Zavrieť

Porady

aký kurz použiť?

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť: nakupujeme tovar v ČR. Faktúra je vystavená v českých korunách. Fakturantka v ČR mi tam píše kurz platný pre ČR, ja však fa prerátam kurzom deň pred skutočením zdan. plnenia platný u nás. Robím správne? Faktúru uhrádzame v EUR, ale všetky doklady (aj PPD)sú vystavené v českých korunách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    kimart Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť: nakupujeme tovar v ČR. Faktúra je vystavená v českých korunách. Fakturantka v ČR mi tam píše kurz platný pre ČR, ja však fa prerátam kurzom deň pred skutočením zdan. plnenia platný u nás. Robím správne? Faktúru uhrádzame v EUR, ale všetky doklady (aj PPD)sú vystavené v českých korunách.
    Pozor, predchádzajúce odpovede treba doplniť,sú tam dve veci, týkajúce sa kurzu. Ak je PPD v CZK, tak úhradu PPD pre zápis do účtovníctva musíš prepočítať tým kurzom, ktorý uviedla česká pokladníčka, lebo toľko Eur si v skutočnosti zaplatila . Býva to obvykle viac, lebo je to ich komerčný kurz. Ak by si PPD prepočítala referenčným kurzom, tak by si sa divila, kde máš rozdiel Eur, ktorý Ti v pokladni chýba. Druhá vec je ocenenie faktúry, tú prepočítaš referenčným kurzom ECB-NBS, vyhláseným /nie platným/ v deň predchádzajúci dňu vystavenia faktúry, ako už bolo v predchádzajúcich príspevkoch. Účtovný zápis do pokladne bude trojriadkový, teda 504 + 563 / 211. Alebo v JÚ tovar + réžia. Rozdiel medzi komerčným kurzom PPD a referenčným kurzom faktúry je 563 - kurzový rozdiel nákupu.
    Otázka inak patrila do PÚ, alebo JÚ, nie do DPH !

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Vás vôbec nemusí trápiť kurz, ktorý úvadza česká účtovníčka. Áno robíte to správne, Vy to zaúčtujete kurzom platným deň vopred pred dodaním tovaru.

    karinka20 je offline (nepripojený) karinka20

    karinka20
    Ahojte!
    Pri kontrole účt. som zistila následovné:
    1) Pri vyst. faktúrach za tovar (vývoz) bol použitý kurz
    Dátum vyst.faktúry 12.1.2009 - použitý kurz pre účt.z 9.1.2009
    - použitý kurz pre DPH z 12.1.2009
    2) Došlé zahr. faktury (tovar)
    Dátum vystavenia a prijatia napr. 14.1.2009
    - použitý kurz pre účt. 13.1.2009
    - použitý kurz pre DPH 14.1.2009
    Týka sa to celého roku 2009.
    Mala by som podať dodat.DP a opraviť kurzy pre DPH alebo dať oznámenie o použití kurzu v deň vystavenia faktúr????
    Prosím poraďte mi....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.