Zavrieť

Porady

Napalovanie DVD-R a DVD+R

ahojte, chcel by som sa opytat ako vyriesit tento problem: napaloval som video z jednej akcie ktore bolo napalene na DVD-R na DVD+R ale nedalo sa. Da sa to jedine na DVD toho isteho typu, teda na DVD-R ? dakujem za radu. Noro
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
s asus a lg mám dobré skúsenosti.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vlado40 Pozri príspevok
Pozrel som si ten odkaz.Zaujímavé , že ASUS ponúka záruku 36 mesiacov a obchodníci , zrejme podľa zákona 24 mesiacov.To isté je aj pri notebookoch DELL.Na niektoré typy je záruka 36 mesiacov , ale obchod klasika 24 mesiacov.
To bude asi tym, že plati lagislatíva danej krajiny, nie výrobcu. Napr. v amerike je zaruka na elektroniku daleko kratsia ako u nas. Napr. taka zrkadlovka.
Ak chce výrobca komunikovať a garantovať dlhsiu zaruku, napr. ako automobilka KIA, tak to musi verejne deklarovať. No myslim si, že slovensko je velmi maly trh, aby sa Asus do toho vmontoval a požadoval pre jeho mechaniky zaruku až 36 mesiacov. Napokon, ona asi bude 24+12. Tych poslednych 12 mesiacov to treba reklamovať na vlastne naklady cez firmu Asus. No myslim si, že pri dnešnych cenach mechanik vyjde poštovne viac ako cena novej mechaniky.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

duves Pozri príspevok
To bude asi tym, že plati lagislatíva danej krajiny, nie výrobcu. Napr. v amerike je zaruka na elektroniku daleko kratsia ako u nas. Napr. taka zrkadlovka.
Ak chce výrobca komunikovať a garantovať dlhsiu zaruku, napr. ako automobilka KIA, tak to musi verejne deklarovať. No myslim si, že slovensko je velmi maly trh, aby sa Asus do toho vmontoval a požadoval pre jeho mechaniky zaruku až 36 mesiacov. Napokon, ona asi bude 24+12. Tych poslednych 12 mesiacov to treba reklamovať na vlastne naklady cez firmu Asus. No myslim si, že pri dnešnych cenach mechanik vyjde poštovne viac ako cena novej mechaniky.

Myslel som to ináč.Ak veľkoobchod predáva tieto komponenty so zárukou 36 mesiacov , prečo to nerobí aj maloobchod.Zákazník reklamuje v maloobchode -maloobchod vo veľkoobchode-veľkoobchod u výrobcu.Všetka ťarcha , tak je stále na výrobcovi.Toto nie je len o legislatíve , ale aj o prístupu k zákaznikovi.
Naposledy upravil Vlado40 : 25.02.10 at 17:32
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Malopredajca na tom vlastne získa a spotrebitel nemôže namietať, lebo dodržuje zakonnu lehotu.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Tiez ked predavam HW koncovemu zakaznikovi tak mozem dat 2 roky podla zakona alebo to co dava moj dodavatel. Kedze mi ide o dobre meno tak kopirujem zarucnu dobu dodavatela. Vcera som dodaval Corsair pamatove moduly - dozivotna zaruka.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

salvosko Pozri príspevok
Tiez ked predavam HW koncovemu zakaznikovi tak mozem dat 2 roky podla zakona alebo to co dava moj dodavatel. Kedze mi ide o dobre meno tak kopirujem zarucnu dobu dodavatela. Vcera som dodaval Corsair pamatove moduly - dozivotna zaruka.
Ja len na upresnenie, prepac, ale co znamen dozivotna zaruka - ako ze do konca zivota, koho, mojho zivota alebo tych modulov. Co ked zomriem za 2 tyzdne, to moja manzelka nepa pravo na reklamaciu?
A ked tie moduly odidu, t.j. pokazia sa po napr. 2 mesiacoch, tak sa povie ze skoncila ich zivotnost alebo ako.
Fakt tieto reklamne slogany nechapem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Presne tú otázku som mu chcel dať.
V istom čísle Velo to je krasne vysvetlene.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

kergulaan Pozri príspevok
Ja len na upresnenie, prepac, ale co znamen dozivotna zaruka - ako ze do konca zivota, koho, mojho zivota alebo tych modulov. Co ked zomriem za 2 tyzdne, to moja manzelka nepa pravo na reklamaciu?
A ked tie moduly odidu, t.j. pokazia sa po napr. 2 mesiacoch, tak sa povie ze skoncila ich zivotnost alebo ako.
Fakt tieto reklamne slogany nechapem.
To znamena ze kedykolvek sa ti to pokazi tak ti to vymenia za nove, alebo adekvatnu nahradu alebo vratia peniaze. Nie je to obmedzene casovo. Ak zomries tak uz ti to bude jedno.
V reale je to tak ze uz ti to aj tak bude jedno lebo to bude nepouzitelny HW, mam takto fasacku 3Com sietovu kartu s dozivotnou zarukou ale kedze uz na nu nie su a ani nebudu ovladace na Windows 7 tak ju akurat mam v supliku.
Ta karta ma asi 10 rokov.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
salvosko Pozri príspevok
To znamena ze kedykolvek sa ti to pokazi tak ti to vymenia za nove, alebo adekvatnu nahradu alebo vratia peniaze. Nie je to obmedzene casovo. Ak zomries tak uz ti to bude jedno.
V reale je to tak ze uz ti to aj tak bude jedno lebo to bude nepouzitelny HW, mam takto fasacku 3Com sietovu kartu s dozivotnou zarukou ale kedze uz na nu nie su a ani nebudu ovladace na Windows 7 tak ju akurat mam v supliku.
Ta karta ma asi 10 rokov.
Platí legislatíva danej krajiny a pótom termínovaná záruka nad ten rámec - napr. 3 roky, 5 rokov, ak existuje tovar, ktory taku záruku vyžaduje, napr. HDD.
Napr. ak je doživotná záruka na bicykel, tak je na rám, nie je na veci, ktore sa opotrebujú - plášť, brzdové gumy, sedlo...reťaz, ozubene prevody a pod.
Ak prdne rám po 24 mesiacoch, tak smola. Povedia "rám dožil" , tak to je tá doživotná záruka. Ak si to niekto vysvetluje inak, jeho vec.
0 0
Majo3 Majo3

Majo3 je offline (nepripojený) Majo3

Ja mam nasledovny problem: Chcem napalit klasicke DVD subory (IFO, VOB a BUP) cez Nera cez Nero expres ako DVD-Video files. Ked dam burn vyhlasi: Video files rellocation failed. O co ide? Je tam nejaky subor zly????
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Majo3 Pozri príspevok
Ja mam nasledovny problem: Chcem napalit klasicke DVD subory (IFO, VOB a BUP) cez Nera cez Nero expres ako DVD-Video files. Ked dam burn vyhlasi: Video files rellocation failed. O co ide? Je tam nejaky subor zly????

Napáliť iba nejaké súbory na DVD sa napaľuje cez dátove DVD .
DVD film sa tak nenapaľuje.V programe NERO môžeš DVD z disku napáliť cez Nero Recode.
0 0
Majo3 Majo3

Majo3 je offline (nepripojený) Majo3

Pozor, ked si pozres original DVD-cko, su tam iba subory typu IFO, VOB a BUP. Cize tieto ked napalujem ako DVD-Video files nebal by NERO nic protestovat. Inak uz som napalil nejedno taketo DVD. Tak neviem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ chce napáliť "video súbory" *.IFO, *.BUP, *.VOB, musí vybrať voľbu v hlavnom menu Foto a Video a v tomto potom vybrať Zápis DVD-video Súborov. Následne sa rozbalí prázdny "list", kde sú už prednastavené podadresáre AUDIO_TS a VIDEO_TS (ten má ikonku zložky červenú). Kliknúť na ikonku zložky a otvoriť (opäť prázdny zoznam) a vedľa je Pridať. Kliknúť naň, násť adresár, kde sú tie video-súbory uložené, kliknúť na prvý, podržať Shift, kliknúť na posledný (teda vyberie všetky), kliknúť Pridať (pridá tie súbory pre napaľovanie do podadresára VIDEO_TS v Nere, Dokončiť (zavrie sa zoznam zdroja) a potom už len dole Pokračovať, otvorí sa nová ponuka, kde si môže nastaviť menovku disku, rýchlosť napaľovania - teda parametre a potom už len Zápis a už to frčí .
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Majo3 Pozri príspevok
Pozor, ked si pozres original DVD-cko, su tam iba subory typu IFO, VOB a BUP. Cize tieto ked napalujem ako DVD-Video files nebal by NERO nic protestovat. Inak uz som napalil nejedno taketo DVD. Tak neviem.

Ja tak DVD nenapaľujem.V Nero Recode , ak je problém v niektorom z týchto súborov, tak vyhodí chybu pri načítaní týchto súborov z disku.Tak viem ,že po napálení týchto súborov,DVD nemusí byť funkčné.

Daj si tieto súbory , ak ich máš na disku skontrolovať v programe Shrink.
Naposledy upravil Vlado40 : 26.02.10 at 20:21
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

misoft Pozri príspevok
Pokiaľ chce napáliť "video súbory" *.IFO, *.BUP, *.VOB, musí vybrať voľbu v hlavnom menu Foto a Video a v tomto potom vybrať Zápis DVD-video Súborov. Následne sa rozbalí prázdny "list", kde sú už prednastavené podadresáre AUDIO_TS a VIDEO_TS (ten má ikonku zložky červenú). Kliknúť na ikonku zložky a otvoriť (opäť prázdny zoznam) a vedľa je Pridať. Kliknúť naň, násť adresár, kde sú tie video-súbory uložené, kliknúť na prvý, podržať Shift, kliknúť na posledný (teda vyberie všetky), kliknúť Pridať (pridá tie súbory pre napaľovanie do podadresára VIDEO_TS v Nere, Dokončiť (zavrie sa zoznam zdroja) a potom už len dole Pokračovať, otvorí sa nová ponuka, kde si môže nastaviť menovku disku, rýchlosť napaľovania - teda parametre a potom už len Zápis a už to frčí .
Tak som to ešte nerobil.Dobre vedieť.
0 0
Majo3 Majo3

Majo3 je offline (nepripojený) Majo3

Presne to tak robim ako napisal misoft. Ono tu chybu vyhodi az v okamihu ako stlacim burn=napalit. Inak uz som to obisiel. Nedal som napalit jeden subor, na ktory Nero odkazal chybu. A zatial to slape aj v DVD playeri.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Majo3 Pozri príspevok
Ja mam nasledovny problem: Chcem napalit klasicke DVD subory (IFO, VOB a BUP) cez Nera cez Nero expres ako DVD-Video files. Ked dam burn vyhlasi: Video files rellocation failed. O co ide? Je tam nejaky subor zly????
Zdroj z čoho? stiahnuty z netu?
Podla mna je struktura toho DVD videa nespravna, niečo tam chyba.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

duves Pozri príspevok
Zdroj z čoho? stiahnuty z netu?
Podla mna je struktura toho DVD videa nespravna, niečo tam chyba.
Kvôli tomu si súbory DVD , ktoré mám na disku otvorím v programe Shrink a zapnem analýzu.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Bezne DVD vypalim aj ked to da tu chybu a zatial mi vsetky prehralo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Majo3
Video files rellocation failed
Mám skôr podozrenie, že Nero pri napaľovaní nepresunie tieto súbory do buffera a preto napaľovanie zlyháva.
Aj samotné hlásenie tomu nasvedčuje Video files rellocation failed - Premiestňovanie video súborov zlyhalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať