Zavrieť

Porady

faktura do ČR

iba tak dufam ze jednoducha otazka

vystavujem fa za sluzbu do ČR v CZK sluzba bola vykonana 30.11.2009 fakturu som vystavila 03.12.2009 kurz beriem z 29.11.2009 prosim o odpoved urcite je tu takych vela je to spravne vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    zuzanna Pozri príspevok
    iba tak dufam ze jednoducha otazka

    vystavujem fa za sluzbu do ČR v CZK sluzba bola vykonana 30.11.2009 fakturu som vystavila 03.12.2009 kurz beriem z 29.11.2009 prosim o odpoved urcite je tu takych vela je to spravne vdaka
    Neuvádzate, pre aké účely potrebujete prepočet. Pre účely účtovné je to správne. A vzhľadom k tomu, že predpokladám, že to bude služba s prenosom daňovej povinnosti a miestom dodania v inom členskom štáte, tak sa Vás použitie kurzov z nášho zákona o DPH netýka.

    Spresnenie by bolo možné v prípade, že sa nejedná "o reverse charge", ale miesto dodania služby bude v tuzemsku.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    mam podobne faktury ako zuzanna, vystavujem fa za služby do čiech s prenosom daňovej povinnosti na odberatela, fa je v czk
    fa vystavená 3.12., preprava uskutočnená 29.11.
    musím ju vystaviť do 15 dní
    do DP mi táto preprava nevstupuje, ide mi len do evidencie dph
    dám ju do evidencie 12/09, riadim sa dátum vystavenia fa? alebo 11 ?
    kurz použijem z 2.12. či nie?
    ked to zaučtujem do 12/09, ale prrepravu de facto vykonám v 11/09, v omege sa mi to vo výnosoch ťahá do decembra, i ked si myslím, že z hľadiska výnosov by to malo byt v novembri

    čím dalej som z toho väčší jelen !!
    Naposledy upravil optimistka : 19.12.09 at 17:58 Dôvod: spresnenie

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    optimistka Pozri príspevok
    mam podobne faktury ako zuzanna, vystavujem fa za služby do čiech s prenosom daňovej povinnosti na odberatela, fa je v czk
    fa vystavená 3.12., preprava uskutočnená 29.11.
    musím ju vystaviť do 15 dní
    do DP mi táto preprava nevstupuje, ide mi len do evidencie dph
    dám ju do evidencie 12/09, riadim sa dátum vystavenia fa? alebo 11 ?
    kurz použijem z 2.12. či nie?
    ked to zaučtujem do 12/09, ale prrepravu de facto vykonám v 11/09, v omege sa mi to vo výnosoch ťahá do decembra, i ked si myslím, že z hľadiska výnosov by to malo byt v novembri

    čím dalej som z toho väčší jelen !!
    V otázke uvádzaš....výnosy.... to znamená, že účtuješ v PÚ. Celé PÚ je založené na akruálnomm pricípe, teda účtuje podľa dátumu uskutočnenia účtovného prípadu, nie podľa dátumov kolobehu jeho dokladov. A ten u Tvojho prípadu /dodanie/ bol 29.11.09, teda patrí do novembra, kurz pre zaúčtovanie vyhlásený ECB 27.11.09, lebo 28.11.09 bola sobota. Musíš zadať taký dátum pre priradenie k mesiacu, aby to zobralo do mesiaca podľa uskutočnenia účtovného prípadu. Inak Ti koncodecembrové prípady ujdú do budúceho roka a to bude už ....o triedu väčší prúšvih. Do priznania DPH, ani evidencie DPH to nejde, iba do účtovníctva, lebo podľa § 2, ods. 1, písm. b a § 16, ods. 1, druhá veta ZoDPH, táto preprava nie je predmetom DPH.
    Naposledy upravil a_je_to : 20.12.09 at 07:31 Dôvod: posun kurzu kvôli sobote

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    do záznamov podľa § 70 to určite ide a do evidencie do ťahá priamo z účtovníctva. ked vystavím fa 3.12. za služby do eu s dátumom dodania 27.11.
    tak pre dph zaznamov /aj ked to nema vplyv na vysku mojej DP resp. NO/ by to malo ísť do 12 /riadim sa dnom vystavenia fa/
    rozmyslam takto, lebo druhej strane vznika DP dnom vystavenia fa
    ked budu tie suhrnne vykazy od noveho roka aj na sluzby, tak by to malo byt u dodavatela aj odberatela v 1 zdan. obd.
    pre dan z prijmu by to malo ist do 11
    pre december som nariadila všetko vyfakturovat s datumom 31.12. aby nam nieco neuslo
    Vdaka z Vase nazory

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    optimistka Pozri príspevok
    do záznamov podľa § 70 to určite ide a do evidencie do ťahá priamo z účtovníctva. ked vystavím fa 3.12. za služby do eu s dátumom dodania 27.11.
    tak pre dph zaznamov /aj ked to nema vplyv na vysku mojej DP resp. NO/ by to malo ísť do 12 /riadim sa dnom vystavenia fa/
    rozmyslam takto, lebo druhej strane vznika DP dnom vystavenia fa
    ked budu tie suhrnne vykazy od noveho roka aj na sluzby, tak by to malo byt u dodavatela aj odberatela v 1 zdan. obd.
    pre dan z prijmu by to malo ist do 11
    pre december som nariadila všetko vyfakturovat s datumom 31.12. aby nam nieco neuslo
    Vdaka z Vase nazory
    Podľa § 80 novelizovaného zákona o DPH je platiteľ povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte ... Ak sa údaje uvádzajú do súhrnného výkazu podľa dátumu dodania, je potrebné, aby s týmto istým dátumom boli zaevidované aj v evidencii DPH.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ahojte, prosím o potvrdenie: Ak mám vystaviť faktúru pre zahraničného plátcu DPH, objednal si tovar po českým IČDPH, teda budem faktúrovať do Čiech, ale tovar bude doručený jeho zložke tu v tuzemsku, fakturujem klasicky s DPH? Ďakujem za odpoveď.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Katka2 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o potvrdenie: Ak mám vystaviť faktúru pre zahraničného plátcu DPH, objednal si tovar po českým IČDPH, teda budem faktúrovať do Čiech, ale tovar bude doručený jeho zložke tu v tuzemsku, fakturujem klasicky s DPH? Ďakujem za odpoveď.
    posúvam

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Katka2 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o potvrdenie: Ak mám vystaviť faktúru pre zahraničného plátcu DPH, objednal si tovar po českým IČDPH, teda budem faktúrovať do Čiech, ale tovar bude doručený jeho zložke tu v tuzemsku, fakturujem klasicky s DPH? Ďakujem za odpoveď.
    Áno, keďže tovar neopustil územie SR, nejedná sa o dodanie do iného čl. štátu s oslobodením od dane, ale ako píšeš, budeš faktúrovať so slovenskou DPH.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    bludim, patram, hladam, no stres robi svoje a nemozem za ten svet najst odpoved na moju situaciu...

    Dodali sme tovar s prepravou polskemu odberatelovi (platca dph v polsku), dodanie bolo do polska (nase auta... nase stazky).

    Problem mam ten, ze fakturu sme vystavili s vycislenou sumou za tovar a osobitne na tej istej fakture prepravu podla aut, kt. ju vykonavali...

    Teraz mam chaos z toho, ci celu sumu uviest do danoveho priznania a tym padom aj do stvrtrocneho vykazu, alebo ci tam uviest len dodanie tovaru (program mi umoznuje po polozkach rozdelit typy dph) a len sumu tohto tovaru uviest do stvrtrocneho vykazu...

    hm??

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    nikto?

    suri mi to...

    ak by nahodou nikto, tak to rozdelim a do 43ky dam iba tovar... dopravu neuvediem a rovnako aj v stvrtrocnom vykaze...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.