Zavrieť

Porady

Potvrdenie od správcu/spoločenstva vlastníkov bytov pri predaji bytu

iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Dobry den, nemá niekto k dispozícii vzor alebo text, ktorý musí byť na potvrdení od spoločenstva vlastníkov pri predaji bytu, že predávajúci ako vlastník bytu nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nič sa neje také, ako sa navarí! Neviem, čo všetko dávaš do gulášu? Ale boli a myslím že budu aj gulášstretka. Ak sa zúčastníš, dozvieš sa viac.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

safra vy tu máte dosť šifrovaný spôsob komunikácie, zas som moc nepochopil. to mám prísť na nejakú gulášpartiu za pár mesiacov aby som sa dozvedel čo som zabudol dať do zmluvy?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ale nie, dobre predaj, aby si bol spokojný ty, aj kupujúci. Podstata obchodu. No a na guľášstretko, guľášpartiu, alebo iné stretnutie poraďákov sa môžeš prísť pochváliť, ako dobré si predal a kupujúci na tom neprerobil?

??????
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ok, vdaka
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Pochopil si podstatu, treba rozmýšľať, ale na to prídu aj malé deti, neskôr deti, aj dospelí, starší, najstarší dospelí. Všetkých si treba vážiť. Ale všetci musia, mali by rozmýšľať. Alebo nie??? Nemusia.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

iv@n Pozri príspevok
safra vy tu máte dosť šifrovaný spôsob komunikácie, zas som moc nepochopil. to mám prísť na nejakú gulášpartiu za pár mesiacov aby som sa dozvedel čo som zabudol dať do zmluvy?
, Ivan to si musíš zvyknúť na "sitoviny"

...že Sitečko
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Slávka, ĎAKUJEM!

Sito nie je na porade preto, aby triedilo, ale sito je na to, aby triedilo. Ja som len sito, nick.

Vždy je to o tom, aby ľudia rozmýšľali, alebo nariekali. Pokiaľ ľudia nariekajú, tak sú smutní a majú na to dôvod, alebo sú hlúpi, pretože nerozmýšľali

Že. Slávka.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Slávka, ĎAKUJEM!

Sito nie je na porade preto, aby triedilo, ale sito je na to, aby triedilo. Ja som len sito, nick.

Vždy je to o tom, aby ľudia rozmýšľali, alebo nariekali. Pokiaľ ľudia nariekajú, tak sú smutní a majú na to dôvod, alebo sú hlúpi, pretože nerozmýšľali

Že. Slávka.
Dúfam ťa to neurazilo, myslela som to v dobrom, preto úvodzovky a smejko, dúfam vieš... Len my už poznáme tvoj spôsob komunikácie a tak to Ivan pekne napísal...že safra

Chcela som napísať "sitkoviny", to je peknejšie, ale kedysi si ma upozornil, že nie si sitko...tak tak...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie!!!
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Nie!!!
tak to musíš napísať takto :

Nie
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Takto?
0 0
jurajj jurajj

jurajj je offline (nepripojený) jurajj

Asi máte veľa času a málo práce, keď tu všetci kecáte, len nie k veci otvorenej témy! Tým veľmi sťažujete a oberáte o čas ľudí, ktorí od Vás - profíkov v danej téme - čakajú ozaj kvalitnú pomoc! Ak sa chcete vybavovať mimo tému, tak si dajte zraz na inom chate ! Dúfam, že ma správne porozumeli všetci. Ďakujem, všetko dobré.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ak máš problém a potrebuješ si uľaviť, založ si novú tému, táto je pol roka stará, ďakujeme všetci...prajeme všetko dobré.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jurajj Pozri príspevok
Asi máte veľa času a málo práce, keď tu všetci kecáte, len nie k veci otvorenej témy! Tým veľmi sťažujete a oberáte o čas ľudí, ktorí od Vás - profíkov v danej téme - čakajú ozaj kvalitnú pomoc! Ak sa chcete vybavovať mimo tému, tak si dajte zraz na inom chate ! Dúfam, že ma správne porozumeli všetci. Ďakujem, všetko dobré.
Durajj, v padol si tu ako Islandský popolček na Slovensko. Ale vitaj!
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
V padol si tu ako Islandský popolček na Slovensko. Ale vitaj!

4x za 5 rokov

jurajj
Junior Member

Členom od: 19-09-05
Príspevky: 4
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Neviem o čo "jurajjovi" ide, však na tému sa dostatočne odpovedalo a ak to niekto nepochopil, jeho škoda.
0 0
kudko kudko

kudko je offline (nepripojený) kudko

Chcel by som sa vratit k teme Mame momentalne takyto problem. Predavame byt v bytovom dome spravovanom spolocenstvom vlastnikov bytov. Medzicasom ako sme nasli kupujuceho a podpisom kupnej zmluvy doslo k odstupeniu predsedu spolocenstva a jedneho clena 3clennej rady spolocenstva. Od spolocenstva teda potrebujeme potvrdenie o tom, ze nemame ziadne pohladavky voci spolocenstvu (co ani realne nemame). Zvysny clen rady nam ale odmieta toto potvrdenie vydat s tym, ze toto potvrdenie nam moze vydat len predseda spolocenstva, resp. povereny clen rady. Situacia vyzera tak, ze bytovy dom bude musiet prejst znovu pod spravu nejakej spravcovskej spolocnosti, co moze trvat relativne dlho. Da sa toto potvrdenie nahradit nejakou dohodou medzi predavajucim a kupujicim, cestnym vyhlasenim predavajuceho alebo dolozenim vyuctovania z minuleho roku + vypisy z uctu, ze preddavky platime nadalej ? V kupnej zmluve mame samozrejme definovane, ze vsetky pohladavky ktore vzniknu do protokolarneho prevziatia bytu uhradime my ako predavajuci.
Diky moc za kazdu radu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kudko Pozri príspevok
Chcel by som sa vratit k teme Mame momentalne takyto problem. Predavame byt v bytovom dome spravovanom spolocenstvom vlastnikov bytov. Medzicasom ako sme nasli kupujuceho a podpisom kupnej zmluvy doslo k odstupeniu predsedu spolocenstva a jedneho clena 3clennej rady spolocenstva. Od spolocenstva teda potrebujeme potvrdenie o tom, ze nemame ziadne pohladavky voci spolocenstvu (co ani realne nemame). Zvysny clen rady nam ale odmieta toto potvrdenie vydat s tym, ze toto potvrdenie nam moze vydat len predseda spolocenstva, resp. povereny clen rady. Situacia vyzera tak, ze bytovy dom bude musiet prejst znovu pod spravu nejakej spravcovskej spolocnosti, co moze trvat relativne dlho. Da sa toto potvrdenie nahradit nejakou dohodou medzi predavajucim a kupujicim, cestnym vyhlasenim predavajuceho alebo dolozenim vyuctovania z minuleho roku + vypisy z uctu, ze preddavky platime nadalej ? V kupnej zmluve mame samozrejme definovane, ze vsetky pohladavky ktore vzniknu do protokolarneho prevziatia bytu uhradime my ako predavajuci.
Diky moc za kazdu radu.
Obávam sa, že nie. To potvrdenie je potrebné pre vklad do katastra a bez toho vám kataster asi neurobí vklad, lebo je to zákonná požiadavka a zákon neuvádza žiadny náhradný dokument k tomuto potvrdeniu.

Treba zatlačiť na člena rady, aby to potvrdenie podpísal.
0 0
kudko kudko

kudko je offline (nepripojený) kudko

no super, dalsi skvely zakon podla mna to vyhlasenie ziadnym sposobom kupujuceho nechrani, nakolko napriklad v tomto momente este nie je vyuctovanie za rok 2009 hotove, pricom z tohto vyuctovania by nam mohla vzniknut pohladavka voci SVB.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

kudko Pozri príspevok
no super, dalsi skvely zakon podla mna to vyhlasenie ziadnym sposobom kupujuceho nechrani, nakolko napriklad v tomto momente este nie je vyuctovanie za rok 2009 hotove, pricom z tohto vyuctovania by nam mohla vzniknut pohladavka voci SVB.

Máš pravdu, tu sa to všade točí len o byrokracií a ....nepokračujem.
Takže niet dôvod, aby ti toto potvrdenie dal hociktorý člen rady, viem presne kde je problém, ale oni ti nemôžu predsa robiť prieky, pokiaľ máš všetko uhradené. Neviem , kto má razítko SVB a nahľad do učtovníctva, ale všetko je to o človeku a jeho zdravom úsudku, pretože zákony su len ja vravím mantinely... Dohodni sa s niektorým členom a vysvetli mu, že nebudeš predsa čakať pol roka na nového predsedu. Ešte skús zavolať na kataster, či nemajú nejaku vhodnú alternatívu, možno sa aj tam nájde človek s tým malým strojčekom v hlave, zvaným rozum...Zatiaľ som to ale neriešila, tak neviem , skus sa spýtať právnika na katastri.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať