryte EPS co bude na stena,urcite bude aj rekuperacia alebo aspon riadene vetranie.
Povodne som chcel ist do 30 ytong ale kedze idem dat EPS a porobeton nie je moc vhodny na zateplenie EPS ale da sa,len treba dlhe technologicke prestavky,tak som sa rozhodol pre tehlu.
CINERS s Vasimi prispevkami ohladne zateplenia ytongu a EPS plne suhlasim

www.postavdom.webnode.sk
Na súhlasím s vašim riešením po dlhej dobe niekto kto má v stavbe jasno.Doporučil by som vám na strop min 60 cm.Inak súhlas.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
vladoziak Pozri príspevok
Ale je len citajte.
K tym fotkam ,toto riesenie poznam,vyuziva sa pri pasivnych domoch a videl som modelacie kde bolo okna osadene na kraj mura a prekryte fasadnym EPS a kde bolo okno presadene do izolacie ako je na obrazkoch a moc velke rozdiely v prestupe tepla ramom okna tam neboli,je to urcite lepsie ale aj narocnejsie na prevedenie
Pekelne náročnejšie .Kto si to neskúsil nedokáže porovnať.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

no ja budem rad ked dam do sikmin 30 a na vodorovnu cast nieco naviac
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
misomiso Pozri príspevok
Viete mi povedat, preco sa na zateplenie suterenu pouziva ten farebny (vraj kvalitnejsi) polystyren? Co by sa stalo, ak by sa dal biely?
Biely je čiastočne nasiakavý .Ak nasaje vodu tak môže po pár zimách odmrznúť omietka ,alebo obklad nalepený ,ako povrchová úprava.On nieje prirodzene farebný.Farbí sa preto aby bol odlíšený od fasádneho.Rôzne farby majú rôzny význam.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Sorry, riešil som svoje zákazky, tak som bol mimo.Na Ytongovú stavbu môžeš dať v pohode deku, ktorú zarmuješ a zaleješ naraz s vencom, každopádne to treba obmurovať vencovkou z ytongu, prípadne ešte medzi betón a tvárnicu vložiť tepelný izolant.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
vladoziak Pozri príspevok
Kazdy ma svoj nazor,mozno niekomu pomoze a vsetko raz zacina,a nie je robena aby sa pacila ale aby bola ucelna,pekny obal este nerobi dobru vec,presiel som kopu stranok kym som planoval svoj dom a malokde napriek krasnemu dizajnu a obalu som sa malo dozvedel,vsade same firemne clanky a prezentacie ale obsahovo na ...... a clanok nepojednaval o nicom len sama chvala to nase je to naj naj a nic ine nie je dobre a ver tomu,ze za dva roky studia roznych stranok a publikacii som sa dozvedal veci co som poterboval kuskovito a neuplne.A ked som hladal niekde postup na niektore veci ako urobit tak som sa nic nedozvedel.
Čo chceš vedieť?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
Aj tak sa dá ale moc to nedoporučujem.
V meste Alzenau je už pár rokov postavený vzorový dom 25 cm Ytong+25 cm Multipor a okná sú drevené s trojsklom s rozšíreným rámom vložené do zalomeného ostenia, ktoré tvorí 5 cm Multipor. Pred tromi rokmi sme sa týmto inšpirovali, postavili sme dom z 30 cm Lambdy+10 cm Isover Akuplat (suchá montáž)+12,5 cm Ytong primurovka. Ostenia bočné tvorí 5cm Ytong, horné 5 cm Styrodur,dolné 3 cm Styrodur+ rezerva na penu pod parapet. Okná od Mirador-u, euro s 8 cm rámami s trojsklom plneným kryptónom...+ obe pásky.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked das vencovku a spojis to s doskou, dostanes dosku hrubky 250mm, to je tak na 9m rozponu pre jednosmerne nosnu dosku. Tym nechcem rypat,len sa tak zamyslam.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lapejko Pozri príspevok
V meste Alzenau je už pár rokov postavený vzorový dom 25 cm Ytong+25 cm Multipor a okná sú drevené s trojsklom s rozšíreným rámom vložené do zalomeného ostenia, ktoré tvorí 5 cm Multipor. Pred tromi rokmi sme sa týmto inšpirovali, postavili sme dom z 30 cm Lambdy+10 cm Isover Akuplat (suchá montáž)+12,5 cm Ytong primurovka. Ostenia bočné tvorí 5cm Ytong, horné 5 cm Styrodur,dolné 3 cm Styrodur+ rezerva na penu pod parapet. Okná od Mirador-u, euro s 8 cm rámami s trojsklom plneným kryptónom...+ obe pásky.
Toto je ,alebo lepšie povedané bude tiež vzorový dom v TN.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

lepejko co chcem vediet-ako urobit svojpomocne rekuperaciu
multipor je kolko na trhu,ked uz niekolko rokov stoji vzorovy dom ja sa len pytam
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

220870 Pozri príspevok
Rôzne farby majú rôzny význam.
A aky, ked uz sme pri tom? Ja som zatial videl iba zeleny a ruzovy.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Taky aky pri sadrokartone:POZOR JA IDEM TAM KDE JE VLHKO
a aby si ho odlisil od napr fasadneho,ktory je biely
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vladoziak Pozri príspevok
Taky aky pri sadrokartone:POZOR JA IDEM TAM KDE JE VLHKO
a aby si ho odlisil od napr fasadneho,ktory je biely
Ano, ale ja som mal na mysli, ci je napr. rozdiel medzi ruzovym a zelenym, alebo robia ruzovy iba z marketingovych dovodov, abi si mohli vybrat aj zakaznici roznych sexualnych orientacii.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať