Zavrieť

Porady

Dovoz ojazdeneho auta z CR M1

Ahojte poradaci,

zase mam problem ohladne dovozu ojazdeneho auta z CR kategorie M1. Ide o to, ze auto sme doviezli este v case, ked sme neboli platcom DPH. Bolo to 16.5.2009. Auto nam Cesi predali pod §63 zak. 235/2004 Sb. o DPH. Sme spolocnost, ktora sa sice zaobera predajom aut, ale toto auto sa zaradilo do investicneho majetku v 07/2009, ked sme konecne vybavili slovenske znacky /SPZ/. Az od 1.7.2009 sme sa stali platcom DPH. Vie mi prosim Vas niekto poradit, co sme mali ohladom DPH urobit a dokedy. Myslim, si ze sme mali do 7 dni od uskutocnenia zdanitelneho plnenia co je v nasom pripade 16.5.2009 odviest z tohto auta DPH na vystupe. Je to spravne? A ako bude vyzerat pripadne priznanie k DPH, ked som este nebola platcom?
Dakujem velmi pekne za Vase nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    danka63 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    zase mam problem ohladne dovozu ojazdeneho auta z CR kategorie M1. Ide o to, ze auto sme doviezli este v case, ked sme neboli platcom DPH. Bolo to 16.5.2009. Auto nam Cesi predali pod §63 zak. 235/2004 Sb. o DPH. Sme spolocnost, ktora sa sice zaobera predajom aut, ale toto auto sa zaradilo do investicneho majetku v 07/2009, ked sme konecne vybavili slovenske znacky /SPZ/. Az od 1.7.2009 sme sa stali platcom DPH. Vie mi prosim Vas niekto poradit, co sme mali ohladom DPH urobit a dokedy. Myslim, si ze sme mali do 7 dni od uskutocnenia zdanitelneho plnenia co je v nasom pripade 16.5.2009 odviest z tohto auta DPH na vystupe. Je to spravne? A ako bude vyzerat pripadne priznanie k DPH, ked som este nebola platcom?
    Dakujem velmi pekne za Vase nazory.
    dôležité je či ste prekročili limit na povinnú registráciu podľa § 7 zákona o DPH (13 941,45 EUR). Ak áno mali ste pred nadobudnutím sa registrovať a odviesť daň bez nároku na odpočet do siedmych dní tak ako píšete (§78).
    Ak hodnota neprekročila túto sumu potom Vám mala česká spoločnosť faktúrovať dodanie z českou daňou.

    danka63 je offline (nepripojený) danka63

    danka63
    Dakujem velmi pekne za odpoved. Sumu EUR 13 941,45 sme prekrocili, ale sme sa nikde neregistrovali a az od 1.7.2009 sme sa stali stvrtrocnym platcom DPH. Mozete mi poradit ako mam teraz postupovat? Ako bude pripadne vyzerat priznanie k DPH?

    Dovoz ojazdeneho auta z CR M1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.