Zavrieť

Porady

zaradenie zamestnanca do PT

Môj dotaz ta týka obdobia pred 01.11.2009.
Na výkon práce učiteľky v materskej škole organizačný poriadok školy požadoval úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom - strednú pedagogická škola.
Ak učiteľka MŠ štúdiom popri zamestnaní získa vysokoškolské vzdelanie II. stupňa mala automatický nárok na zaradenie do 10. PT, aj napriek tomu, že sa tento stupeň vzdelania sa výkon práce učiteľky v MŠ nevyžadoval ?
Usporiadat
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

riaditel Pozri príspevok
Môj dotaz ta týka obdobia pred 01.11.2009.
Na výkon práce učiteľky v materskej škole organizačný poriadok školy požadoval úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom - strednú pedagogická škola.
Ak učiteľka MŠ štúdiom popri zamestnaní získa vysokoškolské vzdelanie II. stupňa mala automatický nárok na zaradenie do 10. PT, aj napriek tomu, že sa tento stupeň vzdelania sa výkon práce učiteľky v MŠ nevyžadoval ?
Nemala, aspoň tak to zdôvodňovali zriadovatelia, zákon to jednoznačne neprikazoval a nenašiel sa oponent, ktorý by im to vyvrátil.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
riaditel Pozri príspevok
Môj dotaz ta týka obdobia pred 01.11.2009.
Na výkon práce učiteľky v materskej škole organizačný poriadok školy požadoval úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom - strednú pedagogická škola.
Ak učiteľka MŠ štúdiom popri zamestnaní získa vysokoškolské vzdelanie II. stupňa mala automatický nárok na zaradenie do 10. PT, aj napriek tomu, že sa tento stupeň vzdelania sa výkon práce učiteľky v MŠ nevyžadoval ?
Záleží od riaditeľa či prihliadol na ukončené vzdelanie alebo nie.
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

Mne prišla z ministerstva odpoveď, že ide o zvyšovanie kvalifikácie. Aj teraz na školení k zákonu 317/2009 som sa na to pýtala p. Belešovej a znova mi to potvrdila, že starostovia si môžu hovoriť, čo chcú, ide o zvyšovanie kvalifikácie a patrí za to zvýšenie platu. Veď sa stále hovorí, že učiteľ má neustále zvyšovať svoje vedomosti. Neustále sa hovorí o tom, že aj učiteľka MŠ by mala mať vysokoškolské vzdelanie.
0 0
riaditel riaditel

riaditel je offline (nepripojený) riaditel

to je v poriadku, ale zaraďovanie má predsa určitú právnu silu a či sa to páči, alebo nepáči starostom to nie je podstatné ..... myslím si, že podstatné je náplň práce. tery je to jednoduchšie a zrejme to bude aj lepšie ....
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Fany1000 Pozri príspevok
Mne prišla z ministerstva odpoveď, že ide o zvyšovanie kvalifikácie. Aj teraz na školení k zákonu 317/2009 som sa na to pýtala p. Belešovej a znova mi to potvrdila, že starostovia si môžu hovoriť, čo chcú, ide o zvyšovanie kvalifikácie a patrí za to zvýšenie platu. Veď sa stále hovorí, že učiteľ má neustále zvyšovať svoje vedomosti. Neustále sa hovorí o tom, že aj učiteľka MŠ by mala mať vysokoškolské vzdelanie.
Od 1.11.2009 je jasne napísané, aké vzdelanie má mať učiteľka MŠ a v ktorej triede má byť s príslušným vzdelaním zaradená. Zadávateľka otázky mala ale dotaz, ktorý sa týkal obdobia pred 1.11.2009. MŠ SR ked aj odpovedalo, predsa nemohlo dať odpoved inú než dalo, ved by poprelo, to čo hlásajú, že im ide vzdelávanie zamestnancov. Zriadovatelia oponovali, že nemajú dostatok peňazí a stačí im aj učiteľka so SŠ vzdelaním a ked aj mali s VŠ vzdelaním, tak ju zaradili ako SŠ vzdelaním a ani ministerstvo nemalo argument, ktorý by právne obstál, že to nemôžu urobiť.
0 0
anfro11 anfro11

anfro11 je offline (nepripojený) anfro11

Mňa by zaujímalo ako je to so zaradením učiteliek v MŠ po 1.11.2009. Jasné je že aké vzdelanie má mať učiteľka MŠ a v ktorej triede má byť s príslušným vzdelaním zaradená. Pred 1.11.2009 však platilo,citujem z príspevku od polka: 09. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom alebo vyššie odborné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.
Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa:
01 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozvíjanie vedomostí, zručností a návykov a na všestranný rozvoj osobnosti detí predškolského veku s využitím špecifických diagnostických, výchovných a vzdelávacích metód, spojená s poradenskou a metodickou činnosťou, ktorú vykonáva učiteľ materskej školy do splnenia podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom. Je možné podľa nového zákona učiteľkám MŠ ponechať 9. PT keď naďalej budú vykonávať tieto činnosti ?
0 0
riaditel riaditel

riaditel je offline (nepripojený) riaditel

po 01.11.2009 je zaraďovanie veľmi jednoduché a hlavne jednoznačné a záleží od karierového stupňa a platovej triedy. Konečne niekto na to prišiel, že zaraďovanie doteraz bolo maximálne podmienené subjektom "zaraďovateľa" a mnohokrát bolo príčinou nezhôd a nezrovnalosti.
0 0
riaditel riaditel

riaditel je offline (nepripojený) riaditel

Je možné podľa nového zákona učiteľkám MŠ ponechať 9. PT keď naďalej budú vykonávať tieto činnosti ?
.... záleží najmä od získaného vzdelania .....

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

riaditel Pozri príspevok
Je možné podľa nového zákona učiteľkám MŠ ponechať 9. PT keď naďalej budú vykonávať tieto činnosti ?
.... záleží najmä od získaného vzdelania .....

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

Od 1.11.2009 sa pedagogickí zamestnanci do platových tried nezaraďujú podľa najnáročnejšej činnosti, ale podľa zaradenia do príslušného kariérového stupňa, v závislosti do splnenia kvalifikačných a osobitných kvalifikačných predpokladov. Tzn., že ak učiteľky MŠ spĺňajú kvalifikačné predpoklady ustanovené vyhláškou MŠ SR, môžu naďalej zostať v 9. PT.
1 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
anfro11 Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo ako je to so zaradením učiteliek v MŠ po 1.11.2009. Jasné je že aké vzdelanie má mať učiteľka MŠ a v ktorej triede má byť s príslušným vzdelaním zaradená. Pred 1.11.2009 však platilo,citujem z príspevku od polka: 09. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom alebo vyššie odborné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.
Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa:
01 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozvíjanie vedomostí, zručností a návykov a na všestranný rozvoj osobnosti detí predškolského veku s využitím špecifických diagnostických, výchovných a vzdelávacích metód, spojená s poradenskou a metodickou činnosťou, ktorú vykonáva učiteľ materskej školy do splnenia podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom. Je možné podľa nového zákona učiteľkám MŠ ponechať 9. PT keď naďalej budú vykonávať tieto činnosti ?
Len na margo záležitosti, povedala si správne platilo pred 1.11.2009,tvoja vyššie uvedená citácia je z katalógu pracovných činností, ktorý bol zákon 317/2009 novelizovaný a určité state boli zrušené, táto je jedna z nich, takže ak učiteľka MŠ má VŠ vzdelanie I. stupňa, spĺňa kvalifikačné požiadavky podľa 437/2009 započítaná prax je viac ako 1 rok tak ju zaradiš ako samostatnú učiteľku a samozrejme jej zostáva 9 PT. Ak tieto podmienky nespĺňa, bohužial 9 PT jej neprináleží.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Ak má učiteľka Materskej školy s praxou viac ako 1 rok VS 1.stupňa (Bc.) v odbore andragogika t.j. nie v odbore preš. výchovy je správne zaradenie do karierneho stupňa nekvalifikovaný PT 8?
Má strednú školu pedagogickú t.j. je kvalifikovaná je teda to slovo nekvalifikovaný je len v spojení so stupňom vzdelanie VŠ 1.stupňa?

Je takéto zaradenie správne?

Ďakujem

Pekný deň
0 0
anfro11 anfro11

anfro11 je offline (nepripojený) anfro11

Sabadka Pozri príspevok
Len na margo záležitosti, povedala si správne platilo pred 1.11.2009,tvoja vyššie uvedená citácia je z katalógu pracovných činností, ktorý bol zákon 317/2009 novelizovaný a určité state boli zrušené, táto je jedna z nich, takže ak učiteľka MŠ má VŠ vzdelanie I. stupňa, spĺňa kvalifikačné požiadavky podľa 437/2009 započítaná prax je viac ako 1 rok tak ju zaradiš ako samostatnú učiteľku a samozrejme jej zostáva 9 PT. Ak tieto podmienky nespĺňa, bohužial 9 PT jej neprináleží.
Tu ale podstata je v tom, ze ak učiteľka v MŠ (upozorňujem že nie všetky tie činnosti samozrejme vykonávali) tieto diagnostické a ďalšie činnosti vykonávala a teraz "vypadli" zo zákona, predpokladám že ich ani robiť ďalej nebude a bude len učiť. Opakujem, nebol problém v PT a v spĺňaní ostatných predpokladov, ale v činnostiach ktoré vykonávali a do 1.11.2009 sa na to aj prihliadalo.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
bef Pozri príspevok
Ak má učiteľka Materskej školy s praxou viac ako 1 rok VS 1.stupňa (Bc.) v odbore andragogika t.j. nie v odbore preš. výchovy je správne zaradenie do karierneho stupňa nekvalifikovaný PT 8? ano
Má strednú školu pedagogickú t.j. je kvalifikovaná je teda to slovo nekvalifikovaný je len v spojení so stupňom vzdelanie VŠ 1.stupňa? ano

Je takéto zaradenie správne?

Ďakujem

Pekný deň
Ano zaradená bude ako VŠ I. stupňa - nekvalifikovaná
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Sabadka Pozri príspevok
Ano zaradená bude ako VŠ I. stupňa - nekvalifikovaná

Ďakujem

Pekný deň
0 0
kubenakova kubenakova

kubenakova je offline (nepripojený) kubenakova

Prosím o radu ako zaradiť učiteľku ZUŠ učí výtvarnú malé deti, vzdelanie vysoká škola II.stupňa odbor učiteľstvo pre I. stupeň záklaných škôl, prax 30 rokov. Doteraz bola v 10 PT. Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kubenakova Pozri príspevok
Prosím o radu ako zaradiť učiteľku ZUŠ učí výtvarnú malé deti, vzdelanie vysoká škola II.stupňa odbor učiteľstvo pre I. stupeň záklaných škôl, prax 30 rokov. Doteraz bola v 10 PT. Ďakujem
Podľa 437/2009 nespĺňa kvalifikáciu, takže VŠ II. stupňa - nekvalifikovaná 9 PT.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Prosím Vás do ktorej PT triedy sa má zradiť riaditeľka materskej školy, ktorá má ÚSO a ukončenú prípravu vedúcich pedagogických zamestnancov pred 1.9.2004 ?
Počula som názor, že ukončená príprava vedúcich zamestnancov sa podľa nového zákona považuje za 1.atestáciu a podľa toho by mal byť mala byť zaradená do 9 PT. Ďakujem.
Pekný deň
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ľubica2 Pozri príspevok
Prosím Vás do ktorej PT triedy sa má zradiť riaditeľka materskej školy, ktorá má ÚSO a ukončenú prípravu vedúcich pedagogických zamestnancov pred 1.9.2004 ?
Počula som názor, že ukončená príprava vedúcich zamestnancov sa podľa nového zákona považuje za 1.atestáciu a podľa toho by mal byť mala byť zaradená do 9 PT. Ďakujem.
Pekný deň
Príprava vedúcich pedagogických zamestnancov(funkčné vzdelávanie) sa nepovažuje ani sa nikdy nepovažovalo za náhradu I. kvalifikačnej skúšky (atestácie). Funkčné vzdelávanie je podmienkou na vykonávanie činnosti vedúceho zamestnanca. Teda ak má ukončenú len USO tak bude zaradená do 8 PT. Ak funkčné vzdelávanie mala ukončené pred 1.9.2004 tak do dvoch rokov od účinnosti zákona 317/2009 t. j. do 1.11.2011 musí znovu nastúpiť na funkčné vzdelávanie, ktoré po ukončení bude mať "životnosť" 7 rokov.
0 0
ala99 ala99

ala99 je offline (nepripojený) ala99

Alena
Áno, môžu zastať v 9. platovej triede, ale len v prípade, že majú 1.ped. vzdelanie-stredná škola+ 1. kval. sk. v odbore, ktorý vykonávajú a študovali,
alebo majú
2.vysokú školu l. stupňa, čiže Bc. príslušného smeru - predškolská a elementárna pedagogika.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
ala99 Pozri príspevok
Áno, môžu zastať v 9. platovej triede, ale len v prípade, že majú 1.ped. vzdelanie-stredná škola+ 1. kval. sk. v odbore, ktorý vykonávajú a študovali,
alebo majú
2.vysokú školu l. stupňa, čiže Bc. príslušného smeru - predškolská a elementárna pedagogika.
Pedagogický zamestnanec s USO + I. atestácia - zamestnanec s takýmto vzdelaním do 1.11.2009 nebol. To je nový pojem v zákone. Takže 9 PT môže mať len ten kto má VŠ I. tak ako píšeš v bode 2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať