Zavrieť

Porady

Napalovanie DVD-R a DVD+R

ahojte, chcel by som sa opytat ako vyriesit tento problem: napaloval som video z jednej akcie ktore bolo napalene na DVD-R na DVD+R ale nedalo sa. Da sa to jedine na DVD toho isteho typu, teda na DVD-R ? dakujem za radu. Noro
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Hmm,, vtom by nemal byt problem,,,, ci plus alebo minus...
Alebo neprepaluj priamo ale najprv sprav "image" odvdcka na HDD a potom vypaluj na druhe dvd....
btw: je to dvd video alebo "stream" z kamery?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Nechápem tento problém. Jediné, čo ma napadá je, že tvoja mechanika nedokáže tento formát napáliť. Ale s takou mechanikou som sa ešte nestretol. Možno bude dobré, aby si urobil to, čo poradil mpca, urobiť image na HDD a potom skúsiť napáliť.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

niektoré mechaniky +R nechcú napaľovať, skús to to napáliť cez virtuálny disk img obrazom
0 0
norko69 norko69

norko69 je offline (nepripojený) norko69

dakujem velmi pekne za odpoved...napalujem prostrednictvom programu NERO a neviem ako to mam urobit aby som najprv urobil image na HDD a potom napaloval....program Nero urobi obraz a hned si pyta ciste DVD,nie? A neviem ake je to video, to DVD doniesla moja manzelka od kolegyni, bola to skolska akcia, takze myslim si ze je to z kamery
0 0
norko69 norko69

norko69 je offline (nepripojený) norko69

dakujem za odpoved velmi pekne...bezne pouzivam DVD+R na napalovanie, nikdy nebol problem....az vcera ked program NERO vypisal pri vkladani DVD+R ze mam vlozit iny druh DVD
0 0
norko69 norko69

norko69 je offline (nepripojený) norko69

dakujem za odpoved velmi pekne ....bohuzial nerozumiem tej rade kedze som iba obycajny pocitacovy uzivatel.xi
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

norko69 Pozri príspevok
dakujem za odpoved velmi pekne...bezne pouzivam DVD+R na napalovanie, nikdy nebol problem....az vcera ked program NERO vypisal pri vkladani DVD+R ze mam vlozit iny druh DVD
Tak tam môže byť aj iná chyba. Poškodené DVD alebo znečistená mechanika. Neskúšal si vložiť iné DVD?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

norko69 Pozri príspevok
dakujem za odpoved velmi pekne...bezne pouzivam DVD+R na napalovanie, nikdy nebol problem....az vcera ked program NERO vypisal pri vkladani DVD+R ze mam vlozit iny druh DVD
Ak ti predtým napaľovačka napaľovala aj DVD+R, tak problém nemôže byť v tom, že pôvodný disk, z ktorého sa kopíruje je DVD-R a napaľovaný je DVD+R. Napaľovačka aj softvér napália dáta na akékoľvek podporované médium. Problém môže byť napr.:

- napaľovacie médium nie je prázdne (možno si na to už niečo napálil) - treba skúsiť iný DVD disk z balíka
- napaľovacie médium je chybné od výroby - treba skúsiť iný DVD disk z balíka
- pôvodný disk je dvojvrstvový a dáta na ňom uložené sa nezmestia na jednovrstvové DVD - treba kúpiť dvojvrstvový DVD-R disk

Pre kopírovanie z jedného disku na druhý je dobré mať v PC 2 napaľovačky (ja to mám tak), potom nemusím robiť obraz disku a ten napaľovať na druhé DVD. Napaľujem rovno z disku na disk ako kópiu disku.
0 0
norko69 norko69

norko69 je offline (nepripojený) norko69

dakujem ti pekne za odpoved a za cenne rady....skusim to tak ako si napisal...povodne DVD je DVD-R, Verbatim, 4,7 GB...ako zistim ci je dvojvrstvove?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

norko69 Pozri príspevok
dakujem ti pekne za odpoved a za cenne rady....skusim to tak ako si napisal...povodne DVD je DVD-R, Verbatim, 4,7 GB...ako zistim ci je dvojvrstvove?
Podľa kapacity, ak má 4,7 GB, tak je jednovrstvové. Bežne užívatelia nepoužívajú 2 vrstvové. Niektoré novšie hry sú napálené na 2 vrstvové médiá, ktoré majú kapacitu 9,4 GB. Akurát minulý týždeň som synovi musel kúpiť taký dvojvrstvový disk, lebo tá hra bola cez 6 GB veľká na disku.

Tebe stačí experimentovať len s inými diskami (prípadne inými značkami), dvojvrstvové teda nemusíš riešiť.
0 0
bublo24 bublo24

bublo24 je offline (nepripojený) bublo24

ahoj, ja by som sa chcel poradit.... aky je najlepsi program na prehratie filmov s koncovkou avi....???? a hned keby som si chcel aj ten film napalit??? Mam Wistu...a ten wind.media player mi to nechce prehrať... len mi vypise USE WINDOWS MEDIA PLAYER,,, TAK NEVIEMM CO TO MA AKOZE ZNAMENAT?????

alebo mi niekto poradi, aky program si na to stiahnut,ktorý prehrava vsetky filmy...a kde sa da hned aj napalovať?????
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bublo24 Pozri príspevok
ahoj, ja by som sa chcel poradit.... aky je najlepsi program na prehratie filmov s koncovkou avi....???? a hned keby som si chcel aj ten film napalit??? Mam Wistu...a ten wind.media player mi to nechce prehrať... len mi vypise USE WINDOWS MEDIA PLAYER,,, TAK NEVIEMM CO TO MA AKOZE ZNAMENAT?????

alebo mi niekto poradi, aky program si na to stiahnut,ktorý prehrava vsetky filmy...a kde sa da hned aj napalovať?????
Programov na prehratie videosúborov (trebárs aj s koncovkou .avi) je nespočetne veľa. Ja napr. používam BSPlayer, ale existujú ešte aj napr. KMPlayer a iné.

Ak ti WMP neprehraje .avi súbor, znamená to, že nemáš aktuálne video kodeky. Stiahni si napr. tento

http://www.free-codecs.com/download/...codec_pack.htm

a nainštaluj si ho. Je najaktuálnejší a potom by ti ktorýkoľvek prehrávač mal prehrať skoro všetky formy videa.

Napaľovanie je iná vec. Na to potrebuješ napaľovací program, je ich tiež nespočetne veľa. SAmotné dáta napáli na disk ktorýkoľvek z nich. Niektoré sú platené (napr. Nero), no sú aj free softy. Ak máš napaľovačku, tak k nej si pravdepodobne dostal aj nejaký bundle soft. Ak nemáš, daj si cez google vyhľadať "free burning software" a stačí si len vybrať.
0 0
ascari ascari

ascari je offline (nepripojený) ascari

Pokiaľ dobre viem tak CD-R aj DVD-R sa zapisujú trochu inou metódou ako CD+R a DVD+R. Pri napalovaní CD+R, DVD+R sa vytvoria aj nejaké súbory ktoré sa pri mínuskách nevytvárajú. Malo by to byť kôli rozdielnym prehrávačom v minulosti. Teraz už však všetky DVD prehrávače prehrávajú aj pluská aj mínuská. Takže preto sa plné mínusko nezmestí na plusko.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ahoj ascari. Prosím ťa nemýľ tu iných. Kde si videl CD+? formát CD na rozdiel od DVD nepozná CD+, len CD- alebo CD-RW (prepisovateľné).
A nie je ani problém s napálením plného mínuska DVD na plusko (používam tvoju terminológiu, dúfam že mi ostatní prepáčia).
Ak si stiahnem DVD na HDD, nie je problém si jeho veľkosť upraviť napríklad v programe DVD Shrink zvýšením kompresie niektorých súborov o niekoľko percent, tak aby sa to zmestilo. Ale myslím že to pokryje (rozdiel vo veľkosti DVD medzi + a - formátom) ak sa povolí overburn v napaľovacom programe.
Takže kým sem napíšeš, trochu si to over.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.bemuso.com/musicbiz/cds.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc_single

ajhľa - typy CD médií.

http://en.wikipedia.org/wiki/DVD

ajhľa - typy DVD médií.
Naposledy upravil misoft : 23.11.09 at 18:56
0 0
bublo24 bublo24

bublo24 je offline (nepripojený) bublo24

chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

bublo24 Pozri príspevok
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...
Skús Gom player: http://www.softmania.sk/Gom-Player.html
Mne prehráva všetko čo mu podhodím, samozrejme po inštalovaní potrebných kodekov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bublo24 Pozri príspevok
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...
Tak skús ešte nainštalovať tento kodek:

http://www.free-codecs.com/download/...Codec_Pack.htm

alebo ako napísal jojom, vykúšaj iný prehrávač. Na nete je ich neúrekom, ktoré sú free. (ja mám dobrú skúsenosť s BSPlayerom).
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

2 bublo24
Alebo si stiahni KMPlayer, na 99% videí nebudeš potrebovať sťahovať žiadne kodeky. KMPlayer ich má v inštalácii obsiahnuté.
http://www.stahuj.centrum.cz/multime...g[up]=Beta

Klik pravým niekam na plochu prehrávača a je tam mnoho nastavení. V Language je aj Čeština (Slovenčina neviem, možno v novšej verzii).
Naposledy upravil Stevo5 : 25.11.09 at 12:31
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
bublo24 Pozri príspevok
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...
Ja to robím tak, že mám nainštalovaný "ConvertXtoDVD a tým ho prekonvertujem a zároveň dám napáliť na DVD, ktoré mi prehraje v akom koľvek prehrávači, nielen v PC.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať