Zavrieť

Porady

Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Hľadať, hľadať a hľadať...
4.025,70 EUR
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Velmi pekne dakujem.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Dada Pozri príspevok
Hľadať, hľadať a hľadať...
4.025,70 EUR
mesačne teda 335,47? čiže ak bola na začiatku roka iná nezdaniteľná časť, tak sa to u zamestnanca vyrovná v ročnom zúčtovaní -či už samostatnom, alebo cez zamestnávateľa
Naposledy upravil mirhu : 04.12.09 at 14:38
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mirhu Pozri príspevok
mesačne teda 335,47? čiže ak bola na začiatku roka iná nezdaniteľná časť, tak sa to u zamestnanca vyrovná v ročnom zúčtovaní -či už samostatnom, alebo cez zamestnanca,
Áno... RZD, alebo DP...
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Anja111 Pozri príspevok
Áno... RZD, alebo DP...
dík
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

kedy sa to menilo, lebo ja som rátala doteraz z 286,27 mesačne
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lámerová Pozri príspevok
kedy sa to menilo, lebo ja som rátala doteraz z 286,27 mesačne
Už za marec bola vyššia suma.
Zamestnanci aspoň sa potešia pri RZD. Dostanú späť.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Lámerová Pozri príspevok
kedy sa to menilo, lebo ja som rátala doteraz z 286,27 mesačne
Čítaj:
http://www.porada.sk/t105061-nezdani...-3-2009-a.html
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prikladám pomôcku pre výpočet dane, dúfam, že som sa nikde "nesekla" (vzorce sú dosť komplikované).


Dopĺňam:

Vzhľadom k tomu, že ma viacerí oslovili, odkiaľ mám tie násobky, tak prosím pre rok 2009a 2010 platí


§ 52g
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. marca 2009
(1) Na zníženie základu dane o nezdaniteľné časti základu dane sa na zdaňovacie obdobia rokov 2009 a 2010 nepoužije § 11 ods. 2 a 3 a základ dane sa na tieto zdaňovacie obdobia zníži takto ......
Naposledy upravil Rozalka : 06.01.10 at 10:50 Dôvod: Doplnenie § 52g
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Prikladám pomôcku pre výpočet dane, dúfam, že som sa nikde "nesekla" (vzorce sú dosť komplikované).
Rozalka, dovolil som si ten "strašný vzorec" trochu upraviť. Nechal som to vedľa na porovnanie.
0 0
Elka.sk Elka.sk

Elka.sk je offline (nepripojený) Elka.sk

Samostatná účtovníčka/ekonómka ...viac
Nezdaniteľná časť sa vypočítava podľa výšky platného životného minima, ktoré v súčasnosti nie je pôvodných 178,92 €, ale 185,19 € (platné od 1.7.2009).
V takom prípade by malo platiť následovné:
Ak je základ dane rovný, alebo nižší ako 15.926,34 € (86 x 185,19 ŽM), nezdaniteľná časť je 4.166,78 € (22,5 x 185,19 ŽM).

Chápem to správne?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Takto je to :
Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka uvedená v § 11 ods. 2 písm. a) v znení § 52g ods. 1 a 2 zákona o dani z príjmov je s účinnosťou od 01.03.2009 za rok 2009 suma 4025, 70 eura.

Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka
1. ak je základ dane daňovníka rovný alebo je nižší ako 15 387,12 eura tak vtedy je NČZD 4 025,70 €
2. ak je základ dane daňovníka vyšší ako 15 387,12 eura tak NČZD sa rovná :
rozdiel medzi sumou 7 872,48 eura a jednej štvrtiny základu dane daňovníka;
ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Elka.sk Pozri príspevok
Nezdaniteľná časť sa vypočítava podľa výšky platného životného minima, ktoré v súčasnosti nie je pôvodných 178,92 €, ale 185,19 € (platné od 1.7.2009).
V takom prípade by malo platiť následovné:
Ak je základ dane rovný, alebo nižší ako 15.926,34 € (86 x 185,19 ŽM), nezdaniteľná časť je 4.166,78 € (22,5 x 185,19 ŽM).

Chápem to správne?
Pozri sem:
http://www.porada.sk/t127870-zaklad-dane.html

§52h
(13) Na výpočet nezdaniteľných častí základu dane podľa § 52g ods. 1 sa za zdaňovacie obdobie roka 2010 použije životné minimum platné k 1. januáru 2009 v sume 178, 92 eura.
1 0
Elka.sk Elka.sk

Elka.sk je offline (nepripojený) Elka.sk

Samostatná účtovníčka/ekonómka ...viac
Aljok:
veľmi pekne ďakujem za radu.
0 0
jas01 jas01

jas01 je offline (nepripojený) jas01

Nezavádzajte tymi vypoctami v exceli. Chyba vam tam obom zaokruhlovanie na centy nahor co vam pri zobrazeni na 2 desatinne miesta zaokruhli matematicky a neda spravny vysledok. Opravte si to prosim, a ak Vas mozem poziadat, doplnte vypocet nezdanitelnej cast na manzelku na pomernu cast roka ak nema na nu danovnik narok na cely rok. Zaujima ma prave to zaokruhlovanie: vypocita sa nezdanitelna cast rocna a zaokruhli sa na centy nahor a potom z nej pomerna cast ktora sa zaokruhli na centy nahor alebo sa vypocita rocna nezaokruhlena, z nej pomerna a az potom sa zaokruhli na centy nahor (teda iba raz)?
Priklad: zaklad dane 32000,11 eur a narok na odpocitatelnu polozku na manzelku ktora nema ziadny vlastny prijem za 11 mesiacov.
Dakujem.
0 0
Hela3 Hela3

Hela3 je offline (nepripojený) Hela3

Ano ale mne v uctarni napisali sumu okolo 3927eur-lebo prve dva mesiace sa to vraj pocita z nisej sumy ako tych 10mesiacov tam ze to bolo z tej novej ktora plati od 1.3.2009 tak ako to vlastne je??
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
jas01 Pozri príspevok
Nezavádzajte tymi vypoctami v exceli. Chyba vam tam obom zaokruhlovanie na centy nahor co vam pri zobrazeni na 2 desatinne miesta zaokruhli matematicky a neda spravny vysledok. Opravte si to prosim, a ak Vas mozem poziadat, doplnte vypocet nezdanitelnej cast na manzelku na pomernu cast roka ak nema na nu danovnik narok na cely rok. Zaujima ma prave to zaokruhlovanie: vypocita sa nezdanitelna cast rocna a zaokruhli sa na centy nahor a potom z nej pomerna cast ktora sa zaokruhli na centy nahor alebo sa vypocita rocna nezaokruhlena, z nej pomerna a az potom sa zaokruhli na centy nahor (teda iba raz)?
Priklad: zaklad dane 32000,11 eur a narok na odpocitatelnu polozku na manzelku ktora nema ziadny vlastny prijem za 11 mesiacov.
Dakujem.
Jas01, toto nie je vypisovanie daňového priznania, ale pomôcka na predbežný výpočet dane.

Ak máš také dobré vedomosti, nič ti nebráni priložiť svoju tabulečku, určite ju oceníme.
Aby si mal to správne zaokrúhlené, mrkni aj do zákona.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ano ale mne v uctarni napisali sumu okolo 3927eur-lebo prve dva mesiace sa to vraj pocita z nisej sumy ako tych 10mesiacov tam ze to bolo z tej novej ktora plati od 1.3.2009 tak ako to vlastne je??
xy krát to bolo zdôrazňované cez média a tlač, že na odpočet NČ sa použije suma 4025,70
tie dva mesiace sa zohľadnia v RZD, alebo DP
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Hela3 Pozri príspevok
Ano ale mne v uctarni napisali sumu okolo 3927eur-lebo prve dva mesiace sa to vraj pocita z nisej sumy ako tych 10mesiacov tam ze to bolo z tej novej ktora plati od 1.3.2009 tak ako to vlastne je??
Dnes som na Porade presne tú istú otázku čítala v niekoľkých príspevkoch.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tamila Pozri príspevok
Dnes som na Porade presne tú istú otázku čítala v niekoľkých príspevkoch.
A asi nie naposledy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať