Zavrieť

Porady

Firemná večera

PU
Prosím o radu, naša s.r.o.-čka poskytuje pravidelne firemné večere pre zamestnancov. Večere sa hradia z pokladne v hotovosti. Účtujem to ako nedaňový náklad. Len teraz mám problém, či uvedené večere náhodou netreba zdaniť tým zamestnancom, ktorý sa na nej zúčastnili ako nepeňažný príjem. Lenže ďalší problém by bol, čo ak nemám súpis ľudí, ktorí tam boli? Mám iba počet a nemám konkrétne mená. A nemám ani podpísanú prezenčku, že tam skutočne boli. Vie mi niekto poradiť???
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonka1 Pozri príspevok
Prosím o radu, naša s.r.o.-čka poskytuje pravidelne firemné večere pre zamestnancov. Večere sa hradia z pokladne v hotovosti. Účtujem to ako nedaňový náklad. Len teraz mám problém, či uvedené večere náhodou netreba zdaniť tým zamestnancom, ktorý sa na nej zúčastnili ako nepeňažný príjem. Lenže ďalší problém by bol, čo ak nemám súpis ľudí, ktorí tam boli? Mám iba počet a nemám konkrétne mená. A nemám ani podpísanú prezenčku, že tam skutočne boli. Vie mi niekto poradiť???
Áno,je to nedaňový náklad firmy a nepeňažný príjem zamestnanca. Veď ak sa večere zúčasťňujú zamestnanci, nie je problém, že nie je prezenčka. Veď, ak sú na večeri všetci, všetci majú príjem.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Práve to je problém, že to chodia podľa smien a na smene je napr. 25 ľudí, ale ja neviem kolko ich bolo na večeri. Nemuseli byť všetci a ešte aj to, že musela by som to dať mzdárke dodaniť spätne za celý rok. neviem ako to teraz doriešiť....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonka1 Pozri príspevok
Práve to je problém, že to chodia podľa smien a na smene je napr. 25 ľudí, ale ja neviem kolko ich bolo na večeri. Nemuseli byť všetci a ešte aj to, že musela by som to dať mzdárke dodaniť spätne za celý rok. neviem ako to teraz doriešiť....
Veď na doklade z ERP je uvedený počet jedál nie? Pover niekoho zo zmeny (vedúceho)nech zamestnancov eviduje, a máš to.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Ano to by sa snáď dalo, len mňa trápi, čo s tými čo už boli od začiatku roku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonka1 Pozri príspevok
Ano to by sa snáď dalo, len mňa trápi, čo s tými čo už boli od začiatku roku.
Nevadí, koniec roka ešte len bude, ešte sa to môže dodaniť.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
No to viem, že sa to môže, ale ako? To budem behať za všetkými zamestnancami a vypytovať sa ich či boli vtedy a vtedy na večeri? Aj tak si to nikto pamätať nebude. Alebo si to tento rok proste nebudem všímať a začnem až od budúceho zdaňovať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonka1 Pozri príspevok
No to viem, že sa to môže, ale ako? To budem behať za všetkými zamestnancami a vypytovať sa ich či boli vtedy a vtedy na večeri? Aj tak si to nikto pamätať nebude. Alebo si to tento rok proste nebudem všímať a začnem až od budúceho zdaňovať?
Toto si bolo potrebné ošetriť hneď, nie až teraz skoro na konci roka.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a nemôžeš to viesť ako večeru s obchodnými partnermi?
Veď kto ti dokáže resp. zakáže organizovať takého večere. Musíš priznať že to boli zamestnanci?
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
No, to mi je jasné, ale takýchto podobných a neporiešených vecí tu máme plné táčky, tak aspoň niečo by som chcela doriešiť...Je to podobné ako to, že zamestnancom poskytujeme dopravu do práce zdarma a tiež ju nemajú zdanenú ako nepeňažný príjem nakoľko tiež sa nedá určiť kedy a kto presne išiel autobusom. To by sa tiež museli v autobuse zapisovať!!!
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Janka aj mne to napadlo, že asi to preučtujem na repre.
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Čo je to pravidelná firemná večera ? Ak je to večera pre ľudí čo sú na poobednajšej smene ktorým hradí firma celú stravu tak to nepeňažný príjem nie je. Takisto si nemyslím že je nepeňažným príjmom, ak firma raz začas zaplatí večeru za zamestnancov v rámci firemných aktivít /teambuilding, krátke školenie, jubileá, a pod./ kde navyše môže vyžadovať účast zamestnancov
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
V podstate ide o firemnú akciu, pravidelne organizovanú každý mesiac, ale bez nejakej príčiny ( žiadne školenie ani nič podobné), proste len tak, mali by ísť akože všetci, ale nejdú, ide iba ten komu sa chce. Myslíš, že to neni nepeňažný príjem? A potom tá doprava je čo? Tiež pravidelne chodí autobus, ale povinne nemusí ísť každý, ale iba ten čo chce.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
janaGT Pozri príspevok
a nemôžeš to viesť ako večeru s obchodnými partnermi?
Veď kto ti dokáže resp. zakáže organizovať takého večere. Musíš priznať že to boli zamestnanci?
Kedysi v čomsi som čítala, že účtovníctvo poskytuje verný obraz čohosi. Pamätám si to len tak matne, ale už fakt si nepamätám, kto a v čom to napísal.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Je to fakt, že by účto malo odzrkadlovať verný obraz, ale čo keď už je po funuse a nejak sa to upratať musí.
Myslím, že Janka mi chcela iba pomôcť vyhrabať sa z mojej šľamastiky a oceňujem, keď chce niekto pomôcť aj za cenu malej lži. Poučky a múdrosti sú na to aby sa porušovali..........
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
simonka1 Pozri príspevok
Je to fakt, že by účto malo odzrkadlovať verný obraz, ale čo keď už je po funuse a nejak sa to upratať musí.
Myslím, že Janka mi chcela iba pomôcť vyhrabať sa z mojej šľamastiky a oceňujem, keď chce niekto pomôcť aj za cenu malej lži. Poučky a múdrosti sú na to aby sa porušovali..........
Na to po funuse je recept, a volá sa chyby minulých účovných období. Predpisuje ho pán doktor zákon. Poučky a zákony sú na to, aby sa dodržiavali. Potom môžeš očakávať úspech v múdrostiach. Od malej lži k veľkej je len na skok.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
To je síce pekné, takéto múdrosti, ale stále to nerieši môj problém, neviem teda či si vôbec pozerala o čo ide........
Takže skôr by som uvítala radu k tomu čo ma trápi a čo potrebujem vyriešiť a nie odvolávky na zákony. Ja viem, čo znamená slovo zákon, nepotrebujem výklad tohto slova, ale potrebovala som poradiť, takže privítam konkrétny nápad, ako a nie poučky. Díky.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Mňa by zaujímalo, ako vy riešite zdaňovanie nepeňažného príjmu pri takýchto celopodnikových akciách? Suma/počet prítomných zamestnancov? /Ťažko usledovať, kto za koľko vypil, alebo zjedol!/ Ale čo ak sa tam stretne "gurmán" ktorý poje za 5-tich dietárov?
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Presne to riešim práve aj ja. Nemám zoznam, nemám súpis kto koľko zjedol a vypil, takže asi sa to ani nedá zdaňovať ako nepeňažný príjem.....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
simonka1 Pozri príspevok
To je síce pekné, takéto múdrosti, ale stále to nerieši môj problém, neviem teda či si vôbec pozerala o čo ide........
Takže skôr by som uvítala radu k tomu čo ma trápi a čo potrebujem vyriešiť a nie odvolávky na zákony. Ja viem, čo znamená slovo zákon, nepotrebujem výklad tohto slova, ale potrebovala som poradiť, takže privítam konkrétny nápad, ako a nie poučky. Díky.
Vieš v čom je Tvoj problém? Odvíja sa od neporiadku vo firme. Prezenčné listiny, príslušné doklady... a veľa iných maličkostí. Takže sa pozri, čo hovoria interné smernice, organizačný poriadok, ak nejaký máte. A ak dovolíš, nepohoršuj sa nad mojimi príspevkami v tejto téme. A to z toho dôvodu, že príliš častým konštatovaním býva tá skutočnosť, že Porada je predovšetkým portál účtovníkov. V poriadku, súhlasím. Avšak neustále sa poukazuje na Etiketu. A tá obsahuje bod, podľa ktorého je proti Etikete aj rada v rozpore so zákonom. A pre účtovníkov je Zákon o účtovníctve a príslušné iné zákony alfou a omegou. Aj keď neporadím, ctím si Etiku najmä v oblasti kvality poradenstva v účtovných témach.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Jasné danila, to je tvoj názor, ale skutočne by som sa rada pozrela na organizačný poriadok, na smernice, na interné predpisy. To by bolo fakt veľmi jednoduché a pohodlné, keby sa dalo na tieto veci pozrieť. Ja by som vedela tiež takto účtovať, keby som mala všetky tieto veci k dispozícii a nemusela by som sama riešiť všetky problémy. A možno by ani žiadne neboli, ale vo firme kde neexistuje holé nič a nemáš sa ani na čo odvolať a čoho chytiť sa robí o dosť ťažšie. Neviem či si mala možnosť vyskúšať si v takej spoločnosti robiť. Preto sa obraciam na šikovných ľudí na porade, snáď niekto má podobné problémy a možno už časť z nich vyriešil a má s tým skúsenosti. Ctiť si etiku je jedna vec a dávať do poriadku účto a ešte aj po niekom druhom je druhá vec. To že vo firme je neporiadok, ba priam bordel moja, to ja veľmi dobre viem, ale nikto ho za mňa neuprace, tak začínam upratovať ja a k tomu som tú pomoc od podobných zavalených ľuďoch potrebovala. Ak si vieš predstaviť ten neporiadok, kde nič a nikto nefunguje, tak sa radšej zamysli a poraď niečo ako sa z toho neporiadku vyhrabať. Díky za pochopenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať