Zavrieť

Porady

odvody do ZP??

dobrý deň, chcela by som sa opýtať koľko percent sa odvádza za zamestnancov do ZP? HM mojich zamestnancov je 4875. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    4875 coho?
    10% odvadza zamestnavatel zo svojich dalsich penazi a 4% sa zrazia zamestnancovi z jeho hrubej mzdy.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ala13
    4875 coho?
    10% odvadza zamestnavatel zo svojich dalsich penazi a 4% sa zrazia zamestnancovi z jeho hrubej mzdy.
    pardon - 4875sk
    ďakujem. to som si myslela. takto odvádzam od januára 2005. nemenilo sa nič v tomto smere v priebehu roka však?

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    4875 nie je malo? (Tak som to myslela.) Nie, sadzby sa nemenili. Menili sa len skupiny poistencov

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ala13
    4875 nie je malo? (Tak som to myslela.) Nie, sadzby sa nemenili. Menili sa len skupiny poistencov
    nasi zamestnanci pracuju len 6 hod. denne pat dni v tyzdni. cize na skrateny uvazok. preto len 4875sk.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ala13
    4875 nie je malo? (Tak som to myslela.) Nie, sadzby sa nemenili. Menili sa len skupiny poistencov
    a ešte - čo znamená, že sa menili len skupiny?

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Menila sa skupina tych, co platia sami za seba a neplati za nich stat. Konatelia prestali byt szco.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ala13
    Menila sa skupina tych, co platia sami za seba a neplati za nich stat. Konatelia prestali byt szco.
    ahaaa, ďakujem za odpovede.
    a ešte by som sa chcela opýtať - mám upratovací servis. chcela by som zamestnať na dohodu o VP dôchodcu. môžem mu dať každý týždeň novú dohodu? mám na mysli - jeden týždeň umyje vo firme okná, druhý týždeň príde vytepovať koberce a pod. dá sa to? čo potom odvádzam za dôchodcu? 19% daň a úrazové?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Môže mať každý týždeň novú dohodu, ale zakaždým ho treba prihlásiť a odhlásiť v SP. Odvádza sa úrazové a daň, ale ak príjem za celý rok (v r.2005 od 9-12 mesiaca) bude vyšší ako 1/2 minimálnej mzdy x12 (v r.2005 x4), zaplatí dôchodca aj zdravotné poistenie.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    somij
    Môže mať každý týždeň novú dohodu, ale zakaždým ho treba prihlásiť a odhlásiť v SP. Odvádza sa úrazové a daň, ale ak príjem za celý rok (v r.2005 od 9-12 mesiaca) bude vyšší ako 1/2 minimálnej mzdy x12 (v r.2005 x4), zaplatí dôchodca aj zdravotné poistenie.
    rozumiem tomu správne - urobím jej dohodu na umytie okien - prihlásim ju do SP. skončí s prácou - odhlásim ju. urobím jej dohodu na tepovanie kobercov - prihlásim ju a po skončení zase odhlásim? ďakujem.

    Zuzana 14 je offline (nepripojený) Zuzana 14

    Zuzana 14
    A z akej sumy sa bude odvádzať z dohody do ZP - minimálne z minimálnej mzdy, aj keď dohoda bude na 4.000,- Sk na mesiac?

    valika3 je offline (nepripojený) valika3

    valika3
    z dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa preddavky na zdravotné poistenie neodvádzajú

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Je to pravda, ze sa budu? Alebo aspon ze sa to scita v rocnom zuctovani zdravotneho poistenia?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Z dohôd sa preddavky na ZP platiť nebudú. Ale ak ten človek nemá popri dohode pracovný pomer, tak sa príjem z dohôd započíta pri ročnom zúčtovaní, a odvedie sa z takýchto dohôd poistné na ZP. V prípade starobného dôchodcu, študenta, poberateľa rodičovského príspevku a pod. sa z takýchto dohôd odvedie poistné (ročné zúčtovanie), ak ich úhrnná výška presiahne 1/2 minimálnej mzdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.