Zavrieť

Porady

Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Záleží od toho, či budeš chcieť po nej, aby ti robila aj sklad, alebo nie, koľko budeš mať dokladov, nejaká tá výplatka, odvody...
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

no mala by robit asi vsetko, tak priblizne kolko by mohla pytat , bude to malinky obchodik
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Minimalne 6000 pocitaj. Ak bude chciet menej, zapochybuj, ci v tom bude vsetko.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

ala13
Minimalne 6000 pocitaj. Ak bude chciet menej, zapochybuj, ci v tom bude vsetko.

myslíš mesačne alebo ročne za malilinký obchodík.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
peto222
Mam zaujem si otvorit mensi obchod s jednym zamestnancom, kolko by ma stala aspon orientacne uctovnicka??
bude to JU, účtovníčka bude externá a bude robiť aj mzdu - tá musí byť mesačne. JU sa dá robiť aj za dlhší časový interval, ale sklad, ERP, objednávky, evidencia dokladov bude na Tebe, potom to JU sa dá urobiť za ročný poplatok - cca
20000 Sk. Maličký obchodík - to je ťažko predstaviteľné, ak má uživiť aj zamestnanca aj Teba, tak to úplne maličký obchodík nebude.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
emily

myslíš mesačne alebo ročne za malilinký obchodík.
Myslim mesacne. Za mzdu zamestnanca, sklad, spracovanie uplne vsetkych dokladov. Minuly rok som robila bageteriu (mikroobchod) za tolko a uz by som to nerobila
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ala13
Myslim mesacne. Za mzdu zamestnanca, sklad, spracovanie uplne vsetkych dokladov. Minuly rok som robila bageteriu (mikroobchod) za tolko a uz by som to nerobila
súhlasím - za vsetko je málo aj 6000 mesačne. Ved je tam milion prkotín.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
peto222
no mala by robit asi vsetko, tak priblizne kolko by mohla pytat , bude to malinky obchodik
...malinký obchodík môže mať nespočetné množstvo drobného sortimentu /hoci denná tržba z Tvojho pohľadu podpriemerná/... už len skladová evidencia nie je zanedbateľná a práca účtovníčky sa odvíja aj od Tvojích nákupov /vo veľkosklade, či množstva drobných nákupov od množstva dodávateľov/... a každého ďalšieho Tvojho kroku ... premietnutého do nákladov...
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

naco skladova evidencia???Vsetko bude na predajni, ziadny sklad
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
peto222
naco skladova evidencia???Vsetko bude na predajni, ziadny sklad
...možno máš pocit, že Ty nepotrebuješ ani inventúru robiť, ale do účtovníctva nevyhnutne musíš premietnuť nákup a predaj tovaru... O tom je skladová evidencia... Nehovoriac o zodpovednosti Tvojho pracovníka za zverené hodnoty....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

peto222
naco skladova evidencia???Vsetko bude na predajni, ziadny sklad
Skladová evidencia sa týka všetkého tovaru ktorý nakupuješ a ponúkaš na ďalší predaj bez ohľadu na to, či je umiestnený v predajni, v sklade, alebo niekde inde.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Suhlasim. Uctovala som uz i mikrozeleziarstvo a bolo tam 4000(!) skladovych poloziek. Neviem, aky sortiment chces ponukat, ale ku kazdemu druhu predavaneho tovaru musis viest samostatnu skladovu kartu, ak ti to ERP nerobi automaticky. A ak aj robi, aj tak to nebude sediet a hladat v tom rozdiely a vysporiadat ich je babracka.
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

Niekde v porade som našla, že sklad. evidenciu netreba robiť, pokiaľ máš všetko v predajni. Tak neviem. Ja mám tiež malinký obchodík. a neviem si predstaviť, že by som mala robiť sklad. karty na všetok tovar. Mám tovar, z ktorého mám len po jednom kuse, a ponuka sa stále mení, je to obchod s darček. tovarom. Na konci roku sa spraví inventúra a je to.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
linko
Niekde v porade som našla, že sklad. evidenciu netreba robiť, pokiaľ máš všetko v predajni. Tak neviem. Ja mám tiež malinký obchodík. a neviem si predstaviť, že by som mala robiť sklad. karty na všetok tovar. Mám tovar, z ktorého mám len po jednom kuse, a ponuka sa stále mení, je to obchod s darček. tovarom. Na konci roku sa spraví inventúra a je to.
ale máš ERP a sú tam kódy, nie? skladová evidencia musí byť.
dodám - súhlasím s Andrej_rv o spôsobe - kniha zásob. Zásoby sa chápu aj ako zásoby na predajni.
Naposledy upravil KEJKA : 06.09.05 at 18:41
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ala13
..... ku kazdemu druhu predavaneho tovaru musis viest samostatnu skladovu kartu, ak ti to ERP nerobi automaticky....
Toto tvrdenie nie je podľa mňa celkom podložené. V JÚ v zmysle Postupov účtovania...§ 16 ods. 4 sa zásoby účtujú v knihe zásob podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky.. v jednotkách množstva a peňažných jednotkách. Povinnosť viesť analytickú evidenciu na úrovni skladových kariet vyplýva len pre jednotky účtujúce v systéme PÚ (§ 45 Postupov účtovania v PÚ).
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
andrej_rv
Toto tvrdenie nie je podľa mňa celkom podložené. V JÚ v zmysle Postupov účtovania...§ 16 ods. 4 sa zásoby účtujú v knihe zásob podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky.. v jednotkách množstva a peňažných jednotkách. Povinnosť viesť analytickú evidenciu na úrovni skladových kariet vyplýva len pre jednotky účtujúce v systéme PÚ (§ 45 Postupov účtovania v PÚ).
Suhlasim, ale zda sa mi komplikovanejsie viest evidenciu podla skupin. Podla coho si urci skupiny? Jasne, podla potrieb ... no bude mat v tom jemne povedane chaos, nechcem si to ani predstavit. Ak s touto evidenciou budu pracovat minimalne 2 ludia (majitel, predavac, uctovnik) nemyslim, ze sa dokazu zjednotit. A uz vobec to nebude v sulade s datami poskytovanymi ERPckou. Neviem si predstavit ziadne zjednodusenie vyplyvajuce z tohto zvyhodnenia, ale rada si ich necham vysvetlit.
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

vediem podľa skupín, ale u takéhoto darč. tovaru sa mi zdá nereálne robiť skladové karty, Kontrolu sme zatiaľ nemali, ale myslím, že by to nemal byť problém
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
linko
vediem podľa skupín, ale u takéhoto darč. tovaru sa mi zdá nereálne robiť skladové karty, Kontrolu sme zatiaľ nemali, ale myslím, že by to nemal byť problém
v prípade kontroly musí vediež preukázať, že nakúpený tovar bol predaný, teda bol dosiahnutý príjem, Pripúšťa sa aj iná spotreba - zdôvodniteľná. Len aby si ich majiteľ firmyx nenosil domov na osobnú spotrebu....
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

Keďže som aj majiteľom, tak niečo som si domov aj priniesla ))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať