Zavrieť

Porady

Problem s materskou dovolenkou

Ahojte,
mam problem a vobec neviem ako to riesit. Snad mi niekto poradite... Takze u byvaleho zamestnavatela som bola zamestnana od 16. maja 2003 do 31. januara 2005. 31.1.05 prisiel zamestnavatel za nami s tym, ze nam chce dat hromadnu vypoved vsetkym zamestnancom-bolo nas tam sest z dovodu hrubeho porusenia pracovnej discipliny. My sme mu odmietli podpisat vypoved, aj sme mu napisali odvolanie, ze nesuhlasime s vypovedou, ze nie sme si vedomi, ze by sme porusili prac. disciplinu a nadalej trvame na zamestnavani. Kedze sa nic nedialo, tak sme podali ziadost na sud a vlastne sudny spor trva doteraz. Byvala kolegyna, ktora mala uz pojednavanie sud vyhrala s tym, ze vypoved je neplatna, ale z ich strany sa nic nedeje stale... Neviem kedy budem mat pojednavanie ja, ale myslim, ze este v tomto roku. Od 15. marca 2005 som sa zamestnala u noveho zamestnavatela. Od 20. novembra 2005 by som mala nastupit na matersku dovolenku. Vlastne sest tyzdnov od TP. TP mam 5. januara 2006. Ako je to v mojom pripade s materskou dovolenkou? Od ktoreho zamestnavatela sa mi to bude pocitat? Alebo ako to vlastne v tomto pripade je? Este chcem podoktnut, ze od 1.2.05 do 14.03.05 som bola evidovana na urade prace, ale podporu som nepoberala, kedze nebol ukonceny pracovny pomer aj z mojej strany. U stareho zamestnavatela som mala hrubu mzdu 7900 a u tohto noveho mam minimalnu mzdu 6500. Ako mam vlastne vediet, z coho sa mi to bude vypocitavat a ak viete, mozete niekto poradit, ako zvysit matersku? Budem slobodna mamicka, kedze otec dietata od nas odisiel. Na co vsetko mam narok ako osamela matka? A viete niekto definiciu osamelej matky? Som aj ja osamela matka, ak budem aj s dietatom byvat u mojej matky, ktora je rozvedena a ma v opatere este maloletu sestru? Dakujem vam velmi pekne....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ak som dobre počítala, od 15. 3. 2005 do termínu pôrodu 5.1.2006 máš 296 dní poistenia. Budeš mať nárok na materské z terajšieho zamestnania, pretože budeš nemocensky poistená 270 dní pred termínom pôrodu. Z dôvodu, že si osamelá matka, budeš poberať materské nie 28 týždňov, ale 37 týždňov. Potom budeš mať nárok na rodičovský príspevok.

    lussy je offline (nepripojený) lussy

    lussy
    Dakujem vam, zistilla som od pravnika, ze sa mi materska bude pocitat od tohto zamestnavatela. V hrubom mam 6500 mesacne. Z toho vychadza materska okolo 3500 na mesiac, z coho je problem vyzit. Poradite mi niekto ako ju aspon trochu zvysit? Co mam urobit? Poziadat zamestnavatela, aby mi zvysil plat v hrubom, alebo si mam zobrat neplatene volno, alebo co? Dakujem.

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Lussy, zadaj si hore na tej modrej lište na ikonke hľadaj vyraz materské a nájdeš tam kopec príspevkov a rád k materskému. Pri tých témach sú aj linky na články od p. Mihála k tej téme veľmi dobré !!!!

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Ak je materská nižšia ako rodičovský príspevok, mal by ti úrad práce doplatiť do výšky RP. Spýtaj sa tam.

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Určite by mali doplatiť do výšky RP, to by malo byt 4230,-, ak sa nemýlim.
    Neviem či špekulácie s prerušením poistenia by ti za to stáli, ak by ti to neuznali, odvolávať sa... atď. Pozri tému neuznanie nároku na materské.

    Problem s materskou dovolenkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.