Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenske poistenie od 1.1.2010

Zdravim poradaci, som momentalne na rodicovskej dovolenke od 11/2009 a platim si DNP. V roku 2010 by som chcela poziadat o zvysenie rodicovskeho prispevku. DNP som uz vyuzila na získanie maximalnej materskej v roku 2009, v roku 2010 by som DNP chcela vyuzit aj pri cerpani OCR resp. PN.
Mozete mi prosim poradit ci:
- sa DNP oplati platit aj v roku 2010 alebo ho treba zrusit
- po zmenach v poberani rodicovskeho prispevku od 1.1.2010, ci je mozne DNP vyuzit pri cerpani OCR a PN
- ci a ako je potrebne ohlasit poberanie OCR a PN na UPSVAR, kedze som poberatelom RP
Vdaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sochad je offline (nepripojený) sochad

    sochad
    Myslim tým nový zákon o rodicovskom prispevku, ktorý schvalila NR SR a bude účinný od 1.1.2010.Nie je mi jasne, ci je mozne poberat PN, OCR z DNP, ked si poziadam o zvýšený RP vo výske 256 EUR.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    jedine, ak budeš poberať nem.dávky celý kalend.mesiac, tak nemáš nárok na RP, ktorý poberáš podla zákona o RP účinného od 1.1.2010.

    prečítaj si pozorne toto:
    http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009...k-od-1-1-2010/

    dobrovolne nemocenske poistenie od 1.1.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.