Zavrieť

Porady

nakup bez DPH v CR - nepravdive obvinenie z danoveho uradu

Bol som predvolany na dan.urad kvoli chybe v DPH priznani. Vraj maju hlasenie o mojom nakupe v CR cca 300 Kc bez DPH, ktory som neuviedol v DPH priznani. Urcite ide o omyl, nic som tam nenakupoval. Pocitam, ze preklep v IC DPH. Vraj kvoli tomu mozem cakat danovu kontrolu. Mate niekto podobne skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pavol_Kr je offline (nepripojený) Pavol_Kr

    Pavol_Kr
    Jedine čo môžem doporučiť je počkať na daňovú kontrolu, vychádzať im v ústrety, alebo požiadať DU o podklad z akej firmy bol nákup a snažiť si to prešetriť dopredu. Ak bol nákup v ČR a uvedená firma má tento daňový doklad nech Vám zašlú kópiu. Ak ho nemajú tak požiadať uvedenú firmu o zaslanie vyrozumenia k Vám prípadne na DU, že sa stal preklep. Či to bude niečo platné je otázne, lebo ak sa raz daňová úrad rozhodne robiť kontrolu tak ju bude robiť, nehovoriac o tom že ak tam je "bonz" tak si Vás prevetrajú teda Vaše účtovníctvo.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jnk
    Bol som predvolany na dan.urad kvoli chybe v DPH priznani. Vraj maju hlasenie o mojom nakupe v CR cca 300 Kc bez DPH, ktory som neuviedol v DPH priznani. Urcite ide o omyl, nic som tam nenakupoval. Pocitam, ze preklep v IC DPH. Vraj kvoli tomu mozem cakat danovu kontrolu. Mate niekto podobne skusenosti?
    Pripadá mi to ako zneužitie mena a IC DPH vašej firmy pri nákupe. Veru bolo by potrebné daný doklad vidieť, aby sa problém vyriešil.

    nakup bez DPH v CR - nepravdive obvinenie z danoveho uradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.