Zavrieť

Porady

Potvrdenie od správcu/spoločenstva vlastníkov bytov pri predaji bytu

iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Dobry den, nemá niekto k dispozícii vzor alebo text, ktorý musí byť na potvrdení od spoločenstva vlastníkov pri predaji bytu, že predávajúci ako vlastník bytu nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Hospodárska
..............


V .....,7.7.09


Vyhlásenie podľa §5 ods.2 zák. č. 182/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov


ako správca domu na ulici Hospodárska 26,27,28 Trnava vyhlasuje, že vlastník bytu č. 36, na ulici Hospodárska v ,meno,nemá k dňu 30.6.2009 žiadne nedoplatky na úhradách zálohových platieb za plnenia spojené s užívaním bytu a na tvorbe fondu prevádzky, údržby a opráv. Platby za plnenia spojené s užívaním bytu budú vyúčtované v roku 2010.
Potvrdenia sa vydáva na žiadosť vlastníka.







správca


dufam, že pomôže
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Táto formulácia je správna, len ja si ešte vystavujem interný doklad, že sa to netýka prípadných nedoplatkov za predchádzajúci rok. Niektorí vlastníci mi však doniesli predtačený formulár priamo od notára, realitky.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ja tam ešte mám na aký účel je to vydané.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

správne - ten účel som tam nedoplnila
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Dakujem vám milé dámy za pomoc
0 0
MiŠi MiŠi

MiŠi je offline (nepripojený) MiŠi

Spoločenstvo vlastníkov bytov, …………………………….
IČO: …………..DIČ: …………………,
zápis do reg. združ. na OÚ v …….. odbor bytovej politiky, ev.č. ………………




VYHLÁSENIE

Podľa ustanovenia § 5 ods. 2 zákona č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov ako predseda SVB

vyhlasujem, že:

vlastník/ci:

byt č.:

podlažie:

bytový dom č.:

súpisné č.:

parcela č.:

zapísanom v katastri nehnuteľností vedenom Katastrálnym úradom v ….. na liste vlastníctva č. …….

nemá/jú žiadne nedoplatky

na úhradách za plnenia spojené s užívaním bytu a príspevkoch do fondu prevádzky, údržby a opráv a to ku dňu ……………………



Vlastník bytu berie na vedomie, že záväzky vyplývajúce zo Zmluvy o spoločenstve vlastníkov bytov a nebytových priestorov a následných dodatkov vrátane nedoplatkov vzniknutých pri zúčtovaní kalendárneho roka, zanikujú ich usporiadaním ( § 7b ods. 4 zákona č. 182/1993 Z.z. v znená neskorších predpisov).

V ……….., dňa ………………….




………………………………
predseda SVB
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

iv@n Pozri príspevok
Dobry den, nemá niekto k dispozícii vzor alebo text, ktorý musí byť na potvrdení od spoločenstva vlastníkov pri predaji bytu, že predávajúci ako vlastník bytu nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním?

A čo FOaU? Niekedy spolu, nájom. V demokracii, úhrada za plnenia a použitie FOaU. Si predávajúci, alebo kupujúci bytu? Predávajúcemu za istých okolnosti nevadí, že má nedoplatok. Ak si toho kupujúci nevšimne, kúpi si byt s dlhom. A čo potom? PORADA?

Preveriť, až potom uveriť. Bodka za obchodom bude list vlastníctva.
0 1
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

iv@n Pozri príspevok
Dobry den, nemá niekto k dispozícii vzor alebo text, ktorý musí byť na potvrdení od spoločenstva vlastníkov pri predaji bytu, že predávajúci ako vlastník bytu nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním?

Ivan a nezabudni, že toto potvrdenie je nad rámec povinností a je to platená služba. V OSBD za to pýtajú viac ako 8-10 €, ja 5€. Veľakrát som ho samozrejme dala aj zadarmo, keď sa jednalo o človeka, ktorý urobil aj pre dom niečo naviac , ale myslím, že cenník týchto potvrdení by sme mali mať aj my všetci zavedený, aby sme nevyzerali, že je všetko pre nás také jednoduché vystaviť keď si niekto zmyslí na počkanie.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

slavica Pozri príspevok
Ivan a nezabudni, že toto potvrdenie je nad rámec povinností a je to platená služba. V OSBD za to pýtajú viac ako 8-10 €, ja 5€. Veľakrát som ho samozrejme dala aj zadarmo, keď sa jednalo o človeka, ktorý urobil aj pre dom niečo naviac , ale myslím, že cenník týchto potvrdení by sme mali mať aj my všetci zavedený, aby sme nevyzerali, že je všetko pre nás také jednoduché vystaviť keď si niekto zmyslí na počkanie.
jasné jasné, díky. ide o to, že predávam byt v štvorbytovke, tam ani nie je reálne fungujúce spoločenstvo vlastníkov, je založené ale skladá sa len na vodu lebo je spoločná prípojka pre všetky byty, inak zvyšok funguje tak, že ked sa niečo pokazí tak sa vyzbierajú ľudia priamo na tú opravu. takže tam nikto nechyroval ani o tomto tlačive, preto to hľadám na nete že čo tam má konkrétne byť aby mi to kataster nezamietol.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

iv@n Pozri príspevok
jasné jasné, díky. ide o to, že predávam byt v štvorbytovke, tam ani nie je reálne fungujúce spoločenstvo vlastníkov, je založené ale skladá sa len na vodu lebo je spoločná prípojka pre všetky byty, inak zvyšok funguje tak, že ked sa niečo pokazí tak sa vyzbierajú ľudia priamo na tú opravu. takže tam nikto nechyroval ani o tomto tlačive, preto to hľadám na nete že čo tam má konkrétne byť aby mi to kataster nezamietol.
a ja som myslela, že ty si predseda a to tlačivo vystavuješ
Ak si ho teda vystavíš sám, jasné, že za razítko /neviem či aj to vôbec máte/ alebo podpis predsedu, alebo zodpovednej osoby si platiť samozrejme nemusíš... ty sa chceš vlastne postarať o to aby to bolo v poriadku.
Naposledy upravil Halli : 11.12.09 at 17:05 Dôvod: doplnenie pre pochopenie
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

sito Pozri príspevok
A čo FOaU? Niekedy spolu, nájom. V demokracii, úhrada za plnenia a použitie FOaU. Si predávajúci, alebo kupujúci bytu? Predávajúcemu za istých okolnosti nevadí, že má nedoplatok. Ak si toho kupujúci nevšimne, kúpi si byt s dlhom. A čo potom? PORADA?

Preveriť, až potom uveriť. Bodka za obchodom bude list vlastníctva.
tvojmu príspevku som moc nerozumel ale neva. ja som predávajúci a zháňam znenie toho potvrdenia, pretože ako som písal je to dedinská bytovka a o niečom podobnom tam nechyrovali.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

iv@n Pozri príspevok
tvojmu príspevku som moc nerozumel ale neva. ja som predávajúci a zháňam znenie toho potvrdenia, pretože ako som písal je to dedinská bytovka a o niečom podobnom tam nechyrovali.
Sito ti chcel dať asi najavo, že ten papier ktorý zháňaš by mal byť pravdivo potvrdený...Proste aby prebehol korektný obchod ak predávaš, inak by sme boli poraďaci -záškoďaci ...a to my teda nie sme
Upravila som preto aj svoj predošlý príspevok, lebo sme konečne pochopili, že si predávajúci...a obyčajne to zabezpečuje predseda...nuž ale u vás...asi SVB-sranda Však ono pri 4 bytoch je to aj tak sprostosť s papierovačkami. Čo si neopravíte a nezaplatíte -nemáte...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

