Zavrieť

Porady

Kurz NBS a sviatok

Ak deň vystavenia faktúry mimo repupliky bol deň, kedy je u nás štátny sviatok, aký kurz na prepočet faktúry sa používa? Deň pred sviatkom, alebo deň po sviatku? Napr. Deň vystavenia faktúry a zároveň vyskladnenia tovaru je 1. 9. 05.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Naďa
    Ak deň vystavenia faktúry mimo repupliky bol deň, kedy je u nás štátny sviatok, aký kurz na prepočet faktúry sa používa? Deň pred sviatkom, alebo deň po sviatku? Napr. Deň vystavenia faktúry a zároveň vyskladnenia tovaru je 1. 9. 05.
    Ak je kurz vyhlásený v piatok, tak vždy platí aj v sobotu aj v nedeľu, teda na nasledujúce dni kým nie je vyhlásený nový kurz.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Dá sa spätne zistiť, či bol kurz vyhlásený? Použila som kurz nasledujúceho dňa.

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    Naďa
    Dá sa spätne zistiť, či bol kurz vyhlásený? Použila som kurz nasledujúceho dňa.
    Na adrese http://www.nbs.sk/KL/INDEX.HTM#ARCHIV nájdeš archív kurzových lístkov. 1.9.2005 platil kurz zo dňa 31.8.2005. Neviem, akú menu potrebuješ, ak je to CZK, tak kurz bol 1,313, EUR bol 38,773. Ostatné meny nájdeš na tej adrese...

    Feri.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Naďa
    Dá sa spätne zistiť, či bol kurz vyhlásený? Použila som kurz nasledujúceho dňa.
    Platí také pravidlo, že NBS vyhlasuje kurz vždy na pracovné dni, preto som uviedla príklad piatok až nedeľa. To znamená, že ak bol 1.9. sviatok, posledný kurz bol vyhlásený predchádzajúci pracovný deň, t.j. 31.8. a tento kurz bol platný aj pre 1.9. - teda treba použiť kurz z 31.8.
    Na prepočet Fa vystavenej v cudzej mene na SK sa použije kurz NBS platný v deň doručenia originálu faktúry. Pre účely DPH sa použije kurz v deň dodania tovaru a služby, t.j. na danú faktúru môžeš mať dva rôzne kurzy.

    beátka01

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Dňom dodania pri faktúrach z EU je deň vystavenia faktury al. 15. deň nasledujúceho mesiaca po dodaní, ak faktúra vystavená nebola.
    Beátka01
    Na prepočet Fa vystavenej v cudzej mene na SK sa použije kurz NBS platný v deň doručenia originálu faktúry. Pre účely DPH sa použije kurz v deň dodania tovaru a služby, t.j. na danú faktúru môžeš mať dva rôzne kurzy.

    beátka01

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Pre misurka a Beátka01: prosííííím prečítajte si otázku od zadávateľa témy. Riešime kurz 1.9.05

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    v takýchto prípadoch použiješ vždy posledný známy kurz, pre deň 1.9.05 bude teda platiť kurz z 31.8.05
    liba2
    Pre misurka a Beátka01: prosííííím prečítajte si otázku od zadávateľa témy. Riešime kurz 1.9.05

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    misurka
    v takýchto prípadoch použiješ vždy posledný známy kurz, pre deň 1.9.05 bude teda platiť kurz z 31.8.05
    áno misurka, my sme to tu už vyriešili....prečítaj si aj moje príspevky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.