Zavrieť

Porady

predaj vozidla s DPH alebo bez?

Ak predávame nákladné vozidlo, ktoré sme používali na podnikanie (čiže na začiatku sme si uplatnili DPH), a teraz ho predávame fyzickej osobe na Ukrajinu, mám vystaviť faktúru s DPH,alebo bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    inkamia Pozri príspevok
    Ak predávame nákladné vozidlo, ktoré sme používali na podnikanie (čiže na začiatku sme si uplatnili DPH), a teraz ho predávame fyzickej osobe na Ukrajinu, mám vystaviť faktúru s DPH,alebo bez DPH?
    Ďakujem veľmi pekne.
    Bez.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    prečo bez ?
    ja si myslím opak - s DPH / je to súkromná osoba /

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hanelie Pozri príspevok
    prečo bez ?
    ja si myslím opak - s DPH / je to súkromná osoba /
    Ide to mimo EU na Ukrajinu.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - predmetný predaj je oslobodený od dane v zmysle § 47 zákona o DPH:

    (1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.


    (3) Odoslanie alebo prepravenie tovaru do miesta určenia na území tretieho štátu podľa odsekov 1 a 2 je platiteľ povinný preukázať colným vyhlásením, v ktorom je colným orgánom potvrdený výstup tovaru z územia Európskych spoločenstiev, a dokladom o odoslaní alebo preprave tovaru; platiteľ musí mať colné vyhlásenie, v ktorom je potvrdený výstup tovaru z územia Európskych spoločenstiev, najneskôr do konca šiesteho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom uplatnil oslobodenie od dane.

    inkamia je offline (nepripojený) inkamia

    inkamia
    fúha a teraz ... aj naša účtovníčka mi tvrdí s DPH, ale neviem.
    Inak keď faktúrujem dopravu do UA tak to je bez DPH, bo to je mimo EU, ale toto

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    inkamia Pozri príspevok
    fúha a teraz ... aj naša účtovníčka mi tvrdí s DPH, ale neviem.
    Inak keď faktúrujem dopravu do UA tak to je bez DPH, bo to je mimo EU, ale toto
    Jednoznačne bez DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ešte podotknem že je potrebné mať výstupné JCD aby ste mohli nárokovať oslobodenie podľa § 47

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    inkamia Pozri príspevok
    a čo v tom JCD treba uviesť?
    JCD je doklad, že tovar opustil alebo prišiel z tretej krajiny (krajiny mimo EU). Ak s tým nemáte skúsenosti - dajte si vystavit vyvozne konanie spedickej firme.

    predaj vozidla s DPH alebo bez?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.