iv@n Pozri príspevok
tvojmu príspevku som moc nerozumel ale neva. ja som predávajúci a zháňam znenie toho potvrdenia, pretože ako som písal je to dedinská bytovka a o niečom podobnom tam nechyrovali.
Takže vy štyria si dom spravujete sami a zákon mate u prd... Ak Vám to funguje a v dome je kľud, zákon je pre vás zbytočný. Ale čo ak sa niečo po...., čo potom? Preto je ten zákon.
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
MiŠi Pozri príspevok
Spoločenstvo vlastníkov bytov, …………………………….
IČO: …………..DIČ: …………………,
zápis do reg. združ. na OÚ v …….. odbor bytovej politiky, ev.č. ………………
Len jedna formálna pripomienka.
SVB sú v súčasnosti registrované v registri Spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov, pričom registrovým úradom je obvodný úrad v sídle kraja príslušný podľa sídla spoločenstva. Konkrétne na odbore všeobecnej vnútornej správy.
Internetový register Spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov je na adrese: http://portal.ives.sk/registre/startsvb.do
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

slavica Pozri príspevok
Ivan a nezabudni, že toto potvrdenie je nad rámec povinností a je to platená služba. V OSBD za to pýtajú viac ako 8-10 €, ja 5€. Veľakrát som ho samozrejme dala aj zadarmo, keď sa jednalo o človeka, ktorý urobil aj pre dom niečo naviac , ale myslím, že cenník týchto potvrdení by sme mali mať aj my všetci zavedený, aby sme nevyzerali, že je všetko pre nás také jednoduché vystaviť keď si niekto zmyslí na počkanie.
Ja nepýtam nič - veď je to chvílková záležitosť - alebo ak zdierajú iní budem aj ja ?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lubica_02 Pozri príspevok
Ja nepýtam nič - veď je to chvílková záležitosť - alebo ak zdierajú iní budem aj ja ?
No Ľubka zle si to pochopila. Zdierať nemusíš, ale vážiť si svoju prácu môžeš... Ak sa správa robí profesionálne a obsahuje napr. 200 bytov je to o inom, ako keď niekto robí predsedu v dome s 12timi bytmi.Tam je to o inom. Takže teba sa to netýka a rob ako uznáš za vhodne.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

slavica Pozri príspevok
Sito ti chcel dať asi najavo, že ten papier ktorý zháňaš by mal byť pravdivo potvrdený...Proste aby prebehol korektný obchod ak predávaš, inak by sme boli poraďaci -záškoďaci ...a to my teda nie sme
kupujúci tam už aj býva v podnájme, takže reálny stav mu je známy, ide len o formalitu pre kataster aby nezamietli prevod kôli nejakej prkotine
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

sito Pozri príspevok
Takže vy štyria si dom spravujete sami a zákon mate u prd... Ak Vám to funguje a v dome je kľud, zákon je pre vás zbytočný. Ale čo ak sa niečo po...., čo potom? Preto je ten zákon.
no ono práve ten klasický spôsob ako v paneláku tam nikdy nefungoval, preto to vlastne upadlo do tohto stavu, že sa vlastníci k niečomu dokopú a vyzbierajú peniaze až ked sa niečo pokazí. kupujúci je s týmto stavom oboznámený.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Takže, pokiaľ je už s domom vlastne zžití, vie ako to v dome funguje a chce si kúpiť byt od teba, nie je problém. Len to všetko treba dať do kúpnej zmluvy, aby si mal zabezpečené, že o tom všetkom vedel.

Boli tu ďaleko zložitejšie prípady domov so štyrmi bytmi. Kde neboli sa schopní, ani ochotní dohodnúť. No a tak to môže v budúcnosti dopadnúť aj v dome v ktorom chceš predať byt, potom sa ti to môže hodiť, keď to bude v zmluve.
0 1
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

čo by som mal dať do zmluvy, nerozumiem.
aké ešte prípadné dopady by to mohlo mať na mňa ako predávajúceho ked sa v budúcnosti nebudú môcť dohodnúť napríklad na zateplení bytovky alebo oprave niečoho?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať