Zavrieť

Porady

zaradenie zamestnanca do PT

Môj dotaz ta týka obdobia pred 01.11.2009.
Na výkon práce učiteľky v materskej škole organizačný poriadok školy požadoval úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom - strednú pedagogická škola.
Ak učiteľka MŠ štúdiom popri zamestnaní získa vysokoškolské vzdelanie II. stupňa mala automatický nárok na zaradenie do 10. PT, aj napriek tomu, že sa tento stupeň vzdelania sa výkon práce učiteľky v MŠ nevyžadoval ?
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
robím personálnu aj mzdovú agendu som jedna zamestnankyňa tak vykonávam všetko.

Tak by si mala byť zaradená do 8PT.


PS: Medzi nami, čo poznám ženy na obecných úradoch sú poväčšine všetky zaradené v 8PT , tak pritlač na starostu
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

mám takuto otázku. Som zaradená v základnej stupnici v 8 platovom stupni. Podla zákona môze zamestnávateľ určiť plat v tej triede od najnižšej po najvyšiu stupnicu nezávisle od dlzky praxe.Máme to uvedené aj v Kolekt. zmluve.

Teraz ma zaujíma nasdledovné: ak ma napr. zaradí do 8 triedy plat. stupen 5 . podla čoho bude postupovať v dalších rokoch? tomuto nerozumiem.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

podla mna by si mala byť zaradená do 8 platovej triedy ved vykoná vykonávaš takú činnosť.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
mám takuto otázku. Som zaradená v základnej stupnici v 8 platovom stupni. Podla zákona môze zamestnávateľ určiť plat v tej triede od najnižšej po najvyšiu stupnicu nezávisle od dlzky praxe.Máme to uvedené aj v Kolekt. zmluve.

Teraz ma zaujíma nasdledovné: ak ma napr. zaradí do 8 triedy plat. stupen 5 . podla čoho bude postupovať v dalších rokoch? tomuto nerozumiem.
No ak ťa zaradil do 5 platové stupňa podľa odpracovaných rokov to znamená že máš prax do 12 rokov, ak odpracuješ 12 rokov znovu ťa posunie o stupeň vyššie, ale ak sa rozhodol ťa zaradiť do 5 platové stupňa odhliadnuc od odpracovaných rokov tak v tej 5-ke zostaneš kým ťa zamestnávateľ nepreradí.

Koľko máš vlastne odpracovaných rokov? Keď už zamestnávateľ využil možnosť neprihliadať na odpracované roky tak ťa mohol rovno zaradiť do 12 platového stupňa a s tým by si už vydržala do dôchodku to je totiž strop.

Pýtam sa na odpracované roky preto,lebo 553/2003 povoľuje neprihliadať pri zaradení zamestnanca (neplatí to pre všetky kategórie) na odpracované roky, ale tak isto sa píše, že takto zaradený zamestsnanec nesmie mať plat nižší ako keby sa prihliadalo na odpracované roky( §7 ods. 4 zákona 553/2003 - pozri si to v úplnom znení zákona). Teda ak ty máš napríklad odpracovaných napríklad 15 rokov, tak ťa zamestnávateľ nemôže zaradiť do 5 platového stupňa, pretože to by si bola ukrátená na mzde.
Naposledy upravil Sabadka : 12.07.10 at 09:29
3 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

mám 11 rokov
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čiže zamestnavateľ ma môze zaradit aj do najvysieho stupna a tym by bol pokoj ....lebo to je najviac..zákon to povoluje...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
čiže zamestnavateľ ma môze zaradit aj do najvysieho stupna a tym by bol pokoj ....lebo to je najviac..zákon to povoluje...
Ano, zákon to povoľuje, len to nezabudnite podchytiť aj vo vnútornom platovom poriadku.
1 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

timejka200 Pozri príspevok
čiže zamestnavateľ ma môze zaradit aj do najvysieho stupna a tym by bol pokoj ....lebo to je najviac..zákon to povoluje...
Aby si mohla byť zaradená do najvyššieho platového stupňa, musí byť to byť vo vnútornom predpise /mzdovom/ alebo KZ uvedené presne. Zákon len pripúšťa možnosť voľby.

Zamestnávateľ zaradí /uvedie sa okruh zamestnancov/ do 12. platového stupňa príslušnej platovej triedy, bez ohľadu na dĺžku praxe.

Takto nejak by to malo v predpise znieť, ak zamestnávateľ rozhodol, že nebude prihliadať u uvedeného okruhu zamestnancov na dĺžku praxe.
2 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

je to napísan é aj f kolektívnej zmluve...čize by sa to malo dať..
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
je to napísan é aj f kolektívnej zmluve...čize by sa to malo dať..
Ano, ale tak ako ti to písala aj susan2 musíte to mať aj vo vnútornom platovom predpise s presným určením kategórie zamestnancov u ktorých sa neprihliada na odpracované roky.

PS: Ide to ja to mám
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ako zaradiť vo verejnej správe údržbára ? pozerala som katalog prac. činnosti s prevahou fyz. práce a tam neviem ako dalej? my sme škoslké zariadenie
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

timejka200 Pozri príspevok
ako zaradiť vo verejnej správe údržbára ? pozerala som katalog prac. činnosti s prevahou fyz. práce a tam neviem ako dalej? my sme školské zariadenie
Zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti, ktorú má vykonávať podľa druhu dohodnutého v pracovnej zmluve a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov, ktoré sú potrebné na jej vykonávanie. Toľko hovorí zákon.
V nariadení vlády 341/2004 Z.z. ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností, v prílohe 2 je treba nájsť tú najnáročnejšiu činnosť , ktorú bude údržbár vykonávať. V triede 1 a 2 sú uvedené najjednoduchšie údržbárske činnosti a nevyžadujú žiadne vzdelanie. Od triedy 3 musí byť údržbár vyučený, t.j. podmienka je stredné vzdelanie. Nie je špecifikované aké vzdelanie má mať, iba ak by ste mali v mzdovom predpise stanovený konkrétny druh vzdelania pre údržbára, musíte to dodržať.
K zaradeniu do konkrétnej triedy je málo informácii.
Naposledy upravil susann2 : 31.08.10 at 16:53
1 0
rausona rausona

rausona je offline (nepripojený) rausona

Dobrý deň. Prosím vás o radu. Vyštudovala som SPgŠ odbor učiteľstvo v MŠ. Následne som pokračovala v štúdiu a už 14 rokov pracujem ako stredoškolská učiteľka s dvomi kvalifikačnými skúškami. Keby som sa teraz zamestnala ako učiteľka v MŠ, do akej platovej triedy by som bola zaradená? Ďakujem!
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

rausona Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím vás o radu. Vyštudovala som SPgŠ odbor učiteľstvo v MŠ. Následne som pokračovala v štúdiu a už 14 rokov pracujem ako stredoškolská učiteľka s dvomi kvalifikačnými skúškami. Keby som sa teraz zamestnala ako učiteľka v MŠ, do akej platovej triedy by som bola zaradená? Ďakujem!
Pri zaradení do platovej triedy sa posudzuje najvyššie dosiahnuté vzdelanie. Pokiaľ v tomto prípade VŠ II. stupňa bolo iné ako pre 1. stupeň ZŠ, zaradí sa do 9. platovej triedy, do kariérového stupňa samostatný ped. zamestnanec. Avšak do dekrétu sa nesmie uviesť, lebo pre zaradenie do 9. triedy nie je kvalifikácia, ale v skutočnosti je kvalifikovaný na vyučovanie v MŠ. Takúto odpoveď som dostala z MŠSR, bohužiaľ ju nemám písomne.
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

susann2 Pozri príspevok
Pri zaradení do platovej triedy sa posudzuje najvyššie dosiahnuté vzdelanie. Pokiaľ v tomto prípade VŠ II. stupňa bolo iné ako pre 1. stupeň ZŠ, zaradí sa do 9. platovej triedy, do kariérového stupňa samostatný ped. zamestnanec. Avšak do dekrétu sa nesmie uviesť, lebo pre zaradenie do 9. triedy nie je kvalifikácia, ale v skutočnosti je kvalifikovaný na vyučovanie v MŠ. Takúto odpoveď som dostala z MŠSR, bohužiaľ ju nemám písomne.
Áno, platí zaradenie do 9 PT - ak má zamestnanec iné ako požadované VŠ II. stupňa a spĺňa vzdelanie na úrovni strednej školy.
0 0
huja huja

huja je offline (nepripojený) huja

Ahojte, mam otázku.
Mam ukoncenu Strednu pedagogickú skolu a vysokú VS. II. stupna- v kombinácii výtvarná výchova- eticka vychova. V sucasnosti pracujem ako zacinajuci uciteľ v materskej skole. aka platová trieda mi prinálezí teraz a aka bude, ked sa stanem samostatným uciteľom? dakujem
0 0
llavina llavina

llavina je offline (nepripojený) llavina

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na moju situáciu, čo sa týka zaradenia do platovej triedy.
Vyštudovala som učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov pre II. stupeň ZŠ v kombinácii predmetov matematika - slovenský jazyk a literatúra. Hneď po ukončení som nastúpila na doktorandské štúdium (dennou formou) v odbore Teória vyučovania predmetov všeobecnovzdelávacej a odbornej povahy v špecializácii teória vyučovania predmetov na I. stupni ZŠ, ktoré som úspešne ukončila 16.6.2009. Učím na ZŠ svoju aprobáciu (M-SJaL). Som zaradená ako pedagogický zamestnanec s 1. atestáciou, teda do 11 platovej triedy, nakoľko môj zamestnávateľ tvrdí, že som "mimo odbor". Vraj som PhD. pre I. stupeň, ale ja učím na II. stupni, a teda nie je ochotný zaradiť ma ako pedagogického zamestnaneca s 2. atestáciou, teda do 12 platovej triedy. Kto má teda pravdu?
A druhá otázka by sa týkala odbornej praxe. Počíta sa do odbornej praxe aj prax počas doktorandského štúdia? Pripomínam, že som ho vykonávala internou formou 3 roky.
Ďakujem za odpoveď, prípadne neviete kto by mi poradil?
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomôcť pri zaradení pedagogického zamestnanca? Mal by pracovať ako pedagogický asistent v špeciálnej škole. Jeho vzdelanie: Univerzita Komenského v Blave, Pedagogická fakulta, bakalárske štúdium v odbore: liečebná pedagogika. ukončenie v roku 2010. Je to nekvalifikovaný PZ zaradený v 8PT, 2 platovej tarife, kariérový stupeň: nekvalifikovaný????
Ďakujem.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Xantypa Pozri príspevok
Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomôcť pri zaradení pedagogického zamestnanca? Mal by pracovať ako pedagogický asistent v špeciálnej škole. Jeho vzdelanie: Univerzita Komenského v Blave, Pedagogická fakulta, bakalárske štúdium v odbore: liečebná pedagogika. ukončenie v roku 2010. Je to nekvalifikovaný PZ zaradený v 8PT, 2 platovej tarife, kariérový stupeň: nekvalifikovaný????
Ďakujem.
Ano je to 8 platová trieda 2. platová tarifa, ale kariérový stupeň je začínajúci PZ, pretože je bez praxe. Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania v zmysle zákona 317/2009 sa preradí do 9.platovej triedy ako samostatný PZ.
Neviem prečo si ho zaradila ako nekvalifikovaného, pretože podľa 437/2009 kvalifikačné predpoklady spĺňa, má pedagogické vzdelanie I. stupňa.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Má síce pedagogické vzdelanie, ale nemá špeciálnu pedagogiku. Vykonáva prácu v špeciálnej škole, kde je potrebné mať aj špecku. Či mýlim sa? :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať