Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký limit, nejaká maximálna hranica na predaj cez registračnú pokladňu. Mám na mysli, že obchodník predáva tovar cez registračnú pokladňu v obchode, má nejaký limit, maximálnu výšku koľko môže na jeden blok nablokovať? Možno divná otázka, ale známy má teraz predaj za 3 000€ na jeden blok a zdá sa mu to "divné", nevie, či by nemala byť vystavená radšej faktúra, tak preto to radšej zisťujem. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Neviem o takomto limite. Podla mna obrat, resp. cena za jednu polozku, ako spominas, moze byt aj 3 000 EUR, pokial predavaju tovar v takychto vysokych jednotkovych cenach.

    Druha vec je ale doklad na ucel odpoctu DPH pre kupujuceho - musi mat nalezitosti faktury, aby si kupujuci - podnikatel, platitel DPH - mohol DPH z takej vysokej sumy uplatnit.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pre predávajúceho limit neexistuje. Ak si ja ako občan kúpim chladničku za 2500 Euro, nič sa nedeje. Ak si tú chladničku kúpim do firmy a som platiteľ DPH, tak si budem chcieť DPH uplatniť a vtedy nastupuje požiadavka (z mojej strany) na faktúru.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Dievčatá prepáčte, ale ja si myslím, že Danka28 má pravdu a platí aj pre predávajúceho limit

    Zákon o DPH
    Povinnosti osôb povinných platiť daň
    § 71

    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g

    ak sa mýlim opravte ma

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    babi2 Pozri príspevok
    Dievčatá prepáčte, ale ja si myslím, že Danka28 má pravdu a platí aj pre predávajúceho limit

    Zákon o DPH
    Povinnosti osôb povinných platiť daň
    § 71

    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g

    ak sa mýlim opravte ma
    súhlasím, len doplním eurové znenie

    5/ Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.


    Ja, ako občan nie som

    ani zdaniteľná osoba
    ani právnická osoba

    takže pri predaji pre mňa limit neexistuje.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Rozalka Pozri príspevok
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.


    Ja, ako občan nie som

    ani zdaniteľná osoba
    ani právnická osoba

    takže pri predaji pre mňa limit neexistuje.
    Plne súhlasím s Rozalkou. Limit pre bežného občana nie je.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Rozalka Pozri príspevok
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.


    Ja, ako občan nie som

    ani zdaniteľná osoba
    ani právnická osoba

    takže pri predaji pre mňa limit neexistuje.
    Súhlasím, neuvedomila som si toho bežného občana

    Registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.