Zavrieť

Porady

Usporiadat
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Hela3 Pozri príspevok
Ano ale mne v uctarni napisali sumu okolo 3927eur-lebo prve dva mesiace sa to vraj pocita z nisej sumy ako tych 10mesiacov tam ze to bolo z tej novej ktora plati od 1.3.2009 tak ako to vlastne je??
ak ti tú sumu napísali do potvrdenia o príjme FO tak ti to napísali správne, do potvrdenia sa vpisuje skutočne uplatnená NČ, ale v ročnom zúčtovaní budú rátať s 4025,70 Eur.
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

jas01 Pozri príspevok
... doplnte vypocet nezdanitelnej cast na manzelku na pomernu cast roka ak nema na nu danovnik narok na cely rok. Zaujima ma prave to zaokruhlovanie: vypocita sa nezdanitelna cast rocna a zaokruhli sa na centy nahor a potom z nej pomerna cast ktora sa zaokruhli na centy nahor alebo sa vypocita rocna nezaokruhlena, z nej pomerna a az potom sa zaokruhli na centy nahor (teda iba raz)?
Priklad: zaklad dane 32000,11 eur a narok na odpocitatelnu polozku na manzelku ktora nema ziadny vlastny prijem za 11 mesiacov.
Dakujem. 3573,31

Odpoveď je farebne vyznačená v texte.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

prosím Vás,

moja zamestnankyna má manžela, ktorý je zamestnaný v ČR u českého zamestnávateľa, má vyplnené a na ZP poisťovni podané potrebné formuláre E, ale od 1.1.2009 do 31.12.2009 bol na PN a z Čiech poberal nemocenské dávky a teda nemal žiadne ostatné príjmy.
Má moja zamestnankyňa nárok uplatniť si odpočítatelnu položku na manžela?
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

brikina Pozri príspevok
prosím Vás,

moja zamestnankyna má manžela, ktorý je zamestnaný v ČR u českého zamestnávateľa, má vyplnené a na ZP poisťovni podané potrebné formuláre E, ale od 1.1.2009 do 31.12.2009 bol na PN a z Čiech poberal nemocenské dávky a teda nemal žiadne ostatné príjmy.
Má moja zamestnankyňa nárok uplatniť si odpočítatelnu položku na manžela?
posuvam...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Môže , ale iba ten rozdiel : 4025,70 mínus jeho nemoc.dávky
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

Andyke Pozri príspevok
Môže , ale iba ten rozdiel : 4025,70 mínus jeho nemoc.dávky
lenže tie nemocenské dávky má vyplatené v CZK, ako to mám prerátať?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, chcem sa uistit. Moze si zamectnanec uplatnit NC na manz. ak bola cast roka nezamestnana (al. na predl. MD) a cast odpracovala (4 mesiace), vo vyske 4025,70-prijem manz.? Moze si tato manzelka zaroven poziadat o RZD svojho zamestnavatela? Neviem ci som to napisala dost zrozumitelne, myslim to tak, ze si upaltni NC manzel na manzelku, aj ona sama na seba. Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rennka Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa uistit. Moze si zamectnanec uplatnit NC na manz. ak bola cast roka nezamestnana (al. na predl. MD) a cast odpracovala (4 mesiace), vo vyske 4025,70-prijem manz.? Áno Moze si tato manzelka zaroven poziadat o RZD svojho zamestnavatela? Neviem ci som to napisala dost zrozumitelne, myslim to tak, ze si upaltni NC manzel na manzelku, aj ona sama na seba.Áno, môže. Dakujem
Odpovede v texte.
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Mam aj ja jednu otazocku tu nezdanitelnu cast 4 025,70 si mozem uplatnit v tejto sume aj pokial som podnikala od 1.4.2009 do19.10.2009 alebo sa to musi rozpocitat??
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

pizzanoel Pozri príspevok
Mam aj ja jednu otazocku tu nezdanitelnu cast 4 025,70 si mozem uplatnit v tejto sume aj pokial som podnikala od 1.4.2009 do19.10.2009 alebo sa to musi rozpocitat??
Máš nárok na celú nezdanitľnú časť základu dane.
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Tamila Pozri príspevok
Máš nárok na celú nezdanitľnú časť základu dane.
DAKUJEM, hned mi odlahlo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pizzanoel Pozri príspevok
Mam aj ja jednu otazocku tu nezdanitelnu cast 4 025,70 si mozem uplatnit v tejto sume aj pokial som podnikala od 1.4.2009 do19.10.2009 alebo sa to musi rozpocitat??
NČ nedelíme na počet mesiacov, je ročná.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

prosím Vás,

moja zamestnankyna má manžela, ktorý je zamestnaný v ČR u českého zamestnávateľa, má vyplnené a na ZP poisťovni podané potrebné formuláre E, ale od 1.1.2009 do 31.12.2009 bol na PN a z Čiech poberal nemocenské dávky a teda nemal žiadne ostatné príjmy.
Má moja zamestnankyňa nárok uplatniť si odpočítatelnu položku na manžela? ak áno, ako, ked potvrdenie o nemocenských dávkach bude v CZK?


0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Zamestnanec si chce uplatnit NC na manz., ktora bola cast roka nezam. a cast pracovala. Priniesol mi jej Potvrdenie o prijme. Chcem sa uistit, aku vysku NC si moze uplatnit - 4025,70- CZD z potvrdenia manzeky? Dakujem.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

NČ 4025,70 mínus hrubý príjem manželky znížený o zaplatené poistné, rozdiel si môže uplatniť
Naposledy upravil kovex : 02.02.10 at 07:36 Dôvod: doplnenie, ďakujem Andyke
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

kovex Pozri príspevok
NČ 4025,70 mínus hrubý príjem manželky, rozdiel si môže uplatniť
Dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

rennka Pozri príspevok
Zamestnanec si chce uplatnit NC na manz., ktora bola cast roka nezam. a cast pracovala. Priniesol mi jej Potvrdenie o prijme. Chcem sa uistit, aku vysku NC si moze uplatnit - 4025,70- CZD z potvrdenia manzeky? Dakujem.
kovex Pozri príspevok
NČ 4025,70 mínus hrubý príjem manželky, rozdiel si môže uplatniť
Manželkin príjem nie je jej hrubý príjem, ale hrubý príjem mínus poistné do fondov, viď zákon nižšie.

§11 Zákon o dani z príjmov
(5) Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa za vlastný príjem manželky (manžela) považuje vlastný príjem manželky (manžela), znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka (manžel) v príslušnom zdaňovacom období bola (bol) povinná zaplatiť. Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky64) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dakujem za opravu. Takze predsa len CZD.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Všade sa píše, že nezdaniteľná časť na daňovníka
je 4.025,70, toto sa zrejme uvádza aj do DP ak si
zamestnanec robí sám. Zamestnankyňa dostala
potvrdenie o príjmoch zo záv.činnosti a tam v r.06
je nezdaniteľná časť za mesiace 1-12 3927,24.
Teraz nevieme čo je správne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

skvrnka Pozri príspevok
Všade sa píše, že nezdaniteľná časť na daňovníka
je 4.025,70, toto sa zrejme uvádza aj do DP ak si
zamestnanec robí sám. Zamestnankyňa dostala
potvrdenie o príjmoch zo záv.činnosti a tam v r.06
je nezdaniteľná časť za mesiace 1-12 3927,24.
Teraz nevieme čo je správne.
Aj jedno aj druhé, v Dp alebo v RZD sa uvedie celoročná NČ, ktorá je vo výške 4.025,7O €.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať