Zavrieť

Porady

software zakupeny v cz

Dobry den,

som zivnostnik a nie som platca dph. Chcel by som si objednat software v cz. Fakturu mi vystavia v eurach. Ked som sa vsak opytal na cenu v eurach a poslali mi odpoved s uvedenou cenou bol tam dodatok, ze pri poslani na slovensko uctuju cenu bez dph. Takze ked mi to pride, co s tym dalej ? Mam dph zaplatit niekde tu ?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    EMPty01 Pozri príspevok
    Dobry den,

    som zivnostnik a nie som platca dph. Chcel by som si objednat software v cz. Fakturu mi vystavia v eurach. Ked som sa vsak opytal na cenu v eurach a poslali mi odpoved s uvedenou cenou bol tam dodatok, ze pri poslani na slovensko uctuju cenu bez dph. Takze ked mi to pride, co s tym dalej ? Mam dph zaplatit niekde tu ?

    Dakujem.
    ano, budete musieť zaplatiť DpH v tuzemsku podľa § 69 ods. 3 a priznanie musíte podať podľa § 78 do 25 dní po skončení mesiaca kedy došlo k dodaniu software (dátum dodania = deň vystavenia faktúry). Odvediete daň ale nebudete si ju nárokovať

    software zakupeny v cz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.