Zavrieť

Porady

Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

skvrnka Pozri príspevok
Všade sa píše, že nezdaniteľná časť na daňovníka
je 4.025,70, toto sa zrejme uvádza aj do DP ak si
zamestnanec robí sám. Zamestnankyňa dostala
potvrdenie o príjmoch zo záv.činnosti a tam v r.06
je nezdaniteľná časť za mesiace 1-12 3927,24.
Teraz nevieme čo je správne.
Áno je to správne, pretože za prvé dva mesiace bola NČ 286,27 x 2 + za ostané mesiace bola 335,47 x 10.

V DP si uplatníte celú na rok 4025,70, bez ohľadu na to čo je na potvrdení.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Dobrý deň, robím DP SZČO+zamestnanie a v potvrdení zo zamestnania bola suma 4.025,70 na r. 06, podľa poučenia má tam byť 3.927,24 a účtovníčka zo zamestnania mi odkázala, že si mám naštudovať zákon. Podložila som jej to ako som vedela, no podľa nej tam má byť 4.025,70. Poradíte ako sa dopracovať k správnemu potvrdeniu? Nemá byť potvrdenie o príjme, potvrdením skutkového stavu za celý rok?
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

Mozem este jednu otazku k nezdanitelnej casti? Starobny dochodca odpracoval 9 mesiacov v roku 2009 (januar-sept). Od oktobra je na dochodku. Vyska jeho starobneho dochodku je cca 250 Eur mesacne. Ako si vypocita vysku nezdanitelnej cast? Z celkovej sumy 4025,7 odpocita 9*250?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tanca Pozri príspevok
Mozem este jednu otazku k nezdanitelnej casti? Starobny dochodca odpracoval 9 mesiacov v roku 2009 (januar-sept). Od oktobra je na dochodku. Vyska jeho starobneho dochodku je cca 250 Eur mesacne. Ako si vypocita vysku nezdanitelnej cast? Z celkovej sumy 4025,7 odpocita 9*250?
POdľa toho čo si napísala, nebol k 1.1.2009 starobným dôchodcom, to znamená, že si môže uplatniť celú NČ ročnú a teda 4025,70 €.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ak je dôchodcom od 9/2009, tak si uplatní celú nezdaniteľnú časť - nijako ju neupravujete. Len ak by mu bol dôchodok priznaný spätne k 1.1.2009, nemohol by si ju uplatňovať.
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

Timka1 Pozri príspevok
POdľa toho čo si napísala, nebol k 1.1.2009 starobným dôchodcom, to znamená, že si môže uplatniť celú NČ ročnú a teda 4025,70 €.
asi som to zle napisala, dochodcom bol aj k 01.01.2009
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tanca Pozri príspevok
asi som to zle napisala, dochodcom bol aj k 01.01.2009
ak bol dôchodcom k 1.1.2009, tak potom urobíš rozdiel NČ a výšky dôchodku, rozdiel uplatníš ako NČ
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

Timka1 Pozri príspevok
ak bol dôchodcom k 1.1.2009, tak potom urobíš rozdiel NČ a výšky dôchodku, rozdiel uplatníš ako NČ
to ano, a budem pri tom vypocte vychadzat z celej sumy 4025,70 alebo z pomernej casti za 9 mesiacov?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tanca Pozri príspevok
to ano, a budem pri tom vypocte vychadzat z celej sumy 4025,70 alebo z pomernej casti za 9 mesiacov?
z celej sumy 4025,70 mínus výška dôchodku
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

dakujem a pekny vikend
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Prikladám pomôcku pre výpočet dane, dúfam, že som sa nikde "nesekla" (vzorce sú dosť komplikované).

Dopĺňam:
Vzhľadom k tomu, že ma viacerí oslovili, odkiaľ mám tie násobky, tak prosím pre rok 2009a 2010 platí

§ 52g
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. marca 2009
(1) Na zníženie základu dane o nezdaniteľné časti základu dane sa na zdaňovacie obdobia rokov 2009 a 2010 nepoužije § 11 ods. 2 a 3 a základ dane sa na tieto zdaňovacie obdobia zníži takto ......
Tabuľka z 5.1. nepočíta so zaplateným životným poistením resp.sporením, tak som tabuľku (po výzve Janka) upravila.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte. Chcem sa spýtať, či si môže študent uplatňovať NČZD naraz v SR aj ČR? Nie sú k tomu nejaké výnimky?
Ďakujem
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

zltalienka Pozri príspevok
Ahojte. Chcem sa spýtať, či si môže študent uplatňovať NČZD naraz v SR aj ČR? Nie sú k tomu nejaké výnimky?
Ďakujem
Alebo sa spýtam trošku inak:
Môže si daňovník SR s neobmedzenou daňovou povinnosťou, študent, uplatňovať NČZD v priebehu 1 mesiaca vo viacerých krajinách EÚ. Napr. SR, ČR, Rakúsko?
Porušuje tým nejaký zákon?
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

zltalienka Pozri príspevok
Alebo sa spýtam trošku inak:
Môže si daňovník SR s neobmedzenou daňovou povinnosťou, študent, uplatňovať NČZD v priebehu 1 mesiaca vo viacerých krajinách EÚ. Napr. SR, ČR, Rakúsko?
Porušuje tým nejaký zákon?

.... posúvam ....
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

zltalienka Pozri príspevok
Alebo sa spýtam trošku inak:
Môže si daňovník SR s neobmedzenou daňovou povinnosťou, študent, uplatňovať NČZD v priebehu 1 mesiaca vo viacerých krajinách EÚ. Napr. SR, ČR, Rakúsko?
Porušuje tým nejaký zákon?
Hľadala som, hľadala ... a čosi som našla.

§36 ZDP<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
(3) Ak zamestnanec poberá v kalendárnom mesiaci zdaniteľnú mzdu súčasne alebo postupne od viacerých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) prihliadne na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka [§ 11 ods. 2 písm. a)] a na daňový bonus iba jeden zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého zamestnanec uplatní nároky podľa odsekov <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:metricconverter w:st="on" ProductID="1 a">1 a</st1:metricconverter> 2.

§2 písm. d) ZDP<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou je
2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,

</BASEFONT>

Ak som dobre pochopila tieto 2 paragrafy zo zákona o dani z príjmov, tak sa pri uplatňovaní NČZD pre zamestnanca neberie do úvahy zamestnávateľ, ktorý nie je v SR platiteľom dane. A teda zamestnanec môže mať súčasne podpísané NČZD v SR aj v inej krajine.

Prosím napíšte mi, či to chápete tak isto.
ďakujem.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

posúvam
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

zltalienka Pozri príspevok
Hľadala som, hľadala ... a čosi som našla.

§36 ZDPfficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com1 a</st1:metricconverter> 2.

§2 písm. d) ZDP<o:p></o:p>
<o:p></o:p>d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou je
2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,

</BASEFONT>

Ak som dobre pochopila tieto 2 paragrafy zo zákona o dani z príjmov, tak sa pri uplatňovaní NČZD pre zamestnanca neberie do úvahy zamestnávateľ, ktorý nie je v SR platiteľom dane. A teda zamestnanec môže mať súčasne podpísané NČZD v SR aj v inej krajine.

Prosím napíšte mi, či to chápete tak isto.
ďakujem.
posúvam ešte raz ...
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Vyplňujem zamstnancom DP typ A, neviem akú nezdaniteľnú časť dať za rok 2009 ? Nakoľko majú v potvrdení o zdaniteľnej mzde nižžšiu čiastku ako v DP typ A
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

marcelaStanakova Pozri príspevok
Vyplňujem zamstnancom DP typ A, neviem akú nezdaniteľnú časť dať za rok 2009 ? Nakoľko majú v potvrdení o zdaniteľnej mzde nižžšiu čiastku ako v DP typ A
v potvrdení majú nižšiu pretože za 1,2/2009 bola NČ 286,27 x2 a za 3-12/2009 bola 335,47 x 10 čo dáva spolu 3927,24,
ale správna je výška NČ pre rok 2009 - 4025,70 €, túto sumu dávaš do DP
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ďakujem, ešte mám zamestnanca do 4.2.2009, mala rodičovský príspevok ok 5.2 zamestnaná a popri zamestnaní DOPČ ide do príjmu aj príjem z dohody a následne odrátané preddavky ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať