Zavrieť

Porady

česká firma s CZ DIČ aj SK DIČ

SLov.firma fakturuje tovar českej firme, ktorá má CZ DIČ, no tovar ostáva na Slovensku. Ako je to s DPH ?
Podotýkam, že ide o § 69 odst.12, takže DPH by nebolo na vstupe ani tak.
Ale môžem to dať do do r.14, keď tovar neodišiel zo SR? Alebo na aký riadok to mám dať? Na r. 09 -10 ?
A aby toho nebolo málo, česká firma má aj SK DIČ, ale chcú fakturáciu na CZ DIČ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    marika1 Pozri príspevok
    SLov.firma fakturuje tovar českej firme, ktorá má CZ DIČ, no tovar ostáva na Slovensku. Ako je to s DPH ?
    Podotýkam, že ide o § 69 odst.12, takže DPH by nebolo na vstupe ani tak.
    Ale môžem to dať do do r.14, keď tovar neodišiel zo SR? Alebo na aký riadok to mám dať? Na r. 09 -10 ?
    A aby toho nebolo málo, česká firma má aj SK DIČ, ale chcú fakturáciu na CZ DIČ.
    Tu si treba uvedomiť že ide o § 69 ods. 12 - dodanie kovového šrotu v tuzemsku. Prenos daňovej povinnosti je možné uskutočniť len v tom prípade ak sa takýto tovar dodáva platiteľovi dane. To znamená, že na faktúru musíte bezpodmienečne uviesť SK a nie CZ, pretože je to dôležité na prenos daňovej povinnosti. V takom prípade vy ako dodávateľ tento tovar neuvádzate do daňového priznania a česká spoločnosť vykoná tuzemsky reverse charge, t.j. samozdanenie. § 69 ods. 12 sa nedá použiť voči neplatiteľovi dane v tuzemsku. Riadok 14 s tým nemá nič spoločné

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Potrebovala by som poradiť, organizačná zložka českej firmy na Slovensku s IČ DPH slovenským. Kupovaná odborná literatúra na dobierku - účtované poštovné a balné s 10% DPH. Môžme si nárokovať odpočet dph z poštovného? Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Daggmar Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť, organizačná zložka českej firmy na Slovensku s IČ DPH slovenským. Kupovaná odborná literatúra na dobierku - účtované poštovné a balné s 10% DPH. Môžme si nárokovať odpočet dph z poštovného? Ďakujem.
    áno ako organizačná zložka sa považujete za platiteľa dane podľa § 4 zákona o DPH. Takže ak táto literatúra bola prijatá na činnosť organizačnej zložky nie je problém si uplatniť DPH na vstupe

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    áno ako organizačná zložka sa považujete za platiteľa dane podľa § 4 zákona o DPH. Takže ak táto literatúra bola prijatá na činnosť organizačnej zložky nie je problém si uplatniť DPH na vstupe
    Musím upresniť, mi sme kupovali literaturu od firmy,kt. má org. zložku na slovensku s IČ DPH slovenským. Nám bola účtovaná dph na poštovnom...Vladimír ďakujem za rýchlu odpoveď.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Daggmar Pozri príspevok
    Musím upresniť, mi sme kupovali literaturu od firmy,kt. má org. zložku na slovensku s IČ DPH slovenským. Nám bola účtovaná dph na poštovnom...Vladimír ďakujem za rýchlu odpoveď.
    platí to isté ale naopak .

    česká firma s CZ DIČ aj SK DIČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.