Zavrieť

Porady

zaradenie zamestnanca do PT

Môj dotaz ta týka obdobia pred 01.11.2009.
Na výkon práce učiteľky v materskej škole organizačný poriadok školy požadoval úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom - strednú pedagogická škola.
Ak učiteľka MŠ štúdiom popri zamestnaní získa vysokoškolské vzdelanie II. stupňa mala automatický nárok na zaradenie do 10. PT, aj napriek tomu, že sa tento stupeň vzdelania sa výkon práce učiteľky v MŠ nevyžadoval ?
Usporiadat
adi.duri adi.duri

adi.duri je offline (nepripojený) adi.duri

Ja sa chcem spýtať. Ak nemá učiteľka MŠ kvalifikáciu na predškolské zariadenie, znamená to že má strednú priemyslovku /nie pedagogickú/ a VŠ l.st. Bc. vychovávateľstvo. do akej PT patrí?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
adi.duri Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať. Ak nemá učiteľka MŠ kvalifikáciu na predškolské zariadenie, znamená to že má strednú priemyslovku /nie pedagogickú/ a VŠ l.st. Bc. vychovávateľstvo. do akej PT patrí?
8PT- nekvalifikovaná, pozri si vyhlášku 437/2009 Časť I. bod B
0 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

A čo vychovávateľ, kt. bola udelená výnimka a je v 9. plat. triede a vovom zákone je, že má byť výnimka zachovaná???
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
julia2 Pozri príspevok
A čo vychovávateľ, kt. bola udelená výnimka a je v 9. plat. triede a vovom zákone je, že má byť výnimka zachovaná???
Julka, zase sa opakuješ, túto tému sme rozoberali v dvoch ďalších príspevkoch
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Prosím Vás, vie mi niekto dať správnu odpoved k dátumu úpravy platoveho zaradenia pedagogického zamestnanca, ktorý ukočil 1. resp. 2. stupeň VŠ vzdelania. Preradenie zamestnanca do vyššej platovej triedy sa uskutočňuje následujúci deň po vykonaní štátnej skúšky, alebo od prvého dňa následujúceho mesiaca po vykonaní skúšky?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Preradenie pedag. zamestnanca sa uskutočňuje od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonal skúšku.
5 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

ďakujem veľmi pekne. Veľmi mi to pomohlo, ale potrebovala by som k tomu ešte oporu podľa zákona.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

zdenka131 Pozri príspevok
Preradenie pedag. zamestnanca sa uskutočňuje od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonal skúšku.
Zdenka sorry ale, ods. 5 § 27 zákona 553/2003 Z.z. znie nasledovne:

5) Ak je zamestnanec preradený do inej platovej triedy, patrí mu tarifný plat zodpovedajúci novému zaradeniu odo dňa účinnosti tohto preradenia.
2 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ksena Pozri príspevok
Prosím Vás, vie mi niekto dať správnu odpoved k dátumu úpravy platoveho zaradenia pedagogického zamestnanca, ktorý ukočil 1. resp. 2. stupeň VŠ vzdelania. Preradenie zamestnanca do vyššej platovej triedy sa uskutočňuje následujúci deň po vykonaní štátnej skúšky, alebo od prvého dňa následujúceho mesiaca po vykonaní skúšky?
Preradenie zamestnanca do vyššej platovej triedy sa uskutočňuje nasledujúci deň po vykonaní štátnej skúšky. Teda ak mal štátnu skúšku, alebo splnil podmienku na vyššiu platovú triedu napríklad 14. júna 2010, zaradenie do platovej triedy mu patrí od 15. júna 2010, započítaná prax ostáva zachovaná teda tá, ktorú si mu započítala k 31.12.2009 vrátane.
3 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Prosím ta Sabadka a aky je další postup? Je potrebny diplom ( ak este nie je), alebo staci potvrdenie zo skoly o ukoncení studia. Treba pisat aj nejakú žiadost?
Dakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Darica Pozri príspevok
Prosím ta Sabadka a aky je další postup? Je potrebny diplom ( ak este nie je), alebo staci potvrdenie zo skoly o ukoncení studia. Treba pisat aj nejakú žiadost?
Dakujem
Overenú fotokópiu diplomu budete potrebovať v každom prípade, ale zatiaľ kým nie je stačí aj potvrdenie o ukončení štúdia, žiadosť nemusí byť, v návrnu na zmenu platu sa do odvôdnenia napíše " získanie požadovaného vzdelania pre platovú triedu XY"
1 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Dakujem pekne za odpoved. Mozete ma este nasmerovat na nejaky zakon, ktorý sa týmto zaobera? ( keby som sa musela obhajovat).
Viem, ze pred 2 rokmi, si triedu vybojovali s mestom, az listom na ministerstvo.
Malo by to byt teraz automaticky priznane bez problemov? Podla platovej tabulky?
Dakujem .
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Darica Pozri príspevok
Dakujem pekne za odpoved. Mozete ma este nasmerovat na nejaky zakon, ktorý sa týmto zaobera? ( keby som sa musela obhajovat).
Viem, ze pred 2 rokmi, si triedu vybojovali s mestom, az listom na ministerstvo.
Malo by to byt teraz automaticky priznane bez problemov? Podla platovej tabulky?
Dakujem .
Je to zákon 553/2003 o odmeňovaní ......úplné znenie zákona nájdeš v zákone pod číslom 39/2009 a naposledy bol novelizovaný zákonom č. 317/2009
0 0
Zdenka1973 Zdenka1973

Zdenka1973 je offline (nepripojený) Zdenka1973

Poraďte mi niekto. Pracujem na súkromnej strednej odbornej škole a do dnešného dňa (24.06.2010)som od zamestnávateľa nedostala zaradenie do platovej triedy a stupňa v súlade s novým zákonom. Doteraz sme boli odmeňovaní podľa zákonníka práce. Porušil zamestnávateľ zákon? Mám žiadať zaradenie podľa zákona? Čo robiť v prípade, že odmietne? Vopred ďakujem.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Zdenka1973 Pozri príspevok
Poraďte mi niekto. Pracujem na súkromnej strednej odbornej škole a do dnešného dňa (24.06.2010)som od zamestnávateľa nedostala zaradenie do platovej triedy a stupňa v súlade s novým zákonom. Doteraz sme boli odmeňovaní podľa zákonníka práce. Porušil zamestnávateľ zákon? Mám žiadať zaradenie podľa zákona? Čo robiť v prípade, že odmietne? Vopred ďakujem.
Neviem ako myslíte slovíčko doteraz, pretože od 1.11.2009 už aj pre odmeňovanie na Vašom type škole platí zákon 553/2003 a zákon o 317/2009, takže nový platový dekrét a zaradenie do kariérového stupňa ste mali dostať už k 1.11.2009, ak ste to nedostali, Váš zamestnávateľ porušuje citované zákony.
1 0
Zdenka1973 Zdenka1973

Zdenka1973 je offline (nepripojený) Zdenka1973

Sabadka Pozri príspevok
Neviem ako myslíte slovíčko doteraz, pretože od 1.11.2009 už aj pre odmeňovanie na Vašom type škole platí zákon 553/2003 a zákon o 317/2009, takže nový platový dekrét a zaradenie do kariérového stupňa ste mali dostať už k 1.11.2009, ak ste to nedostali, Váš zamestnávateľ porušuje citované zákony.
Môžem žiadať vyplatenie rozdielu na mzde aj spätne od 1.11.2009? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Zdenka1973 Pozri príspevok
Môžem žiadať vyplatenie rozdielu na mzde aj spätne od 1.11.2009? Ďakujem za odpoveď.
Áno, ak ste bola nesprávne zaradená a z tohoto dôvodu ste bola ukrátená na mzde máte nárok na doplatenie rozdielu.
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správn
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správn
Pozri si katalóg pracovných činností a porovnaj ho so svojou pracovnou náplňou, ak máš vo svojej pracovnej náplni činnosť, ktorá je špecifikovaná aj v katalógu pracovných náplni pre 8PT tak by si mala mať nárok na 8PT. Napríklad ak robíš aj personalistku na obecnom úrade (pozor nie mzdárku) tak by si mala byť v 8PT.
1 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

robím personálnu aj mzdovú agendu som jedna zamestnankyňa tak vykonávam všetko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať