Zavrieť

Porady

Napalovanie DVD-R a DVD+R

ahojte, chcel by som sa opytat ako vyriesit tento problem: napaloval som video z jednej akcie ktore bolo napalene na DVD-R na DVD+R ale nedalo sa. Da sa to jedine na DVD toho isteho typu, teda na DVD-R ? dakujem za radu. Noro
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stevo5 Pozri príspevok
Používam médiá Verbatim už dlhú dobu, pretože sú (ale ako vidím len boli) určitou zárukou kvality. Niekde som čítal že ich výroba sa presúva do "lacnejších" končín sveta. Predpoladám že (aj) toto je výsledok. Na kredite značky to nepridá.
To už dávno neplatí. Obchodna značka nie je výrobca.
napr.:
http://www.cdr.cz/a/hardware/media/d...am?typ=DVD%2BR
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže dnes som si kupil 2 imation DVD+RW,

vypalovanie zacalo opäť formatovanim (nechapem), no napalane udaje su vidno. Nieco sa zmenilo v technologiach? Asi napíšem velkemu guru Martinovi Bartoňovi z cdr.cz
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Takže dnes som si kupil 2 imation DVD+RW,

vypalovanie zacalo opäť formatovanim (nechapem), no napalane udaje su vidno. Nieco sa zmenilo v technologiach? Asi napíšem velkemu guru Martinovi Bartoňovi z cdr.cz
Ja som dnes napaľoval na CD-RW a tiež napaľovanie začalo formátovaním. Asi tieto typy médií (RW)je potrebné pred zapisovaním formátovať, ak sú nové alebo pri predchádzajúcom napaľovaní boli uzatvorené.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som dnes napaľoval na CD-RW a tiež napaľovanie začalo formátovaním. Asi tieto typy médií (RW)je potrebné pred zapisovaním formátovať, ak sú nové alebo pri predchádzajúcom napaľovaní boli uzatvorené.
Media RW asi niektoré napaľovacie programy pred zápisom dát takto pripravujú - pristupujú k nim ako k surovému produktu, naformátujú a potom začne ukladanie dát. Je to dosť zvláštne, pretože pokiaľ RW médium je prázdne, tak by sa malo napaľovať rovno, pokiaľ by bolo zaplnené, malo by ponúknuť možnosť výmazu, alebo formátovania.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft Pozri príspevok
Je to dosť zvláštne, pretože pokiaľ RW médium je prázdne, tak by sa malo napaľovať rovno, pokiaľ by bolo zaplnené, malo by ponúknuť možnosť výmazu, alebo formátovania.
Ved prave. Ja mam knihu od Martina Bartoňa, o napalovaní (http://www.sirion.sk/kniha/vypalovan...ton-38995.html ). Formatovanie CD-RW, alebo DVD-RW/DVD+RW je vylučne zaležitosť paketoveho zapisu. Napr. v programe INCD od Ahead. Vtedy funguje take medium ako disketa. Iba presuvate subory cez prieskumnika.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

norko69 Pozri príspevok
ahojte, chcel by som sa opytat ako vyriesit tento problem: napaloval som video z jednej akcie ktore bolo napalene na DVD-R na DVD+R ale nedalo sa. Da sa to jedine na DVD toho isteho typu, teda na DVD-R ? dakujem za radu. Noro
Tak to nie je žiadná novota a myslím si,že ani podstatný problém

ja ani iné dvd ako DVD-R ani nekupujem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže aj na mňa sa dnes "usmialo šťastie" . Pri napaľovaní počujem ako sa napaľovačka (SONY DVD RW-Q28A) odrazu rozbehne ako divá a za chvíľu mi v Nere vyhodí "chyba kalibrácie napájania". Skúsim druhý program (Ashampoo Burning Studio 2010) , vyhodí pri napaľovaní, skúsim tretí (CDBurnerXP), vyhodí opäť chybu pri napaľovaní.

Mám tušáka - napaľovačka odchádza. Zaujímavé je, že ak zapnem PC a začnem napaľovať, tak sa mi podarí napáliť 2-3 DVD a potom už koniec - len samé chyby. Nepomáha ani zmena rýchlosti napaľovania, ani zmena média.

(WinXP Home, zdroj 500W, RAM 2GB, CPU 3GHz)

Aký je názor poraďákov?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak je po záruke , otvor a trošku vyčisti optiku.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft Pozri príspevok
Takže aj na mňa sa dnes "usmialo šťastie" . Pri napaľovaní počujem ako sa napaľovačka (SONY DVD RW-Q28A) odrazu rozbehne ako divá a za chvíľu mi v Nere vyhodí "chyba kalibrácie napájania". Skúsim druhý program (Ashampoo Burning Studio 2010) , vyhodí pri napaľovaní, skúsim tretí (CDBurnerXP), vyhodí opäť chybu pri napaľovaní.

Mám tušáka - napaľovačka odchádza. Zaujímavé je, že ak zapnem PC a začnem napaľovať, tak sa mi podarí napáliť 2-3 DVD a potom už koniec - len samé chyby. Nepomáha ani zmena rýchlosti napaľovania, ani zmena média.

(WinXP Home, zdroj 500W, RAM 2GB, CPU 3GHz)

Aký je názor poraďákov?
To bude nejaky problem v rovine elektroniky, nie nečistoty mechaniky.
Ešte by som ju ostestoval, či je schopna urobiť upgrade firmware, a ak máš aj najnovšie fw, tak to použiť ako opätovný reflash.
http://www.diit.cz/databaze-rekorder...y/dru800a.html
To je bývala stranka www.cdr.cz
Potom napíš, ako si dopadol.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skúsim, napíšem .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Výsledok:
Nájdený "nový" firmware", aktualizovaný firmware DVD napaľovačky, problém zostáva. Prechádzam na plán B (Vlado40-autor ). Ak plán B bude neúspešný, tak plán K- kúpa novej.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Raz som mal problém s DVD mechanikou.Nepamätám si čo presne stvárala , ale teraz som si na to spomenul a bolo to v Windows XP.Problém bol v IDE radiči.Takže ešte taký malý pokus by som urobil.

1.Správca zariadení a odinštalovať túto DVD mechaniku,reštart a skúška napáliť.


Ak to nepôjde :

2.Sú tam IDE radiče ATA/ATAPI.Napaľovačka je napojená na jedným z nich.Odinštaloval by som tieto radiče , alebo aspoň ten na ktorom je DVD mechanika reštart , skúška.Ak to nepomôže zmenil by som , nazýva sa to mód . Vo windows XP sú na výber dva.Najlepšie je myslím to DMA , ak to nepôjde tak by som skúsil mód PIO.Prípadne aj na druhom PC , či náhodou to nerobí nejaký ovládač .dll.

Možno trepem , ale ja by som to urobil.
Naposledy upravil Vlado40 : 23.02.10 at 14:13
IDE.jpg  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Plán B taktiež nevyšiel, použijem plán C (opäť tvoj Vlado40 ), no ani keď ten bude neúspešný, tak fakt zostáva plán K . No túto starú si potom nechám len na čítanie - zatiaľ to zvláda. Možno to bude aj vekom - najlepšie už má za sebou.
Otázka pre Poraďákov IT založených: ktorá DVD napaľovacia mechanika je naj..., najlepšia (výkonovo!)? Hoďte sem typy!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft Pozri príspevok
Plán B taktiež nevyšiel, použijem plán C (opäť tvoj Vlado40 ), no ani keď ten bude neúspešný, tak fakt zostáva plán K . No túto starú si potom nechám len na čítanie - zatiaľ to zvláda. Možno to bude aj vekom - najlepšie už má za sebou.
Otázka pre Poraďákov IT založených: ktorá DVD napaľovacia mechanika je naj..., najlepšia (výkonovo!)? Hoďte sem typy!
s MediaTek čipsetom. Tušim samsungy a LiteOn-y ho majú. Popozeraj testy a pod.
Toto je už 2 roky starý článok, ale niečo to napovie.
http://cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2008031107
Vieš, problemom je, že napalovačky DVD už nie sú stredom záujmu.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aká to má byť PATA alebo SATA.Ja teraz zvyknem brať ASUS kvôli záruke 36 mesiacov.A dodám , že majú dobrú mechaniku.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=dc7s6zv1SZNdsjkJ
Naposledy upravil Vlado40 : 23.02.10 at 14:32
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Asus je fajn.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Asus a LG. Boli testy ( nepamätám si kde ) a tieto dve vyšli v napálení chybných sektorov a čítanie poškodených médií najlepšie.
Ja požívam najviac LG.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak je to potvrdené - mechanika skolabovala. Aj po nainštalovaní do iného PC vypálila max. 3 DVD a potom už koniec. Asi po napaľovaní stúpla teplota v nej natoľko, že elektronika odmieta spolupracovať (silnejší laser - viacej tepla). Zostane už len na čítanie (aspoň niečo ). Nepomáhal ani plán C. Takže pristúpim k plánu K. Vďaka všetkým za vaše typy a rady, poobzerám sa, preštudujem recenzie a porovnám (je to PATA).
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak hlavne, aby si mal šťastnú ruku. Alza.sk to istí, dokonca na prvých 5.poradiach možno vidieť najkupovanejšie modely.
http://www.alza.sk/cd-a-dvd/dvd-vypa...i/18850236.htm
Ten asus!
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pozrel som si ten odkaz.Zaujímavé , že ASUS ponúka záruku 36 mesiacov a obchodníci , zrejme podľa zákona 24 mesiacov.To isté je aj pri notebookoch DELL.Na niektoré typy je záruka 36 mesiacov , ale obchod klasika 24 mesiacov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať