Zavrieť

Porady

Obcasna zivnost?

Chcela by som sa vas opytat,ci existuje nieco ako zivnost,ktora je vyuzivana iba na sezony neviem ako by sa to mohlo nazyvat a tak sa to pokusim vysvetlit...jedna sa o predaj na jarmokoch...neviem ako to funguje.Nepotrebujem zivnost na cely rok lebo nebudem mat vlastny obchod a nerada by som o tom infirmovala zamestnavatela keby sa dozvedel,ze popri zamestnani podnikam rychlo by som skoncila ak viete poradte mi,prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mám pocit, že občas na jarmokoch sa dá byť na základe nejakej ohlášky na obecnom úrade. Je to príležitostný príjem a ako taký ho zdaníš.....

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Musíš mať normálny ŽL,ohlasovaciu-pozri si to vzadu ako sa to presne volá v živ. zákone, takisto budeš potrebovať ERP,čo sa týka zamestnávateľa nemusíš mu to hovoriť ani si pýtať dovolenie,jednoducho mu na konci roka povieš že si urobíš sama DP.
    Okrem toho musíš mať v živnosťi VO,nejsom si istáči to nie je MO-stánkový predaj.Neviem odkedy to chceš lebo už je skoro koniec sezóny,ak nezistíš popýtam sa.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    KIAN
    Chcela by som sa vas opytat,ci existuje nieco ako zivnost,ktora je vyuzivana iba na sezony neviem ako by sa to mohlo nazyvat a tak sa to pokusim vysvetlit...jedna sa o predaj na jarmokoch...neviem ako to funguje.Nepotrebujem zivnost na cely rok lebo nebudem mat vlastny obchod a nerada by som o tom infirmovala zamestnavatela keby sa dozvedel,ze popri zamestnani podnikam rychlo by som skoncila ak viete poradte mi,prosim
    V profile máš, že si živnostník. "Občasná" živnosť neexistuje (v tom zmysle, že tento mesiac áno, nasledujúci nie). Živnostníci môžu využívať tzv. pozastavenie živnosti (na dobu aspoň 6 mesiacov, nepretržite, ohlásiť na živn. úrade...). Priznaniu DP/FO sa nevyhneš a ak si skutočne zamestnanec na pracovnú zmluvu, zamestnávateľ možno bude chcieť nejaké vysvetlenie, prečo podávaš priznanie (formálne toto právo sice nemá...). Povinností živnostníka je veľa (viď mnohé na porade) a možno to ani za to nestojí.
    Možno by som volil inú cestu. Cez niekoho živnosť. Napr.

    KIAN je offline (nepripojený) KIAN

    KIAN
    tak vam dakujem....ja som zivnostnik,ale tuto informaciu som zhanala pre brata chcel by predavat niejake vyrobky,ale spolu sme neprisli na riesenie ako sa to da iba na sezonu...a tak som poprosila o radu vas skusenejsich...Ta aj tie starsie babaky,co predavaju na trznici zeleninu maju normalnu zivnost?..
    Neverim

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    KIAN
    tak vam dakujem....ja som zivnostnik,ale tuto informaciu som zhanala pre brata chcel by predavat niejake vyrobky,ale spolu sme neprisli na riesenie ako sa to da iba na sezonu...a tak som poprosila o radu vas skusenejsich...Ta aj tie starsie babaky,co predavaju na trznici zeleninu maju normalnu zivnost?..
    Neverim
    Nuž nemusia mať. Predávajú svoje prebytky zo záhradky alebo "akože prebytky"

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Volá sa to ambulantný predaj,môžeš chodiť predávať po jarmokoch,hodoch,všelijaké akcie-trebárs vianočné,velkonočné.Ale pokial sa chceš dostať na nejaký jarmok ako je TT,BB.Levice,Spišská,lepšie hody musíš si povolenie vybavovať na úradoch skôr.Neviem čo máš záujem predávať(oblečenie,hračky,občerstvenie...),al e môžeš mi veriť,že "kšeft" je to dobrý a pekne z toho vyžiješ aj bez chodenia do práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.